Izvor: BSC Happy/Alo.rs
28.08.2023 u 15:49
0

SRBIJA MAESTRALNO ZAPOČELA MEČ, PA POSUSTALA: Ipak, druga faza je obezbeđena, Orlovi SAVLADALI Portoriko

Košarkaši Srbije ostvarili su trijumf i u drugom meču Svetskog prvenstva, danas je savladan Portoriko rezultatom 94:77!

Znali su izabranici Svetislava Pešića da pobeda garantuje i prolaz u narednu rundu takmičenja, pa su samim tim košarkaši Srbije maksimalno motivisano ušli u utakmicu i od samog starta bili veoma agresivni, raspoloženi i već nakon nekoliko minuta bilo je jasno ko će iz ovog meča izaći kao pobednik.

Srbija je u ovaj meč ušla kao apsolutni favorit, i tu ulogu je na kraju uspela da opravda! Posle briljantnog prvog poluvremena, u nastavku je usledio nezapamćen pad u igri naših miljenika, pa su od +30 u jednom momentu, izabranici Svetislava Pešića dopustili rivalu da se vrati na -10!

Sve je našim košarkašima polazilo za rukom na početku utakmice, igrali su sjajno, a u uvodnim minutima meča prednjačio je fenomenalni Nikola Jović koji je svojim trojkama omogućio Orlovima da se odlepe, a u nastavku, kako je se igra odvijala, rezultat je konstantno rastao, sve do početka treće deonice!

Igrači Portorika nisu pronalazili rešenje za raspoložene Orlove, trojkama su se nekako „održavali“ u životu, i kada god su se rezultatski približili, reprezentativci Srbije su ubacivali u veću brzinu pa veće neizvesnosti gotovo da nije ni bilo, osim ako ne računamo početak poslednje deonice, kada je na semaforu stajao rezultat 81:71!

Posle prvih 20 minuta, Srbija je vodila čak 30 razlike, dok je u nastavku viđena nešto drugačija slika na parketu. Ušli su Orlovi „uspavano“ u drugo poluvreme, i dopustili rivalu da se rezultaski približi, što je iznerviralo Svetislava Pešića te je u uvodnim minutima treće deonice morao da zatraži tajm-aut kako bi razmrdao svoje izabranike.

Spustili su košarkaši Srbije nogu sa gasa, u trećoj deonici je u nekoliko navrata falilo koncentracije našim košarkašima, što su rivali iskoristili i u jednom momentu uspeli da spuste na -15, i tako da prepolove zaostatak sa poluvremena.

Izgubili su reprezentativci Srbije samopouzdanje u tim momentima, mnogo je grešaka bilo, a u napadu je falilo kreativnosti i sigurnosti, što je u prvom poluvremenu bilo na pretek.

Jasno je da je kvalitet na kraju presudio, ali u nastavku takmičenja, ne bi valjalo da igrači Srbije ovako lako izgube koncentraciju, imajući u vidu da ćemo u nastavku takmičenja igrati protiv još jačih protivnika, koji ovakve padove u igri ne praštaju…

Prvo poluvreme za udžbenike, a drugo za zaborav!

Svetislav Pešić, kao i medicinski tim Orlova ništa nije želeo da rizikuje, pa danas na terenu nismo gledali Filipa Petruševa, koji je na utakmici protiv Kine zaradio lakšu povredu.

Izabranici Svetislava Pešića okreću se sada ka poslednjem meču u grupnoj fazi, u kom će se Srbija u sredu sastati sa Južnim Sudanom!

SRBIJA – PORTORIKO 94:77

Hala: Smart Araneta Koloseum

SRBIJA: Bogdanović, Dobrić, N.Jović, S.Jović, Milutinov, Avramović, Davidovac, Gudurić, Marinković, Petrušev, Ristić, Simanić.

PORTORIKO: Kondit, Pineiro, Romero, S.Tompson, Voters, Ford, Holand, Hauar, Ortiz, Rejes, E.Tompson, Barea.

Tok utakmice:

Treća četvtina:

Završena je utakmica!

39. minut – Rutinski izabranici Svetislava Pešića završavaju meč.

38. minut – Vanja Marinković je ostao sam na trojci, i pogodio! Ponovo je +20 za Orlove

37. minut – Bogdan Bogdanović pogađa dva slobodna bacanja

35. minut – Hauard spušta na -10

34. minut – Fali našim košarkašima kreativnosti na protivničkoj polovini terena, ređaju se napadi bez postignutog koša…

33. minut – Sada i Ford pogađa trojku 79:66

32. minut – Avramović krade loptu i zakucava u kontri 77:60 Hauard na drugoj strani vraća trojku 77:63

31. minut – Laki poeni za Portoriko na otvaranju poslednje četvrtine

30. minut – Pogodio je Bogdan Bogdanović sa poludistance u poslednjim sekudnama treće deonice

29. minut – Hauard je ponovo postigao trojku

28. minut – Nikola Jović je promašio prvo, a pogodio drugo poluvreme

26. minut – Siguran je kapiten Orlova sa linije za slobodna bacanja

25. minut – Uspeo je Bogdanović trojkom da prekine seriju Portorika

24. minut – Orlovi u drugom poluvremenu igraju nešto slabiju odbranu, posle nove trojke rivala selektor Svetislav Pešić je zatražio tajm-au

23. minut – Ognjen Dobrić poentira u poslednjim sekundama napada

22. minut – Stefan Jović je sjajno probio i lako stigao do novih poena

21. minut – Portoriko pravi seriju 5-0 na startu drugog poluvremena

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut – Nikola Milutinov postiže nove poene, Srbija vodi 30 razlike 57:27

18. minut – Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović sada postiže prvu trojku na današnjoj utakmici

17. minut – Dominira Milutinov u protivničkom reketu, protivnici ne pronalaze rešenje za njega

16. minut – Marko Gudurić pogađa trojku iz velike udaljenost

15. minut – Nova trojka za reprezentaciju Srbije, ovog puta je pogodio Avramović 41:17

14. minut – Davidovac je iskoristio nepažnju protivničkih košarkaša i lako poentira za +21

13. minut – Prvi poeni za Ristića! 36:17

11. minut – Aleksa Avramović je poentirao pod faulom, potom je pogodio i dodatno slobodno bacanje 30:15 Marko Gudurić precizan sa linije za slobodna bacanja 32:15

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut – Ortiz je ostao sam na trojci, i pogodio 27:15

9. minut – Još jednu trojku pogađaju košarkaši Portorika! 27:12

7. minut – Dobrić popravlja promašaj Bogdanovića za 21:7. Nakon toga Stefan Jović za dva.

6. minut – Nikola Jović je pogodio sa poludistance, on je prvi dvocifren u dresu Srbije 21:7

5. minut – Nova trojka Nikole Jovića, treća iz četiri pokušaja. Srbija ima dvocifrenu prednost.

4. minut – Milutinov dolazi do skoka u napadu i laganih poena. Nakon toga Stefan Jović proigrava Dobrića, pa onda i sam dolazi do poena – 14:5.

3.  minut – Prvo Voters za tri, a onda i Romero za dva i serija Portorika od 5:0.

2. minut – Nikola Jović pogađa jednu, pa drugu trojku i Srbija ide na „plus osam“.

1. minut – Krade Dobrić loptu odmah na startu i lagano zakucava.

14.01 – Utakmica je počela, prvi napad za ekipu Portorika.