Izvor: sport alo
10.05.2024 u 21:13
0

VEČITI DERBI U FINALU ABA LIGE Partizan se mučio, ali na kraju slomio Budućnost i zakazao borbu za trofej sa Partizanom

Košarkaši Partizana i Budućnosti će se od 19 časova u Beogradskoj areni sastati u meču trećeg meča polufinala ABA lige.

Uspeli su košarkaši Partizana da ostvare cilj i dođu do plasmana u finale ABA lige.

Gledali smo istinski spektakl u najvećoj srpskoj dvorani, gde je Partizan nakon katastrofalnog prvog poluvremena uspeo da u trećoj deonici prelomi meč i vrati razliku na svoju korist.

Tok meča

10. minut – Kraj meča!

9. minut – Sve je gotovo u Areni – gledaćemo večiti derbi u finalu!

8. minut – Avramović je čovek koji je uspeo da ovaj meč prelomi u korist Partizana, koji će se izvesno u finalu sastati sa Crvenom zvezdom.

7. minut – Održavaju košarkaši Partizana prednost na ogromnih 18 poena, do kraja je ostalo još 180 sekundi.

6. minut – PONOVO AVRAMOVIĆ! Strašna partija reprezentativca Srbije, koji je došao do svog 20. poena.

5. minut – Rutinski održava ogroman plus domaći sastav na svom kontu. Budućnost deluje bezidejno, te se čini da je pitanje pobednika gotovo rešeno.

2. minut – ALEKSAAA! Prva dvocifrena prednost za Partizan na ovom meču!

1. minut – Aleksaaa Avramoviićć! Trojka Partizanovog bejka za plus sedam!

Treća četvrtina

10. minut – Nakon pola sata košarke Partizan ima dva poena prednosti.

4. minut – KEVIN PANTER! Nova trojka kapitena Partizana za plus četiri domaćih!

4. minut – ISKLJUČEN JE JOGI FEREL! Dobio je dve tehničke najbolji košarkaš Budućnosti na ovom meču, te će Podgoričani bez njega morati do kraja meča.

3. minut – Sa linije penala Panter vraća Partizan na posed zaostatka! Uspeo je da izdejstvuje kapiten crno-belih faul na šutu za tri poena, nakon čega je i trener Žakelj dobio tehničku. Pravi haos je nastao u Areni.

2. minut – Kakav koš Makundua! Uspeo je da se izbori centar Budućnosti za mrtvu loptu i pogodi efektno sa poludistance

1. minut – Počeo je meč konačno! Nakon poena Ferela dobrim napadom iz klozauta je sa druge strane poentirao Naneli.

20:10 – Sudije neće da izađu na parket! Čeka se početak utakmice, koji će evidentno malo kasniti.

Ova „majstorica“ će direktno odlučivati ko će u finale na megdan Crvenoj zvezdi, koja je prethodno savladala ekipu Mege.

Partizan – Budućnost 48:54 (23:21, 25:33, poluvreme)

Beogradska arena

Sudije: Pukl, Javor, Hordov

Partizan: Smit, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

Druga četvrtina

10. minut – Budućnost nosi na poluvreme plus šest! Rajt u poslednjem sekundu pogađa za osetnu prednost Podgoričana.

9. minut – Pogađa i Makundu trojku! Partizan ne deluje dobro, gosti imaju plus tri.

8. minut – PONOVO SMIT! Još jednom trojkom reprezentativac Hrvatske vraća Partizan u vođstvo.

7. minut – Gotovo ništa ne može da odvoji dve ekipe tokom ovih 17 minuta košarke. Ponovo poentira Mekinli Rajt i vraća goste na minus jedan.

6. minut – Trojka na trojku! Sjajan šut pogodio je Rajt za goste, ali je sa druge strane odgovorio Alen Smailaigć.

5. minut – Panter sa linije penala vraća utakmicu u potpuni egal. Nakon 15 minuta košarke rezultat je 36:36.

4. minut – Kaminski je taj koji u prvom poluvremenu uspeva da održi Partizan u životu. Osam poena za američkog centra, gosti su na plus jedan.

3. minut – Neobična situacija u Areni, gde je nakon dosuđenog faula Avramovića nad Ferelom plejmejker Budućnosti udario Aleksu u glavu, nakon čega smo videli pet slobodnih bacanja. Malo se usporio ritam.

2. minut – Razbijaju Naneli i Avramović nervozu! Pet vezanih poena za Partizan koji se vraća na plus tri.

1. minut – Flečeri Megi pogađa strašan šut, 3+1. Pogodio je sjajan američki šuter sa distance uz faul Alena Smailagića.

Prva četvrtina

10. minut – DŽEJLIN SMIT! Fenomenalan napad Partizana i rešenje Avramovića, koji je video usamljenog američkog beka za tri poena. Parni valjak ima prednost nakon deset minuta košarke.

9. minut – Strpljivo igra Budućnost i to je nešto što „izluđuje“ odbranu Partizana na početku ovog meča. Naizgled sjajna odbrana pukla je preko Nanelija, te je Slavković lakim polaganjem vratio goste na plus četiri.

8. minut – Katastrofa Partizana na startu! Nova trojka Ferela koji je već na 11 poena, kao i poeni Kamenjaša, za plus šest gostiju.

7. minut – Doužer i Kaminski donose energiju crno-belima! Na još jednu izvanrednu trojku Ferela odgovorio je Frenk poenima u reketu.

6. minut – Jogi Ferel voli da igra protiv Partizana! Raspoložen je omali plejmejker Budućnosti, koji je odgovorio poenima sa poludistance na slobodna bacanja Doužera.

5. minut – Na obe strane terena nije ovo dobar početak za ekipu Željka Obradovića. Dosta se muči Partizan u napadu, ne može da pronađe linije, dok defanzivno centri Budućnosti prave velike probleme crno-belima.

4. minut – Miskomunikacija u odbrani Partizana „na nulu“ vraća Panterovu trojku, pošto je Jogi Ferel pogodio lak šut za tri poena.

3. minut – Nastavlja se dobra igra visokih igrača Budućnosti. Ovoga puta je na Panterove poene ponovo sa poludistance odgovorio Džouns.

2. minut – Centri Budućnosti na startu meča prave prednost u korist gostiju. Ovoga puta je na poene Nanelija odgovorio Džouns sa poludistance.

1. minut – Nije ovo dobar početak za Partizan. Makundu je u reketu lako zakucao za prve poene Podgoričana.