Izvor: KURIR
17.04.2024 u 22:59
0

UŽIVO! LIGA ŠAMPIONA: Bajern u polufinalu!

MANČESTER SITI - REAL (prva utakmica 3:3) 0:0 BAJERN - ARSENAL (prva utakmica 2:2) 0:0

KRAJ U MINHENU: BAJERN JE U POLUFINALU!

Golom Džošue Kimiha u 63. minutu utakmice protiv Arsenala, fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

U prvoj utakmici u Londonu rezultat je glasio 2:2.

MANČESTER SITI – REAL (prva utakmica 3:3) 1:1 (0:1)

RAJ U MANČESTERU

Regularnih 90 minuta utakmice Mančester siti – Real završeno je rezultatom 1:1.

Golove su dali Rodrigo u 12. za Real i Kevin de Brujne u 76. minutu.

U prvoj utakmici u Madridu je bilo 3:3, pa ćemo gledati produžetke.

(De Brujne 76 – Rodrigo 12)

BAJERN – ARSENAL (prva utakmica 2:2) 1:0 (0:0)

(Kimih 63)

TOK MEČEVA

2. POLUVREME

90+4. minut – Nervoza u finišu u Mančesteru

Mendi je dobio žuti karton.

90+3. minut – Nervoza u finišu u Minhenu

Žuti za Kimiha i Bajerna i žuti za Žezusa u Arsenalu.

90+2. minut – Real bez kornera

Za 90 i kusur minuta Real nije izveo nijedan korner. Siti ih ima 14.

90. minut – Rodri požuteo

Fudbaler Sitija je zaustavio Dijaza s leđa u kontri.

84. minut – Izmena u Realu

Umesto Rodriga, strelca gola, u igri je Brahim Dijaz.

84. minut – Žuti za Vajta

Fudbaler Arsenala je preoštro faulirao Gereira.

82. minut – Kakav promašaj De Brujnea

Au kakav promašaj De Brujnea. Sa desetak metara neometan šutirao je iznad prečke. Svi u Mančesteru se hvataju za glavu. Promašio je polufinale.

79. minut – Modrić ulazi umesto Krosa

Anćeloti menja veterane iz srednjeg reda, umesto Tonija Krosa u igri je Luka Modrić.

78. minut – De Brujne umalo za preokret

Sjajan šut De Brujnea sa oko 20 metara, lopta tik iznad prečke izlazi van terena.

76. minut – GOOOL! De Brujne izjednačio – 1:1

Neverovatna greška Ridigera omogućila je Sitiju da izjednači. Doku je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji, Ridiger je kratko odbio loptu, ali pravo na nogu De Brujneu koji je sa tri metra iznad glave Luninu poslao loptu u mrežu.

72. minut – Prva izmena u Sitiju

Umesto Griliša, u igri je Džeremi Doku.

72. minut – Veliki nalet Bajerna

Prošlo su domaći fudbaleri po desnoj strani, pokušao je prvo Sane, potom i Kimih, ali od svega samo korner.

70. minut – Lunin izrasta u junaka Reala

Griliš je ušao u šesnaesterac gostiju, šutirao kroz noge Karvahalu, ali se golman Reala nije dao.

69. minut – Neverovatan podatak, u kornerima 13-0

Siti je izveo 13. korner, Real nema još nijedan. Ali, gosti vode.

68. minut – Arteta menja

Dvostruka izmena u Arsenalu. Umesto Martinelija u igri je Trosar, a umesto Žoržinja Gabrijel Žezus.

66. minut – Sane propustio priliku da nokautira Arsenal

Gosti su u nokdaunu. Bajern je posle gola krenuo još jače, Sane je šutirao, a zamalo bio neprecizan.

64. minut – GOOOL! Bajern vodi – 1:0

Džošua Kimih je zatresao mrežu Arsenala! Sjajna akcija domaćina, lopta je sa desne prebačena na levu stranu, usledio je centaršut Gereira, a Kimih je naleteo i glavom prosto zakucao loptu u mrežu Arsenala.

