Izvor: bsc happy portal
30.11.2023 u 23:00
0

NEVEROVATNA POBEDA PARTIZANA: Nakon drame u produžecima, Crno-beli nadoknadili dvocifreni minus i srušili Grke

Košarkaši Partizana pobedili su Panatinaikos u meču 11. kola Evrolige sa 92:87 posle produžetka!

Meč je rešen posle velike drame i dodatnih pet minuta! A, čovek odluke bio je Kevin Panter. Prvo je poena u finišu meča vratio Partizan, a zatim i u produžetku ubacio neke od ključnih poena. Uz podršku neverovatno Doužera koji je odirao najbolji meč od kako je došao u Partizan.

Inače, ceo meč bio je izuzeno uzbudljiv i pun preokreta.

Dobar finiš treće četvrtine vratio je Panatinaikos potpuno u igru, čak im je obezbedio jedan poen prednosti na kraju ovog dela igre. Na ulasku u poslednjih deset minuta raspala se igra crno-belih! Bio je to pravi košmar za više od 20.000 navijača, jer Panteru i drugovima ništa nije polazilo za rukom, pa je Panatinaikos došao čak i do 10 poena viška! Ali onda je usledio čudesan finiš Partizana i potpuni povratak u meč, a zatim i velika pobeda.

PARTIZAN-PANATINAIKOS:

45. minut – 90:85 – Ledej!

44. minut – 86:80! Panter! Gori Arena! Fantastična energija igrača Partizana i veliko vođstvo na 120 sekundi do kraja.

44. minut – 86:80! Panter! Gori Arena

43. minut – 84:80, Posle fantastične odbrane, Partizan dolazi do plus četiri. Doužer sjajan, dolazi do 16 poena.

42. minut – 82:80, Dva poena Doužera i to preko Lesora. Problem – četiri lične ima Ledej.

42. minut – 80:80, Mitoglu koristi nesporazum u odbrani Partizana i postiže lake poene pod košem.

41. minut – 80:78, Kaboklo zakucava! Odličan početak dodatnih minuta za crno-bele.

Produžetak! Partizan je imao poslednji napad, ali je Panter izgubio loptu dve sekunde pre kraja pri pokušaju da dođe do pozicije za šut.

40. minut – 78:78, Nan promašuje zicer, a Panter pogađa! Drama! Do kraja 30 sekundi.

39. minut – 76:78, Panter! Čudesna trojka preko ruke! Crno-beli su potpuno u meču… Do kraja 70 sekundi.

38. minut – 73:78, Panter dolazi do svog četvrtog poena večeras.

36. minut – 66:73, Pogađaju crno-beli tri vezana bacanja i dolaze na sedam poena minusa.

Lesor dobija tehničku grešku zbog simuliranja

35. minut – 63:73, Loše, loše… Napad je ponovo veliki problem! Sada čak i ofanzivnim skokom PAO muči Partizan.

34. minut – 61:67, Nan precizan za tri poena. Šteta! U momentu kada su domaći bili u naletu. Uzvratio je Ledej pogotkom za dva.

33. minut – 59:64, Konačno! Doužer pogađa trojku, a zatim i Kaboklo zakucava u kontranapadu!

33. minut – 54:64, Ništa se ne menja ni posle tajm-auta. Mitoglu pogađa uz faul, ali promašaju dodatno bacanje! Nan potom iz kontre donosi „zelenima“ plus deset. Raspala se igra Partizana.

33. minut – 54:62, Ništa se ne menja ni posle tajm-auta. Mitoglu pogađa uz faul, ali promašaju dodatno bacanje! Raspala se igra Partizana.

32. minut – 54:60, Pogađa i Lesor. Obradović traži minut odmora.

Panter još uvek nije postigao nijedan poen. Kapiten crno-belih ima šut 0/5

30. minut – 54:56, Mitoglu sa zvukom sirene pogađa i donosi grčkom timu prednost pred početak poslednjeg kvratala.

29. minut 54:54, Ledej prvo promašuje dva penala, pa u sledećem napadu pogađa dva puta sa linije za jedan poen. Na drugoj strani Nan postiže nove poene.

29. minut – 52:52, Ledej je fantastičan večeras! Drži Partizan u igri, ali Nan pravi dosta problema u ovim momentima odbrani crno-belih.

