06.12.2023 u 22:43
0

VALENSIJA – CRVENA ZVEZDA: Crveno-beli poraženi, Teodosić tragičar meča!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Valensiji u 12. kolu Evrolige rezultatom 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 15:16).

Valensija je prekinula niz od pet uzastopnih poraza i stigla do šestog trijumfa. Crveno-beli su doživeli osmi poraz, a ostali na četiri pobede.

Bio je ovo šesti poraz crveno-belih na gostovanjima iz isto toliko mečeva.

U ekipi Crvene zvezde po 14 poena su postigli Nedović i Nejpir, Bolomboj je upisao 12, a Teodosić 11 poena.

Kod domaćina Dejvis je postigao 21 poen, Odželeje 17, a Klaver i Džons po 10. Stefan Jović je utakmicu završio sa 8 poena.

U narednom kolu crveno-beli već za dva dana gostuju Baskoniji kod bivšeg trenera Duška Ivanovića, dok će Valensija gostovati Asvelu.

VALENSIJA – CRVENA ZVEZDA 85:81 (25:19, 31:21, 16:25)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut -Promašio je Teodosić trojku, a Dejvis je fauliran na 10.4 sekunde pre kraja. Pogodio je prvo, potom i drugo – 85:81.

Harper poentira 33.7 sekundi pre kraja – 83:81. Tajm-aut za crveno-bele

40. minut – Nedović pogađa trojku za izjednačenje – 81:81. Do kraja 54 sekunde. Tajm-aut za Valensiju.

Harper poentira 33.7 sekundi pre kraja – 83:81. Tajm-aut za crveno-bele.

39. minut – Bolomboj polaže za 81:78.

38. minut – Teodosić je pogodio oba bacanja – 81:76.

36. minut – Mitrović smanjuje na 78:74. Dejvis pogađa za dva – 80:74. Mitrović je zaradio peti faul. Tajm-aut. Klever je fauliran za dva bacanja. Pogodio je jedno od dva – 81:74.

35. minut – Dejvis je fauliran, pogodio je oba bacanja – 78:70. Nedović pogađa za dva – 78:72.

34. minut – Nejpir pogađa za tri – 76:70.

33. minut – Zvezda je promašila tri napada sa otvorenim šutevima, a na drugoj strani je fauliran Odželej. Pogodio je jedno od dva. Crveno-beli su izašli iz bonusa – 76:67.

32. minut – Odželej pogađa iz teške situacije za dva pod faulom – 74:67. Pogodio je za 75:67.

31. minut – Mitrović pogađa za dva, njegova četiri poena – 72:67.

3. ČETVRTINA

30. minut – Ture u kontri poentira – 70:61. Serija Valensije 8:0.

29. minut – Dejvis pogađa jedno od dva – 66:61. Džons pogađa za dva, serija domaćina 6:0 – 68:61. Tajm-aut za Sferopulosa.

28. minut – Giedraitis pogađa za tri – 62:61. Zvezda je napravila 15 razlike u trećoj četvrtini. Klaver posle tajm-auta pogađa za tri – 65:51.

27. minut – Nejpir je fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa dva od tri, njegovih 11 poena – 62:58.

26. minut – Teodosić je fauliran. Valensija je odavno u bonusu, a Teodosić pogađa za 60:55. Dejvis zakucava za 62:55. Mitrović pogađa jedno od dva – 62:56.

25. minut – Bolomboj zakucava – 60:51. Posle dužeg vremena crveno-beli su na jednocifrenom zaostatku. Njegovih 10 poena. Davidovac na odličnu asistenciju Teodosića smanjuje na 60:53.

24. minut – Lazić je fauliran u prodoru za nova dva slobodna bacanja. Kapiten crveno-belih je pogodio oba – 60:49.

23. minut – Harper pogađa za dva uz prekršaj Lazića – 60:47. Nije pogodio dodatno bacanje.

22. minut – Teodosić pogađa težak šut za tri – 56:45. Dejvis pogađa sa poludistance – 58:45. Lazić je fauliran pri šutu, pogodio je oba za 58:47.

21. minut – Bolomboj je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo, odmah i drugo – 56:42. Njegovih osam poena.

U finišu prvog poluvremena Šabaz Nejpir se posle jedne akcije uhvatio za leđa. Kao da se ušinuo. Bek crveno-belih, koji je dobro odradio svoju minutažu u prvom poluvremenu, nije izašao na zagrevanje, a ostaje da se vidi da li će ući u igru.

Ovo je verovatno najlošije defanzivno poluvreme crveno-belih ove sezone. Španci su postigli osam trojki iz 16 pokušaja, imaju i sedam osvojenih lopti.

Crveno-beli su imali samo dva ofanzivna skoka, uz devet izgubljenih lopti, kao i skromnih 3/9 za tri. Crveno-beli su promašili i pet slobodnih bacanja od 12.

2. ČETVRTINA

20. minut – Dejvis zakucava i postiže svoje nove poene – 53:37. Nedović je fauliran, promašio je prvo bacanje, pogodio drugo – 53:38. Nedović u tranziciji pogađa za dva – 53:40. Džons postiže trojku, osma za domaći tim – 56:40.

19. minut – Jović pogađa za tri, sedma trojka Valensije – 49:37. Nedović pravi faul u napadu, a Odželej sa dva bacanja stiže do svog 13. poena – 51:37.

18. minut – Tobi pogađa za dva – 46:35. Nedović smanjuje – 46:37.

17. minut – Nedović smanjuje na 41:33. Klaver pogađa trojku – 44:33. Jović ide u prodor i pogađa za dva – 46:33.

15. minut – Lopez-Arostegi je precizan sa linije penala posle nesportskog faula Nedovića – 36:31. Klaver pogađa za tri – 39:31.

13. minut – Teodosić pogađa dugu dvojku – 34:29. Tobi smanjuje na 34:31.

12. minut – Nejpir pogađa za tri, njegovih sedam poena – 28:25. Odželej vraća trojku – 31:25. Razigrao se Nejpir, njegovih devet poena – 31:27. Odželej pogađa pod faulom – 33:27. Precizan je sa bacanja za 34:27.

11. minut – Džons pogađa dva bacanja, Valensija stiže na najvećih plus osam – 27:19. Tobi pogađa trojku – 27:22. Džons je ponovo na liniji penala. Pogodio je jedno – 28:22.

Crvena zvezda je izvela čak 10 slobodnih bacanja, ali je pogodila samo šest.

1. ČETVRTINA

10. minut – Odžulaj pogađa trojku – 23:19. Džons pogađa za dva – 25:19.

9. minut – Lopez-Arestegi pogađa za dva – 20:14. Nejpir smanjuje na 20:16. Davidovac pogađa za tri poena – 20:19.

8. minut – Dejvis postiže svoj osmi poen – 18:10. Nejpir posle prodora smanjuje na 18:12. Teodosić je fauliran, pogodio je oba bacanja – 18:14.

7. minut – Jović iz kornera pogađa za tri – 16:8. Bolomboj posle ofanzivnog skoka poentira – 16:10.

6. minut – Valensija je izašla iz bonusa. Bolomboj je pogodio oba slobodna bacanja – 11:7. Dejvis poentira za dva – 13:7.

5. minut – Jago je fauliran, pogodio je jedno od dva bacanja – 9:5. Giedraitis je promašio dva bacanja, a Dejvis na drugoj strani pogodio za 11:5.

4. minut – Nedović se upisao u strelce – 7:4. Puerto vezuje pet poena – 9:4.

3. minut – Harper pogađa oba bacanja za prvo vođstvo Valensije – 4:2. Puerto pogađa za tri – 7:2.

2. minut – Bolomboj beleži prve poene na meču – 0:2. Dejvis vraća za dva – 2:2.

Dos Santos Nedović, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj počinju za Zvezdu.

Jović, Harper, Puerto, Ingliš i Dejvis počinju za domaći tim.

SASTAVI:

VALENSIJA: Harper, Klaver, Puerto, Ruvers, Lopez-Arostegi, Džons, Ingliš, Jović, Ture, Hermanson, Dejvis, Odželeje. Trener: Aleks Mumbru

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 12. kola Evrolige gostuju Valensiji.

Utakmica se igra od 20.30 časova u „La Fonteti“.

Tim sa Malog Kalemegdana nastavlja takmičenje u Evroligi. Crveno-beli gostuju ekipi Valensije od 20.30, kada će izabranici Joanisa Sferopulosa pokušati da dođu do prve pobede na gostujućem terenu ove sezone, a sva dešavanja sa tog meča pratitte uživo na našem portalu.

RAZGALIO SRCA ZVEZDAŠA: Ovako je Stefan Jović dočekao crveno-bele (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su sjajnu pobedu protiv Efesa prošle nedelje u Evroligi, a ove ih očekuje “duplo kolo” i to na gostovanjima u Španiji. Crveno-beli u 12. kolu igraju protiv Valensije u sredu od 20.30 sati, a manje od 48 sati kasnije i protiv Baskonije i doskorašnjeg trenera Duška Ivanovića. Ekipa Janisa Sferopulosa ove sezone još nije ostvarila pobedu na pet gostovanja i trenutno je na skoru 4-7 u Evroligi. Valensija je, s druge strane, u seriji od pet poraza i posle početnih 5-1, sada su na skoru 5-6.