61. minut – Žuti za Gvardiola

Hrvatski fudbaler je faulirao Belingema u situaciji kada je pretila kontra Reala

55. minut – Lajmer dobio žuti karton

Lajmer je zaustavio faulom nad Odegardom napad Arsenala.

52. minut – Načo ispred praznog gola izbacuje loptu

Golman Lunin je ispao, lopta je krenula ka praznog golu, ali je Načo ispred Halanda izbacio u korner.

47. minut – Griliš gađa u Lunina

Krenuo je Siti jako u drugom poluvremenu, Griliš hvata volej sa 16 metara, ali pravo u Lunina.

46. minut – Bajern pogodio prečku

Prvi napad Bajerna u drugom poluvremenu, Kimih je centrirao, a Gorecka glavom šutirao i pogodio prečku.

1. POLUVREME

45. minut – Foden šutira

Foden šutira preko gola sa oko 22-23 metra.

44. minut – Novi korner za Siti, već osmi

Dominacija Sitija u polju, ali bez završnice. Siti je posle centaršuta Fodena dobio osmi korner. De Brujne je izveo korner, lopta je išla u gol, a Lunin je poslao u korner. Deveti korner.

38. minut – Žuti za Karvahala

Oborio je s leđa Griliša koji ga je prošao po levoj strani.

37. minut – Griliš pogađa spoljni deo mreže

Siti napada uglavnom po levoj strani. Haland je gurnuo loptu do Griliša, on je zahvatio ali samo spoljni deo mreže pogodio.

32. minut – Nojer spasava Bajern

Dve velike prilike za Arsenal, prvo je Haverc zakasnio, a zatim je Martineli šutirao, a Nojer odbranio.

29. minut – Ponovo Haland

Norvežanin je još jednom bio najviši u skoku u šesnaestercu Reala, ali Lunin brani.

27. minut – De Brujne šutira, Lunin brani

Nalet Sitija, De Brujne je šutirao sa 15-tak metara, Lunin odbio loptu u korner.

24. minut -Velika prilika za Bajern

Prošao je Musijala po levoj strani, šutirao iskosa sa 7-8 metara, a Raja brani.

21. minut – Arsenal u naletu

Gorecka je izblokirao šut Rajsa u izglednoj prilici.

20. minut – Neverovatan promašaj Sitija

Haland je pogodio prečku posle šuta glavom, a Silva sa 2-3 metra nije pogodio gol! Neverovatna šansa za domaći tim.

17. minut – Haland prvi put pripretio

Tekla je akcija Sitija po levoj strani, Silva je centrirao, Haland nadskočio Nača, ali i šutirao preko gola.

12. minut – GOOOL! Real vodi golom Rodriga – 0:1

U jeku napada domaće ekipe sevnula je kontra Reala po desnoj strani. Odbrana Sitija je pokušala da postavi ofsajd zamku, ali je to učinila na početnički način. Voker je „zaspao“ kao poslednji igrač, što je Vinisijus iskoristio i prošao do šesnaesterca po desnoj strani. Uposlio je Rodriga, koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu Sitija.

11. minut – Kamavinga prvi pripretio Sitiju

Šutirao je Kamavinga iz daljine, no šut nije bio dovoljno precizan za Edersona.

8. minut – Prva šansa u Mančesteru

De Brujne je prošao po desnoj strani, pokušao da uposli Halanda, ali je golman Lunin uhvatio loptu i otklonio opasnost.

21:00 – Počele su utakmice u Mančesteru i Minhenu

U timu Bajerna nema Aleksandra Pavlovića u prvih 11. Momak koji je dobio poziv selektora Nemačke Julijana Nagelsmana, ali još uvek nije debitovao, sedi na klupi. Pominjala se mogućnost i da zaigra za Srbiju.

Gvardiola menjao u odbrani

U tim se vratio Kajl Voker i zauzeo mesto desnog beka. Tu je i De Brujne.

Trener Reala Karlo Anćeloti saopštio je tim

Nema većih iznenjađenja u ekipi iz Madrida. Interesantno je da je samo šest od 11 startera igralo prošlo polufinale Lige šampiona u Mančesteru, kada je Siti