28. minut – 50:50, Naneli pogađa i prekida seriju rivala, ali brzo gosti vraćaju u potpuni egal.

28. minut – 48:49, Serija Panate sada 7:0, stao je napad Obradovićev tima. Serija od sedam uzastopnih promašaja.

26. minut – 48:47, Lesor zakucava uz faul! Brzo se gosti potpuno vraćaju u meč. Lesor je ubacio 11 poena za „zelene“.

25. minut – 48:44, Grent pogađa za dva, ali generalno odlična odbrana Partizana u nastavku. Napad je korektan, ali je izuzetno važno da su Obradovićevi izabrani podigli agresivnost.

24. minut – 48:42, Nesportska lična za Grenta! Crno-beli to koriste i sa jednim od dva pogođena bacanja, a zatim i poenima Ledeja dolaze do najveće prednosti.

23. minut – 45:42, Smailagić sa jedne, a Lesor sa druge strane. Francuz je doduše imao dva dobra napada u kojima je ubacio četiri poena.

21. minut – 43:38, Kakav početak drugog poluvremena! Četiri poena crno-belih uz ogromnu energiju u odbrani.

Poluvreme – 39:38, Lesor zakucavanjem prekida seriju crno-belih i ujedno stavlja tačku na prvo poluvreme. Velika borba u Areni. Partizan se vratio iz minusa od osam poena, sjajno serijom u finišu prvog poluvremena.

Druga četvrtina

20. minut – 39:36, Smailagić brutalno zakucavanje! Serija Partizana 11:0.

19. minut – 37:36, Ledej igra fantastičan meč! Već je na 12 poena. Uz to i tehnička za klupu Panatinaikosa.

18. minut – 34:36, Smailagić! Fantastičan povratak Partizana. Ataman mora da traži minut odmora.

17. minut 32:36, Ludilo u Areni! Ledej pogađa za 3+1! Ovo se izuzetno retko viđa, trojka uz faul sjajnog krila crno-belih.

17. minut – 28:36, Malo bolji napad crno-belih, ali Balcerovski im pravi velike probleme pod košem. Već je na sedam poena.

16. minut – 26:34, Prvi poeni Nanelija, ali na drugoj strani Grent lako pogađa.

15. minut – 24:32, Bez ikakve potrebe, Kaminski konstatno protestvuje kod sudija i dobija tehničku zbog toga. Minut odmora traži Obradović.

15. minut – 24:31, Posle tajm-auta Balcerovski pogađa uz faul Kaminskog. Sve ostaje što smo već napisali – odbrana je problem.

13. minut – 24:28, Nije ovo Partizan kakav Obradović želi da gleda. Odbrana je slaba, a napad nije dovoljno tečan.

Prva četvrtina

12. minut – 22:26, Dva bacanja pogađa Vukčević, posle nesportske Mitoglua, ali potom Avramović promašuje dve vezane trojke. Nan na drugoj strani pogađa za dva.

11. minut – 20:24, Grigonis pogađa za tri. Potpuno otvoren šut, loša odbrana domaćeg tima.

Kraj prve četvrtine – 20:21. Kaboklo je postigao poene uz faul (promašuje bacanje) i time su crno-beli došli do „minus jedan“ na kraju prvog kvartala.

8. minuta – 18:19, Avramović! Trojka Alekse za potpuni delirujum!

7. minut – 15:19, Kaboklo! Odličan njegov „ulazak“ u meč. Zakucavanje koje diže Arenu na noge.

6. minut – 13:17, Panter i Avramović su po prvi put na parketu. Videćemo da li će sa njima Partizan delovati malo bolje. Kaminski je na pet poena, nakon dva ubačena „penala“.

5. minut – 11:15, Ledej je već na šest poena, ali odbrana crno-belih je izuzetno „tanka“ za sada.

4. minut – 7:12, Tri bacanja gosti pogađaju i povećavaju prednost.

3. minut – 7:9, Igra se izuzetno brzo, Doužer mora agresivnije u odbrani. Slukas ga lako probija i postiže 2+1.

3. minut – 5:4, Lesor postiže svoje prve poene, a Ledej na drugoj strani vraća prednost crno-belima.

2. minut – 3:2, Kaminski već ne promašaju! Prvi poeni za crno-bele.

1. minut – 0:2, Doužer je prošio otvrenu šut za tri poena na početku. A, gosti ubacuju dva bacanja.