Izvor: Tanjug
13.12.2022 u 22:30
0

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Asvelu 91:87 u 13. kolu Evrolige!

Košarkaši Partizana poraženi su u Francuskoj od ekipe Asvela rezultatom 91:87 (25:25, 22:23, 26:18, 18:21) u 13. kolu Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dante Egzum sa 26 poena, dok je Matijas Lesor dodao 15 uz osam skokova. U domaćem timu briljirao je Nando de Kolo sa 32 poena, dok je Džona Metjuz dodao 14.

Asvel je poveo 5:2 na startu utakmice, a potom se igralo poen za poen. „Crno-beli“ su poveli 13:9 u šestom minutu, ali su domaći košarkaši u finišu prve četvrtine uspeli da preokrenu rezultat i da povedu 25:20. Partizan je uspeo da izjednači na 25:25, a ovim rezultatom je završena prva četvrtina. Asvel je imao vođstvo u većem delu druge četvrtine, a Partizan je u 16. minutu poveo 40:39. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Partizan je prvo poluvreme rešio u svoju korist 48:47.

Oba tima su slično igrala i na startu treće četvrtine, a onda je De Kolo trojkom doneo prednost Asvelu 57:54 u 25. minutu. Domaći košarkaši su potom zaigrali angažovanije i u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 73:66. „Crno-beli“ su serijom 7:1 na startu poslednje četvrtine smanjili vođstvo Asvela na 74:73. Košarkaši Partizana su na tri minuta pre kraja poenima Lesora poveli 84:82. Usledila je serija domaće tima za preokret i vođstvo od 86:84.

Egzum je doneo izjednačenje Partizanu na 53 sekunde pre kraja meča. De Kolo je pogodio jedno slobodno bacanje za 87:86. Naneli je iskoristio samo jedno slobodno bacanje i izjednačio na 87:87. De Kolo je potom doneo prednost Asvelu 89:87, a Partizanu je ostalo devet sekundi za poslednji napad. Naneli je izgubio loptu, a onda su gostujući igrači napravili prekršaj, a Metjuz je potvrdio pobedu Asvela – 91:87.

NOVI TRIJUMF „CRVENO-BELIH“ Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris 77:73 u 13. kolu Evrolige!

Ovo je peti uzastopni poraz „crno-belih“ u Evroligi. Partizan sada ima skor od četiri pobede i devet poraza, dok je Asvel ostvario učinak od pet trijumfa i osam neuspeha.

Partizan će u 14. kolu Evrolige u petak dočekati Efes, dok će Asvel na svom terenu igrati sa Olimpijakosom.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: