Izvor: Kurir.rs
19.10.2023 u 22:42
0

LOŠA NOĆ ZA CRNO-BELE: Partizan pao posle produžetka protiv Olimpijakosa u Pireju

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Olimpijakosa u Pireju rezultatom 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16, 13:9)

Ovo je treći poraz crno-belih u četiri kola, dok je Olimpijakos zabeležio drugu pobedu.

Partizan je početkom poslednje četvrtine imao dvocifrenu prednost, ali je nije zadržao. Olimpijakos je u finišu uspeo da stigne i prestigne crno-bele, ali je Naneli uz zvuk sirene trojkom izborio produžetak.

U dodatnih pet minuta crno-beli su napravili nekoliko grešaka koji su ih skupo koštali.

Tragičar meča bio je Kevin Panter koji je u regularnom delu na plus jedan za Partizan promašio dva šuta, a u produžetku je izgubio bitnu loptu.

OLIMPIJAKOS – PARTIZAN   98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16)

TOK MEČA

1. PRODUŽETAK

45. minut – Milutinov je fauliran, Ledej upisuje četvrtu ličnu. Do kraja 51.7 sekundi. Promašio je prvo, pogodio drugo. Njegovih 16 poena – 92:91.

44. minut – Sudije proveravaju situaciju, čija je lopta posle izlaska u aut. Lopta je dosuđena za Partizan, a iako Olimpijakos nema više pravo na čelendž, sudije su otišle da gledaju situaciju. Lopta za Partizan. Panter pogađa za dva – 91:91.

43. minut – Milutinov je fauliran. Pogodio je oba, njegovih 15 poena – 91:89.

42. minut – Sudije sviraju Doužeru faul u napadu, njegov peti faul. Vokap precizan za dva – 89:87. Naneli u kontri donosi izjednačenje – 89:89.

41. minut – Doužer pogađa dvojku – 85:87. Milutinov pogađa prvo bacanje, promašuje drugo, ali sudije vraćaju to bacanje. Precizan je u drugom pokušaju – 87:87.

4. ČETVRTINA

40. minut – Smailagić pravi peti faul. Tačno minut do kraja.

Papanikolau je fauliran 50 sekundi pre kraja. Pogodio je oba – 81:82.

Partizan je promašio dva napada, tačnije Panter. Larenzakis je fauliran 17.7 sekundi pre kraja. Pogodio je oba za vođstvo Olimpijakosa – 83:82. Tajm-aut za Obradovića.

Partizan je izgubio loptu, Panter se spetljao na 6.8 sekundi pre kraja. Tajm-aut za Olimpijakos.

Faul na 5.8 sekundi pre kraja na Larenzakisu. Pogodio je oba – 85:82.

Naneli uz zvuk sirene pogađa za tri – 85:85. Produžetak u Pireju.

39. minut – Sudije su proveravale da li je Panter napravio prekršaj u napadu. Smailagić pogađa trojku – 79:82. Njegova treća trojka.

38. minut – Larenzakis pogađa trojku – 76:77. Panter opet precizan za dva, njegovih 15 poena – 76:79. Larenzakis je fauliran pri šutu za tri. Pogodio je sva tri za izjednačenje – 79:79.

37. minut – Panter pogađa za dva posle tajm-auta Obradovića – 73:77.

36. minut – Papanikolau krade loptu i zakucava u kontri – 73:75.

34. minut – Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Vokap je zaradio četvrtu ličnu. Panter je pogodio prvo, promašio drugo, pogodio treće – 69:75. Larenzakis precizan za dva – 71:75.

33. minut – Smailagić siguran za dva – 66:73. Papanikolau postiže novu trojku za Olimpijakos – 69:73.

32. minut – Panter iz teške situacije pogađa za dva – 63:71. Vokap iz ugla postiže trojku – 66:71.

31. minut – Larenzakis smanjuje na 61:69. Milutinov zakucava – 63:69. Tajm-aut za Obradovića. Olimpijakos uzvraća serijom 10:2.

3. ČETVRTINA

30. minut – Ledej u prodoru polaže, njegovih 18 poena – 56:69. Koprivica mu je napravio „livadu“. Piters postiže svoju drugu trojku – 59:69.

29. minut – Krade loptu Ledej, nesportski faul Pitersa. Ledej je pogodio oba bacanja – 53:67. Milutinov je fauliran, Partizan je izašao iz bonusa. Pogodio je jedno od dva – 54:67. I ponovo faul nad Milutinovim. Pogađa ovog puta oba – 56:67. Njegovih devet poena.

28. minut – Anđušić je fauliran za bacanja. Pogodio je oba, njegovih 11 poena. Crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost – 53:63. Kaminski je dobio tehničku grešku, to je njegova peta isključujuća. Ledej je fauliran i ide na liniju bacanja. Pogodio je oba – 53:65.

27. minut – Piters postiže dvojku – 53:59. Naneli pogađa za dva preko Milutinova – 53:61.

26. minut – Anđušić postiže trojku uz zvuk za istek napada – 51:57. Panter postiže nova dva poena – 51:59. Serija Partizana 18:2 za veliki preokret. Pirej ćuti! Tajm-aut za Barcokasa.

24. minut – Pa, šta radi Alen Smailagić? Njegovih 11 poena u nizu – 51:54. I odmah reaguju sudije i sviraju mu četvrti faul.

23. minut – Minuti Alena Smailagića, njegovih devet poena u nizu – 49:52. Piters dvojkom prekida seriju Partizana 13:0 – 51:52.

22. minut – Smailagić je fauliran u šutu, pogodio je samo prvo bacanje, ali Partizan vodi posle serije 11:0 – 49:50.

21. minut – Smailagić trojkom otvara drugo poluvreme, njegovi prvi poeni – 49:46. Šesta trojka crno-belih u meču. Smailagić pogađa drugu vezanu trojku – 49.49. Serija crno-belih 10:0.

2. ČETVRTINA

20. minut – Anđušić je precizan za dva – 49:41. kaminski u kontri poentira – 49:43. Tajm-aut za Barcokasa 11 sekundi pre isteka poluvremena.

19. minut – Lundzis postiže dva poena sa penala – 47:39. Kenan oduzima loptu Avramoviću i pogađa za dva – 49:39.

18. minut – Kaminski postiže svoju drugu trojku – 45:39.

17. minut – Kaminski je fauliran u kontri, pogodio je samo drugo – 43:36. Milutinov iz ofanzivnog skoka pogađa – 45:36.

16. minut – Ledej se snašao pod košem Olimpijakosa – 43:33. Avramović se upisuje u strelce – 43:35.

15. minut – Milutinov je fauliran, treći prekršaj Kaminskog. Pogodio je oba bacanja – 43:31.

14. minut – Sedma trojka Olimpijakosa, precizan je Vilijams-Gos – 39:31. Vokap u kontri donosi svom timu prvo dvocifreno vođstvo – 41:31.

13. minut – Kenan postiže svoju treću trojku – 36:29. Obradović odmah traži tajm-aut. Olimpijakos ima šest trojki do sada. Ledej uz zvuk sirene pogađa za dva – 36:31.

12. minut – Ledej je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri – 31:26. Vilijams-Gos postiže svoj četvrti poen – 33:26. Anđušić postiže svoju prvu trojku – 33:29.

11. minut – Naneli je precizan na startu druge četvrtine – 28:23. Kenan postiže svoju drugu trojku – 31:23.

Olimpijakos je uhvatio čak 12 skokova u prvoj četvrtini, Partizan svega četiri. Domaćin ima šest ofanzivnih skokova.

1. ČETVRTINA

10. minut – Milutinov se sa linije slobodnih bacanja upisuje u strelce – 26:20. Anđušić je polovičan sa linije penala – 26:21. Vilijams-Gos je na liniji za slobodna bacanja. Pogodio je oba – 28:21.

9. minut – Doužer je precizan za dva – 21:20. Larencakis postiže svoju prvu trojku – 24:20.

8. minut – Fal pogađa za dva pod faulom Kaminskog – 18:13. Pogodio je dodatno bacanje – 19:13.

7. minut – Ledej od koša do koša, njegovi prvi poeni – 13:10. Piters pogađa za dva pod faulom – 15:10. Tajm-aut za Obradovića. Precizan je – 16:10. Olimpijakos ima čak pet ofanzivnih skokova za sada. Ledej smanjuje trojkom – 16:13.

6. minut – Raspucao se Olimpijakos, Kenan pogađa trojku – 13:8.

5. minut – Fal zakucava – 7:8. Piters pogađa trojku – 10:8.

4. minut – Kaminski pogađa prvu trojku za Partizan – 5:8.

3. minut – Panter je na liniji slobodnih bacanja. Protiv Barselone je prekinuo apsolutni rekord od 70 vezanih pogođenih slobodnih bacanja, a sada je krenuo u novi niz – 3:5. Peters donosi izjednačenje – 5:5.

2. minut – Panter pogađa za dva sa distance pod faulom – 3:2. Pogodio je i slobodno bacanje – 3:3.

1. minut – Papanikolau je postigao prve poene na meču, i to trojku – 3:0.