Izvor: Happy BSC Portal
10.01.2024 u 19:39
0

SRBIJA SERVIRALA HLADNU OSVETU FRANCUZIMA: Delfini POTOPILI Trikolore i zakazali KLASIK sa Mađarima

Vaterpolisti Srbije savladali su Francusku u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u vaterpolu rezultatom 14:10.

Srbija će se u četvrtfinalu koje je na programu u petak od 15 časova sastati sa Mađarskom. Gledali smo pravu rovovsku bitku u bazenu. Delfini su odličnom počeli meč i poveli sa 2:0 i 3:1.

Međutim Francuska je brzo okrenula vodila 3:4 i 5:6, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 6. Srbija je odlično odigrala treću deonicu, Branislav Mitrović je sjajno branio i pred poslednju četvrtinu Delfini su imali dva gola prednosti 9:7.

Onda je na scenu stupio kapiten Nikola Jakšić i sa tri uzastopna pogotka prelomio meč u korist Srbije.

Srbija se taako osvetila Francuskoj za poraz na EP u Splitu pre dve godine u istoj rundi takmičenja, zbog čega su „Delfini“ i počeli takmičenje u drugoj diviziji.

SRBIJA – FRANCUSKA

Četvrta četvrtina:

30. minut – 14:9 – Drašović rešava sve dileme na ovom meču.

29 . minut – 13:9 – Delfini su jako blizu plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

27. minut – 11:8 – Kaš vraća nadu Francuzima.

26. minut – 11: 7 – Ponovo sjajni Nikola Jakšić .

25. minut – 10:7 – Nikola Jakšić donosi velikih tri gola prednosti Srbiji prvi put na ovom meču.

Treća četvrtina:

23. minut – 9:7- Drašović sa peterca vraća Srbiji dva gola prednosti.

22. minut – Mitrović sjajno brani, izvanredno je skinuo dva šuta Francuza.

19. minut – 8:7 – Bue korist igrača više i prekida seriju Srbije.

18. minut – 8:6 – Ubović za velika dva gola prednosti u ovakvom meču.

17. minut – 7:6 – Drašović ponovo dovodi Srbiju u vođstvo.

Druga četvrtina:

16. minut – 6:6 – Treći pogodak Dušana Mandića, nerešeno je na poluvremenu.

14. minut – 5:6 – Opet preokret, Vernu matira Mitrovića sjajnim udarcem.

13. minut – 5:5 – Novo izjednačenje, levoruki Duje Živković koristi igrača više.

12. minut – 5:4 – Delfini ponovo vode. Sjajan gol pod prečku Nikole Jakšića.

11. minut – 4:4 – Sjajan lob Dušana Mandića koji prekida seriju Francuza od

10. minut – 3:4 – Krusila dovodi Francusku u prvo vođstvo na meču, veliki pad u igri Delfina.

9. minut – 3:3 – Bue koristi igrača više, Francuska je izjednačila.

Prva četvrtina:

8. minut – Na kraju prve četvrtine Srbija vodi protiv Francuske 3:2! Imali su „delfini“ napad na dva gola prednosti, ali su napravili kontra faul, posle čega je Bodega smanjio na 3:2 i postavio, ispostavilo se na kraju, konačan rezultat na kraju uvodne deonice, pošto su prethodno obe selekcije propustile nekoliko prilika da postignu barem još po jedan gol.

7. minut – 3:2 – Podegas koristi igrač više i vraća u Francuze u igru.

6. minut – 3:1 – Drašović bez problema sa distance koristi igrača više.

5. minut – 2:1 – Vernu sa peterca postiže prvi gol za Francuze.

4. minut – 2:0 – Srbija koristi prvog igrača više, Vico matira golmana Francuza. Francuska nije iskoristila već dva igrača više, odbrana Delfina sjajno funkcioniše na startu.

2. minut – 1:0 – Jakšić sa peterca dovodi Srbiju u vođstvo.

1. minut – Utakmica je počela