Izvor:
16.11.2017 u 04:36
0

EVROLIGA: Crvena zvezda pretrpela peti poraz, CSKA odneo pobedu iz Beograda!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Štark Areni od CSKA rezultatom 85:59, u duelu sedmog kola Evrolige.

Moskve od početka do kraja utakmice imali su potpunu kontrolu, krajem treće deonice imali su i najvećih +33, pa su veoma lako su stigli do pobede na mestu na kojem su prošle godine poraženi.

Zvezda je odigrala veoma loše, posebno u napadu, pa je pretrpela peti poraz u Evroligi i treći vezani.

Tejlor Ročesti ubacio je 5 poena uz 5 asistencija, a Džejms Feldin dodao je 12. Kod gostiju, De Kolo je ubacio 16, Hajns 13, a Higins 12 poena.

Crveno-beli već za dva dana gostuju Olimpijakosu u Pireju.

Duel u Areni počeo je poenima Ročestija, a američki bek bio je i jedini strelac u prvih šest minuta Crvene zvezde.

Gosti su previše lako poentirali u nekoliko situacija, pa su vodili sa 12:7 u petom minutu.

Mučila se Zvezda u napadu protiv veoma dobre odbrane Moskovljana, pa je u prvih deset minuta ubacila isto toliko poena.

CSKA je igrao veoma dobro i imao je +12 – 22:10.

Nije bilo ni energije u igri crveno-belih, pa je Alimpjević reagovao tajm-autom već u 13. minutu – 28:13.

Gosti su sredinom druge deonice imali i najvežih +16 (35:19), ali je usledila reakcija crveno-belih.

Zvezda je vezala šest poena, mogla je i više, ali je ponovo napravila nekoliko grešaka i CSKA se brzo odlepio. Imali su gosti i dobro suđenje u Beogradu, pa su na poluvremenu vodili sa 44:27.

Ako je i bilo neke dileme posle prvih 20 minuta, onda je otklonjena već na startu trećeg perioda. Gosti su napravili veliku seriju 13-2 i vodili su sa ubedljivih 57:29.

Ništa se ni do kraja treće deonice nije promenilo. Nije Zvezda imala ni podršku sa tribina na koju je navikla, pa je CSKA posle 30 minuta vodio sa 65:34.

Poslednjih deset minuta bilo je pravo mučenje za igrače Zvezde koji su izgledali kao da jedva čekaju kraj.

Izvor: sportklub.rs