Izvor: KURIR
17.04.2024 u 20:30
0

PARTIZAN TRIJUMFALNO KRENUO U ODBRANU TROFEJA U ABA LIGI: Crno-beli UZ DOSTA MUKE slomili otpor Igokee!

PARTIZAN - IGOKEA

Košarkaši Partizana su savladali Igokeu u prvom meču četvrtfinalne serije ABA lige rezultatom 94:85 ( 27:23, 27:22, 17:16, 23:24 ).

Nije sve bilo idealno za izabranike Željka Obradovića, gosti su bili izuzetno motivisani da pruže dostojan otpor favorizovanom rivalu, a u većini susreta su to i uspevali.

Crno-beli su prvenstveno odličnim šutem za tri poena uspeli da slome rivala, a prednjačio je u tom segmentu Džejlin Smit koji je pogodio četiri dalekometna šuta.

Partizan tokom većeg dela susreta nije uspevao da se odlepi, a igralo se u serijama.

Na poluvreme se otišlo prednošću crno-belih 54:45. Usledio je odgovor gostiju u trećoj deonici, sedam vezanih poena, a Obradović je reagovao tajm-autom. Ipak crno-beli odbijaju nalet i svojom serijom od 10:0 vraćaju kontrolu meča.

Nakon trojke Kevina Pantera Partizan odlazi na najvećih +19 u 34. minutu, a tu je meč praktično prelomljen.

Gosti se ipak nisu predavali, a borili su se do samog kraja i naterali domaće košarkaše da maksimalno ozbiljno odigraju do poslednjeg zvižduka.

Najefikasniji u Partizanu bio je Kevin Panter sa 18 poena, 16 je dodao Ledej, dok su dvocifreni bili još i smit sa 12 poena i Naneli i Smailagić sa 11 odnosno 10.

Kod gostiju 21 poen Nakića, 17 je dodao Karmajkl, a 11 Filipović.

Revanš se igra u nedelju od 18.00 u Laktašima, a Partizan ima priliku da pobedom obezbedi prolaz u polufinale gde će ga čekati bolji iz duela Budućnost – Zadar (1:0 za ekipu iz Podgorice).

Tok meča:

Kraj utakmice!

Četvrta četvrtina:

Tok meča:

PARTIZAN – IGOKEA 59:52 ( 27:23, 27:22

Tok meča:

40. minut – Bošković pogađa iz reketa 94:83. fauliran je Kondić koji postiže oba penala 94:85. Kraj utakmice!

39. minut – Trojka zeka Ledeja 94:81.

38. minut – Precizan Smailagić, odgovara Karmajkl. 91:81

Treća četvrtina:

37. minut – Novi poeni za Gorana Filipovića. Potom i ukradena lopta i trojka filipovića. Njegova serija 7:0. 88:78

36. minut – Novi poeni Džekija Karmajkla na obruču 86:71. Aleksa Avramović je fauliran na šutu za tri poena ide na liniju slobodnih bacanja, promašuje prvo, pogađa drugo i treće 88:71. Filipović postiže dvojku na drugoj strani 88:73

35. minut – Faul u napadu za Partizan, a onda i novi poeni Karmajkla, četvrti u nizu 84:69. Fauliran je na drugoj strani Zek Ledej koji je imao dva slobodna bacanja, a pogodio je oba. 86:69

34. minut – Odmah i nova trojka Pantera 84:65. Tajm-aut Igokea! Poeni za Džekija Karmajkla, on je novi dvocifreni u gostujućem sastavu 84:67.

33. minut – Milovanović faulira Pantera, a kapiten Partizana ima dva slobodna bacanja jer je Igokea već u bonusu. Pogađa Panter oba puta. 79:65. Poeni Smailagića koji se razigrao 81:65.

32. minut – Ponjitka zakucava uz faul Nakića, a postiže i dodatno slobodno bacanje. Opet odgovara Nakić i postiže svoj 21. poen na meču. 74:65. Trojka Zeka Ledeja 77:65. Partizan je postigao 11 trojki iz 17 pokušaja, odličan procenat.

31. minut – Prvi napad u poslednjoj deonici za Partizan. naneli promašuje poludistancu. Nakić lako poentira i smanjuje razliku na jednocifrenu. 71:63

30. minut – Smailagić postiže poene, kondić odgovara trojkom, pa onda i opoeni Ledeja. Kondić sa zvukom sirene postiže dvojku što je izazvalo veliki bes kod Željkam Obradovića.

29. minut – Bošković spušta loptu na tablu preko Ledeja 67:56.

28. minut – Jošilo prekida crne minute svog tima, poentira uz faul, promašuje dodatno slobodno bacanje 67:54.

27. minut – dobra odbrana Smailagića, potom i njegovi laki poeni u kontri 64:52. Tajm-aut Vlada Jovanović. Serija Partizana 10-0. Pritisli su odbranu domaći, a Panter postiže još jednu trojku za crno-bele 67:52.

26. minut – Loš napad Partizana, lopta se od noge Kabokla odbila u aut.

25. minut – Dobra odbrana crno-belih i laki poeni iz kontre za Nanelija. 59:52. Još jedna trojka za Partizan, Panter! 62:52

24. minut – Mnogo sreće je imao Partizan, tri ofanzivna skoka za Igokeu u jednom napadu, ali na kraju nisu materijalizovali napad.

23. minut – Nova troka za Džejlina Smita, četvrta 57:52.

22. minut – Imao je Partizan tri napada, ali nije iskoristio ni jedan. Nervozan početak crno-belih. Kažnjava Jošilo na drugoj strani, odmah zatim i ukradena lopta i novi poeni za Nakića. 54:52. Reaguje Željko Obradović tajm-autom.

21. minut – Prvi napad u nastavku za ekipu iz Laktaša, trojku postiže Jeremić 54:48.

Poluvreme u Areni!

1 / 5 FOTO: @STARSPORT / PEDJA MILOSAVLJEVIC

Druga četvrtina:

20. minut – Poeni za Džekija Karmajkla koji je uz Nakića najbolji pojedinac kod gostiju 52:43. Tajm-aut Željko Obradović. Želi Partizan poene na kraju ove deonice. kaboklo lagano rešava sitaciju protiv nižeg igrača. 54:43. Nakić poentira uz zvuk sirene 54:45. Kraj druge četvrtine.

19. minut – Trojka Nanelija, raspucali su se crno-beli 50:41. Postiže poene iz reketa i Bruno kaboklo, ima ih sedam. Prva dvocifrena razlika na meču 52:41.

18. minut – Filipović postiže poene za goste. Lepo ga je uposlio Karmajkl 45:38. Svoje prve poene postiže Alen Smailagić. Odgovara ekspresno Jeremić 47:41.

17. minut – Karmajkl promašuje, a onda i faul nad Nanelijem u skoku. Nova trojka Džejlina Smita, deveti poen za plejmejkera crno-belih 45:36!

16. minut – Milovanović uzvraća trojkom 40:36. Zakucavanje Kabokla 42:36.

15. minut – Dobra odbrana Partizana, Naneli trči kontru, faulira ga Kondić. Nova trojka za Partizan, Kaboklo precizan. 38:33. Odmah potom i blokada Brazilca, pa poeni Pantera u kontri 40:33. Tajm-aut Vlada Jovanović.

14. minut – nova trojka preporođenog Džejlina Smita. Odgovara Filipović 33:33.

13. minut – Dobar odgovor crno-belih iz minuta odmora, Džejlin Smit postiže trojku 30:29! Serija tima iz Laktaša pre ove trojke iznosila je 8:0.

12. minut – Trojka za Igokeu, Mihajlo Bošković precizan 27:26. Loš napad Partizana, a onda i trojka Nakića. 27:29. Tajm-aut Željko Obradović!

KK Partizan

11. minut – Prvi napad u drugoj deonici za goste. Nakić u prodoru, a Panter pravi već svoju drugu ličnu grešku. Odbranio se Partizan ipak, Jošilo je promašio.

Prva četvrtina:

10. minut – Trojka Džejmsa Nanelija, odgovara Jošilo dvojkom uz zvuk sirene 27:23. Kraj prve deonice.

9. minut – Kevin Panter je fauliran i ide na liniju penala. kapiten Partizan precizan oba puta. 20:19. Odlična odbrana Smita, krade loptu, a poentira Koprivica 22:19. Mario Nakić odgovara svojim desetim poenom 22:21.

Koprivica je fauliran i ide na liniju penala. Centar crno-belih stoprocentan 24:21

8. minut – mario Nakić pogađa šut sa poludistance. On je najraspoloženiji akter meča sa osam poena. Ledej odgovara 18:17. Bošković postiže lak koš. 18:19.

7. minut – Novi poeni za Maria Nakića, utrčao je u leđa i lako poentirao na obruču 16:15.

6. minut – Faul Zeka Ledeja, Karmajkl ide na liniju penala. Precizan je oba puta krilni centar gostiju, koji već stiže do šest poena 12:11. Na drugoj strani Zek Ledej postiže poene. Brz odgovor Nakića 14:13. Frenk Kaminski je postigao svoje nove poene, fauliran je, a imaće dodatno slobodno bacanje. Prvi TV tajm-aut 16:13.

5. minut – Naneli postiže nove poene za Partizan. Amerikanac je fauliran i ima dodatno slobodno bacanje koje pogađa 12:9.

4. minut – Ledej zakucava, Jeremić odgovara trojkom na drugoj strani 9:9.

3. minut – Ponjitka zakucava iz odličnog utrčavanja, odgovara na drugoj strani Karmajkl 7:6

2. minut – Nakić postiže prve poene za goste na meču, a odmah potom i Karmajkl zakucava iz ukradene lopte 5:4.

1. minut – Počela je utakmica u Beogradskoj areni! Aleksa Avramović postiže prve poene za crno-bele 2:0. odmah zatim i trojka Frenka Kaminskog 5:0.

Pre meča:

Košarki Partizana dočekuju Igokeu u Beogradskoj areni u okviru prvog meča četvrtfinalne serije ABA lige, a utakmica počinje u 18.30 časova.

Pokušaće izabranici Željka Obradovića da odbrane titulu osvojenu prethodne sezone, a prva prepreka biće im tim koji je uspeo na ovom istom terenu da ih šokira u regularnom delu sezone 91:89.

Partizan će nastupiti u specijalno dizajniranim dresovima.

Crno-beli su se surovo osvetili u Laktašima gde su slavili 98:52, a sigurno je da će biti veliki favoriti u predstojećoj seriji.

Nakon što je Partizan izgubio sve šanse da se plasira u doigravanje u Evroligi, fokus je u potpunosti prebačen na ABA ligu, tako da se očekuje da „Parni valjak“ bude motivisan i koncentrisan od samog starta.

KK Partizan, Partizan, Željko Obradović

Trener šampiona regionalne lige Željko Obradović potvrdio je da će pristup biti maksimalan.

– Imali smo nekoliko dana da pripremimo seriju protiv Igokee i to je ono najbitnije, da razmišljamo samo o njima, znamo kako izgleda plej-of, da motivacija svih timova i igrača je na drugom nivou i da podignemo našu, protiv tima koji nas je iznenadio, pobedili su nas u Beogradu, to znači da moramo da pristupimo ozbiljno – rekao je Obradović u uvodu utakmice.

Trener tima iz Laktaša Vlada Jovanović je svestan izazova koji je pred njegovim igračima.

Prva utakmica plej-ofa u Beogradu protiv Partizana, tima koji igra u Evroligi. Ne treba trošiti reči oko njihovog rostera i stručnog štaba. Oni su protiv svakog protivnika favoriti, tako i protiv nas. Mi imamo velikih problema sa našim timom, praktično ne znam ni u kom sastavu ćemo izaći. Nemamo mogućnost da nešto više pričamo o samoj utakmici. Pokušaćemo da izvučemo maksimum i budemo zadovoljni prikazanim na terenu – rekao je Jovanović

Vlada Jovanović

Što se zdravstvenog biltena u crno-belom sastavu tiče, ovaj meč će propustiti Pi Džej Doužer koji se još uvek nije oporavio od povrede, a šansu će dobiti Džejlin Smit, koji je protiv Valensije u poslednjem duelu Evrolige dokazao da može da iskoristi sve minute koje dobije.

