Izvor: Kurir.rs
13.10.2023 u 20:59
0

JOŠ JEDAN BOLAN PORAZ ZVEZDE: PREOKRET u finišu, Žalgiris savladao crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u utakmici 2. kola Evrolige rezultatom 79:74

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u utakmici 2. kola Evrolige rezultatom 79:74

U prvom poluvremenu gledali smo pravi rolerkoster.

Žalgiris je počeo bolje, došao i do +10, 17:7.

A onda preokret u režiji Zvezdinih plejmerkera Miloša Teodosića i Šabaza Nejpira.

Zvezda je imala i +8 u finišu prvog poluvremena, a na odmor je otišla sa tri poena prednosti, 35:38

Rovovska bitka se nastavila i u trećoj četvrtini.

Zvezda je na krilima Teodosića i Mitrovića održavala prednost i pred poslednju deonicu imala +6 , 50:56.

Zvezda je imala +9 u četvrtoj deonici, a onda se ponovila prethodna sezona i veliki preokret domaćina,

Sjajnom odbranom i trojkama Žalgiris je stigao i prestigao rivala i zabeležio drugu pobedu u Evroligi.

Zvezda je upisala prvi poraz u novoj sezoni i ima skor 1-1 posle dve odigrane utakmice

Četvrta četvrtina:

40. minut – Domaćin sa penala, najverovatnije osigurava pobedu 79:74

39. minut – Pogađa sjajni Ulanovas 74:70 Mitrović pogađa sa penala, 74:72

38. minut – Trojka Teodosića vraća nadu Zvezdi 72:69

37. minut – Evans nakon skoka zakucava 69:66

36. minut – Pogađa Nedović uz faul 67:66

36. minut – Nova trojka Šmic, ludnica u hali, 67:63

35. minut- Žalgiris u naletu,dve vezane trojke, serija 10:0, 64:63

34. minut- Strašno zakucavanje Butkevičijusa 58:63

33. minut – Sjajan poen Ulanovogađa Nedović uz faul

32. minut – Majstorija Mitrovića 52:61

31. minut – Trojka Nejpira 50:59

Printscreen

Treća četvrtina:

30. minut – Mitrović polovičan sa penala 50:56

29. minut- Gedraitis postiže prve poene na meču 50:55

28. minut- Teodosić pogađa nakon prodora, pa trojka Evansa 48:51

27. minut – Nedović za Bolomboja, koji zakucava 45:49

26. minut – Nedović se odlično snašao, pa Hejs na drugoj strani 44:47

25. minut – Sjajna asistencija Teoodosića i trojka Davidovca 40:45

23. minut- Mitrović prekida lošu seriju Zvezde, četiri vezana poena 39:42

22. minut – Šmic postiže prve poene u nastavku, njegov 11 poen 37:38

– Crveno-beli na poluvreme odlaze sa minimalnom prednošću. Gledali smo pravi rolerkoster. Žalgiris je bolje počeo, imao +10,19:9 Zvezda je preokrenula i došla na +8, 30:38. Na kraju crveno-beli na poluvreme odlaze sa tri poena prednosti, 35:38

Druga četvrtina:

20. minut – Žalgiris vezuje 5 poena nakon Zvezdinih grešaka 35:38.

19. minut – Nejpir je iskusno iznudio faul za tri poena. Pogađa sva tri, 30:38

17. minut – Hanga pogađa uz faul, promašuje bacanje 29:32. Potom Nejpir fauliran za tri, bez greške 29:35

15. minut – Druga trojka Teodosića 24:28, vraća Mitrolong 27:28

14. minut – Vraća se Žalgiris, mini serija 24:25

13. minut – Magija Teodosića i poeni Mitrovića 19:25

11. minut – Sjajna kontra Zvezde poentira Hanga, 19:23
Prva četvrtina:

10. minut – Trojka Miloša Teodosića 19:18, potom blokada Mitrovića. Mitrović je potom fauliran, pogađa jedno bacanje, a potom nakon skoka Gedraitisa novi napad za Zvezdu. A Mitrović pogađa uz zvuk sirene 19:21

8. minut – Hanga pogađa u kontri, mini serija Zvezde 17:13

7. minut – Sjajna akcija Zvezde i poeni Mitrovića 17:11

6. minut – Letonac Šmic vezuje 4 poena, 17:7

5. minut – Davidovac pogađa za tri 13:7

4. minut – Ulanovas postiže pet vezanih poena 13:4. Ivanović prinuđen da reaguje, tajm-aut.

3. minut – Bolji start Žalgirisa 6:2

1. minut – Dimša postiže prve poene na meču, Tobi za Zvezdu 2:2

1. minut – Utakmica je počela