10.04.2024 u 17:08
0

JOVANOVIĆ ODVEO PARTIZAN U POLUFINALE KUPA SRBIJE: Golman crno-belih sprečio senzaciju u Humskoj

Fudbaleri Partizana i Voždovca igraju meč četvrtfinala Kupa Srbije.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Crno-beli su slavili nad Vodžovcem posle penal serije sa 6:3 (u regularnom delu igre 1:1 (1:0)).

Prvi gol na meču postigao je Samed Baždar u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a rezultat u Himskoj je poravnao Stefan Pirgić golčinom u 90. minutu.

Kako u regularnom delu utakmice pitanje pobednika nije rešeno, prešlo se na penal seriju u kojoj je zablistao golman crno-belih Aleksandar Jovanović. Čuvar mreže domaćeg tima odbranio je dva penala i tako svoj tim odveo u polufinale nacionalnog kupa.

1:0 – Janković precizan sa „bele tačke“

0:0 – Nešković šutira – brani Jovanović!

2. POLUVREME

90+5. minut – Kraj regularnog dela igre! Gledaćemo penale!

90+4. minut – Igra se nervozno na obe strane – žuti karon za Flemingsa!

90. minut – Igraće se još pet minuta!

90. minut – GOL! Stefan Pirgić golčinom u 90. minutu poravnao rezultat u Humskoj!

87. minut – DVOSTRUKA IZMENA KOD PARTIZANA: Kalulu i Ovusu izlaze, Janković i Šćekić na terenu.

82. minut – Pokušava Petrović iz kornera, ali Jovanović je bio dobro postavljen.

78. minut: Partizan sve više pritiska, Zahid je lepo gađao, međutim Gudžulić je to odbio.

70. minut – Flemings šutira sa „bele tačke“, ali Jovanović brani!

59. minut – BUĆE PENAL ZA VOŽDOVAC! Posle pregleda VAR sudija Stamenković je pokazao na „belu tačku“.

68. minut – GLEDAĆE SE VAR!

66. minut – SUMNJIVA SITUACIJA NA MEČU! Fudbaleri Voždovca traže penal – Nikolić je igrao rukom?! Čeka se reakcija VAR sobe…

59. minut – DVOSTRUKA IZMENA KOD PARTIZANA: Kalulu i Natho izlaze, Nikolić i Zahid su na terenu.

54. minut – TROSTRUKA IZMENA KOD VOŽDOVCA: Izašli su iz igre Vilka, Teodorović i Pavlović, a ušli su Petrović, Flemings i Nešković.

52. minut – PRILIKA ZA PARTIZAN: Severina je centrirao na peterac gde se ubacio Kalulu, ali je ta lopta otišla preko gola.

50. minut – IZMENA KOD VOŽDOVCA: Na terenu je Đurđević, izašao je Savić.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45+2. minut – GOL! BAŽDAR POSTIŽE GOL U POSLEDNJIM SEKUNDAMA PRVOG POLUVREMENA!

45. minut – Igraće se još dva minuta.

43. minut – KAKVA ŠANSA ZA DOMAĆE! Odbrana Voždovca je sa gol linije „skinula“ loptu koju su svi već videli u mreži!

42. minut – JOŠ JEDNA PRILIKA ZA PARTIZAN! Kalulu je bio sam pred golmanom gostiju, ali je Gudžulić odbranio!

40. minut – PRILIKA ZA PARTIZAN! Severina sa desne strane prebacio loptu na levu, Antić je vratio loptu Severini, usledio je njegov sjajan šut ali nekoliko centimentra pored stative.

35. minut – Uspavanka u Humskoj!

27. minut – Partizan uglavnom napada, Voždovac odoleva tim naletima…

24. minut – PAUZA ZA OSVEŽENJE! Sudija je svirao kartku pauzu kako bi se fudbaleri oba tima osvežili zbog visoke temperature u aprilu.

16. minut – Lepa prilika za Voždovac, ali se Pavlović nije snašao pred golom Jovanovića, nespretno je šutirao, a golman crno-belih nije imao težak zadatak.

15. minut – Pokušava Antić sa leve strane, poslao je dobru loptu – lepa zamisao, ali u šensanestecu nije bilo nikoga da realizuje pogodak.

13. minut – KAKVA ŠANSA ZA PARTIZAN – BAŽDAR JE IMAO ZICER! Bio je sam pred golom, ali se sapleo i pao na nekoliko metara od gola gostiju.

12. minut – Izjednačena igra oba tima, bez prave prilike da ugroze gol protivnika.

PARTIZAN – VOŽDOVAC 0:0

7. minut – Za sada domaći tim ima blagu inicijativu.

15.00 – Sudija Ivan Stamenković je označio početak meča!

14.55 – NASTUP DEČIJEG HORA SA KOSOVA I METOHIJE

Dečiji hor iz južne srpske pokrajine Kosova i Metohije otpevao je himnu Srbije „Bože pravde“ pred početak četvrtfinalnog duela između Partizana i Voždovca.

Poznati sastavi:

Partizan: Jovanović, Stojković, Marković, Antić, Filipović, Ovusu, Kastiljo, Natho, Severina, Kalulu, Baždar

Voždovac: Gudžulić, Lukić, Savić, Antonijević, Matić, Krpić, Pavlović, Pirgić, Vujanović, Rodrigo, Teodorović

Odigrali su fudbaleri Voždovca i Partizana više nego zanimljivu prvenstvenu utakmicu, koja je rešena golom u nadoknadi vremena, a sada ih čeka novi duel, ovog puta u Kupu Srbije.

Teško je dva puta za sedam dana igrati sa istim rivalom, uprkos tome što je ovaj duel drugačiji od prvenstvenog. Tada su u opticaju bili bodovi, sada poraz izbacuje iz igre za domaći trofej„, rekao je Igor Duljaj, pa nastavio:

Odlično se poznajemo, Voždovac mnogo dobro igra, ali bez pozitivnih rezultata. Niz neuspeha mora da se prekine, nadam se da neće protiv Partizana. Odlična su ekipa, mlada i poletna, umeju da igraju. Imamo i mi imperativ, željni su i ljudi iz kluba, pogotovo navijači Partizana prolaska u narednu rundu„, poručio je trener Partizana.

Trener Voždovca Nikola Mitić veruje da njegov tim može do iznenađenja.

Kao što sam istakao i pre nekoliko dana posle utakmice, drugo poluvreme je model kako želimo da izgledamo i da igramo protiv Partizana. Ono što ćemo probati da promenimo je to prvo poluvreme u kom smo igrali u nekom grču. Očekujem dobru utakmicu, svi uslovi će biti ispunjeni da se to i desi. Dobar teren i nadam se što veći broj ljudi na tribinama ići će u prilog obe ekipe„, rekao je Mitić.