Izvor: Kurir.rs
09.08.2023 u 20:49
1

Košarkaši Srbije poraženi su od Italije u 2. kolu Akropolis kupa rezultatom 88:89 (32:19, 15:25, 23:26, 18:19).

(UŽIVO) SRBIJA – ITALIJA: Azuri su veliki dužnici, vreme je za prvi deo osvete

Srbija posle dve odigrane utakmice ima polovičan učinak, posle pobede nad Grčkom u prvom kolu.

Sutra igraju Grčka i Italija, posle čega će biti poznat konačan plasman na turniru u Atini.

Kurir sport

SRBIJA – ITALIJA 88:89 (32:19, 15:25, 23:26, 18:19)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Avramović je iznudio faul u napadu 7.7 sekundi pre kraja. Bogdanović je promašio šut za pobedu. Srbija je ponovo poražena od Italije, nikako nam ne ide protiv Azura.

40. minut – Naš tim je prokockao napad i šut za izjednačenje. Italija nije iskoristila napad, ali im je lopta pala u ruke posle promašaja, pa je Fontekio fauliran 14.2 sekunde pre kraja. Promašio je prvo, a pogodio drugo – 85:89. Bogdanović je pogodio trojku 7.7 sekundi pre kraja – 88:89.

39. minut – Nikola Jović poentira uz faul, njegovih 17 poena – 84:88. Pogađa i 18. poen – 85:88.

39. minut – Spisu ubacuje svoju drugu trojku, i to posle ofanzivnog skoka saigrača – 82:88. Meli je skinuo čak tri ofanzivna skoka iz kojih je Italija poentirala. Sve podseća na Evropsko prvenstvo u Berlinu prošle godine kada je Italija takođe preokretom stigla do pobede. I tada su Spisu trojkama i Meli skokovima u napadu doneli Italiji presudnu prednost.

38. minut – Fontekio posle tajm-auta postiže koš – 82:85.

37. minut – Gudurić pogađa trojku – 82:83.

36. minut – Bogdanović svojim 11. poenom smanjuje na 79:80. Polonara pogađa svoju treću trojku – 79:83.

34. minut – Pajola postiže svoje prve poene – 75:78. Proćida krade loptu i pogađa – 75:80. Gudurić smanjuje na 77:80. Njegov osmi poen.

33. minut – Severini postiže svoju treću trojku – 73:73. Proćida pogađa sva tri slobodna bacanja – 73:76. Bogdanović u kontri zakucava – 75:76.

32. minut – Gudurić je postigao jedan poen sa linije slobodnih bacanja – 71:70. Dobra finta Ristića posle odlične akcije Srbije i njegov šesti poen – 73:70.

3. ČETVRTINA

30. minut – Spanjolo postiže svoj 12. poen – 68:70. Dobrić je izjednačio sa penala – 70:70.

29. minut – Riči postiže trojku – 64:66. Ristić postiže dva poena pod faulom – 66:66. Nije pogodio dodatno bacanje. Proćida postiže svoje prve poene – 66:68. Gudurić postiže poene za 68:68.

28. minut – Fontekio pogađa za dva pod faulom – 61:62. Precizan je za 61:63. Njegovih deset poena. marinković je ušao u seriju, njegova treća trojka i 11. poen – 64:63.

27. minut – Vanja Marinković postiže svoju drugu trojku – 58:57. Riči ubacuje svoju drugu trojku – 58:60. Nikola Jović pogađa za tri, trojkaški obračun – 61:60.

26. minut – Još jedna kontra Srbije, Marinković postiže svoj peti poen – 55:54. Fontekio postiže svoju prvu trojku – 55:57.

25. minut – Nikola Jović poentira u kontri – 53:54.

22. minut – Meli pogađa pod faulom – 49:49. Ponovo Bogdanović precizan, njegov sedmi poen – 51:49. Polonara postiže trojku, Italija prvi put vodi u meču – 51:52. Meli podiže vođstvo svog tima – 51:54.