Četvrtfinalna serija se igra na dve dobijene utakmice, a pobednik će u polufinalu na megdan boljem iz duela između Budućnosti i Zadra.

SVE JE LAŽ, OSIM DA JE ZA DANKOM TRAGALO MNOGO LJUDI: Prva ispovest roditelja ubijene devojčice

MNOGI NE ZNAJU OVO O ANALNOM ODNOSU, A UŽASAVA IH: Kako da se najbolje pripremite i 4 stvari koje treba da uradite POSLE

VILICA MI JE PALA KADA SAM TO ČUO! Posle više od 20 GODINA ĆUTANJA ambasador Hil otkrio šta mu je predložio Milutinović

PRIJAVITE SE ZA KURIR 5 PRIČA
NAŠ DNEVNI IZBOR NAJVAŽNIJIH VESTI

* Obavezna polja

VIŠE SA WEBA
  • Tvoji zglobovi ne bole zbog starosti! OVO rešava sve probleme sa ZGLOBOVIMA za samo PAR dana! Ovako se koristi…
  • BEOGRAĐANKA OTIŠLA NA PLAC KOJI JE NASLEDILA, A TAMO SCENA IZ HOROR FILMA: Htela da odustane, a pogledajte kakav je RAJ NAPRAVILA
  • DOKTOR UPOZORAVA: OVO TOPI SALO! Smršajte do 16kg mesečno BEZ DIJETE! PRIRODNO JE i jednostavno se pravi evo kako !
  • SNEG ĆE NAPRAVITI ŠTETU! Meteorolog najavio česte padavine, uskoro stiže i obrt
  • Једна супена кашика на празан стомак сагоре 9 кг стомачне масти за недељу дана
  • JOKIĆ ISPRIČAO ŠTA SVE POJEDE ZA DORUČAK! Nema više bureka, ali je opet sve ostavio bez teksta
  • Ћелавост ће нестати за 12 дана! Пробајте код куће!
  • NIKAD NIJE BIO TRENER, A BOSANCI GA DOVODE ZA SELEKTORA: Cepao mreže u Nemačkoj, sad menja Miloševića!
  • Iznenadit ćete se kakvi će paraziti izaći iz vas za 2 dana! Recept za čišćenje organizma.
  • „BRAVO PRIJATELJI, PAZITE NA SUNČANICU“: Neobičan snimak iz Užica, u šorcevima i sa kosilicom krenuli u akciju
  • ODLIČNA PRILIKA ZA POBOLJŠANJE I NABAVKU TRAKTORA: Država deli BESPLATNE ramove, a za nov traktor VRAĆA 75% NOVCA!
  • OVO JE NAJPOTRESNIJA FOTOGRAFIJA KOJA JE OBIŠLA SVET: Devojčicu 3 dana fotografisali i hranili dok je umirala
  • „NAMUČILA SE KAO ISUS“ Porodila se Aleksandra Nikolić – „Počelo je u 5 ujutru, lekari nisu hteli carski rez“
  • MISTERIOZNI NESTANAK (34) ANE IZ BEOGRADA: Bivši je poslednji video, u autobusu joj pronašli torbu sa papirom
  • „NEKAD JE NAJBOLJE DA SE ZAĆUTI“: Danijel Alibabić otkrio kako se Melina ponašala u društvu drugih muškaraca

25. minut – Dobra odbrana crno-belih i laki poeni iz kontre za Nanelija. 59:52

Druga četvrtina

19. minut – Trojka Nanelija, raspucali su se crno-beli 50:41. Postiže poene iz reketa i Bruno kaboklo, ima ih sedam. Prva dvocifrena razlika na meču 52:41.