21. minut – Spisu trojkom otvara drugo poluvreme – 47:47. Bogdanović sa penala donosi vođstvo Srbiji – 49:47.

2. ČETVRTINA

Dvojica Nikola, Milutinov i Jović, imaju po 10 poena.

20. minut – Polonara pogađa za tri – 45:44. Avramović krade loptu i zakucava za 47:44 na kraju prvog poluvremena.

19. minut – Fontekio pogađa svoj četvrti poen – 44:41. Bogdanović je precizan sa linije penala samo prvi put – 45:41.

18. minut – Milutinov popravlja promašaj naših košarkaša, njegov 10. poen – 44:39.

17. minut – Osmi poen kapitena Milutinova – 42:36. Spanjolo pogađa trojku – 42:39.

16. minut – Nikola Jović je prvi dvocifreni košarkaš Srbije, njegovih 10 poena posle asistencije Milutinova – 40:36.

15. minut – Dijuf pogađa trojku – 38:36.

14. minut – Severini postiže svoju drugu trojku – 36:33. Milutinov za 38:33.

13. minut – Datome se razigrao, njegov četvrti poen – 36:26. Spanjolo smanjuje rezultat – 36:28. Dijuf posle oduzete lopte dodatno smanjuje – 36:30. Period loše igre Srbije, Italija je za tri minuta ubacila 11 poena.

12. minut – Gudurić postiže svoj četvrti poen – 34:24. Ristić posle ofanzivnog skoka poentira – 36:24.

11. minut – Datome upisuje prve poene – 32:21. Severini pogađa trojku, sjajan start Italije u drugoj četvrtini – 32:24.

1. ČETVRTINA

10. minut – Spanjolo je pogodio za dva uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje – 29:19. Marinković uz zvuk sirene pogađa trojku – 32:19.

9. minut – Spanjolo postiže dvojku – 28:16. Simanić je polovičan sa penala – 29:16.

8. minut – Riči postiže drugu trojku za Italiju – 28:14.

7. minut – Milutinov je pogodio oba slobodna bacanja – 24:9. Fontekio je pogodio dva slobodna bacanja – 24:11. Gudurić je precizan – 26:11. Sjajni Nikola Jović postiže svoj osmi poen – 28:11.

6. minut – Nova, peta trojka Srbije, Dobrić je ubacio – 22:6. Tonut vraća trojku – 22:9.

5. minut – Meli posle tajm-auta Poceka pogađa za 2 – 17:6. Sjajna akcija Orlova, Bogdanović za Milutinova koji zakucava – 19:6.

4. minut – Nikola Jović postiže svoju prvu trojku – 14:4. I Dobrić postiže trojku, četvrta trojka Srbije – 17:4.

3. minut – Polonara poentira za 8:4. Još jedna trojka Avramovića, vezao je dve trojke – 11:4.

2. minut – Tonut postiže prve poene za Italiju – 5:2. Avramović pogađa prvu trojku na utakmici – 8:2.

1. minut – Bogdanović je uposao prve poene na meču – 2:0. Nikola Jović je poentirao pod faulom, pogodio je i dodatno bacanje za 5:0.

Startne petorke Avramović, Bogdanović, Dobrić, Jović, Milutinov Spisu, Tonut, Polonara, Fontekio, Meli

1 thought on “ITALIJA JE BOLNA TAČKA SRPSKE KOŠARKE: Orlovi ispustili 17 poena prednosti i izgubili od Azura”

1. Na isti nacin smo izgubili I prethodne dve utakmice sa Italijanima, ali nema ko to da vidi. Sve dok je selektor senilni Pesic nece nam biti bolje. Jokic nije lud da se blamira, a ni ostali igraci sto su otkazali. Pesicu je odavno mesto u starackom domu. Imamo li mi nekog dobrog trenera ispod sezdeset godina? A ako nemamo, zasto nemamo? CEO kosarkaski savez se bavi dnevnicama, foteljama I provizijama, a kvalitet kosarke opada.