Izvor: BSC HAPPY/Sportal.rs
25.04.2023 u 23:00
0

VELIKI PARTIZAN Drama u Madridu!

Partizan mora da sruši "kralja". Crno-beli u Madridu imaju zlatnu šansu da budu deo istorije, a dešavanja iz "Vizink centra" pratite uživo iz minuta u minut na BSC HAPPY.

Došlo je vreme da se svode računi i pokaže konačna vrednost. Nakon dvostruke seče knezova, crno-bela četa moraće da krene korak dalje, pošto će u Madridu direktno napasti „onog najvećeg“ – kralja!

KRAJ

87:89 – KEEEEVIIINNN PAAANTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRR! TROJKAA KAPITENA PARTIZANAAAA!

87:86 – Poeni Gabrijela Deka, i to pod faulom! I ako se stekao utisak da je Dek ranije fauliran, ipak su arbitri odlučili da je ovo „dva plus jedan“.

84:86 – Odluka sudija koja može da spasi Partizan i dovede ga do brejka! Sviran je faul u napadu Džananu Musi nakon što je ispružio noge prilikom šuta za tri poena, a to sa linije penala kažnjava Kevin Panter!

84:84 – Poentira Najdžel Vilijams-Gos u jedan na jedan igri protiv Jama Madara. Do kraja je nešto manje od minut i po.

82:84 – PA ETO GA, ETO DANTEA EGZUMA! Poentira pod faulom australijski plejmejker, ponovo vode crno-beli.

80:81 – KEEEEEEEEVIIIIINNN PANTEEEEEERRRRR! Trojka pod faulom američkog beka, u kakvom momentu!

79:77 – Panter, miran kada je najpotrebnije! Dva penala realizovao je kapiten Partizana.

79:75 – Nestvarni Dek nastavlja da igra sjajno. Ponovo poentira u reketu, ovo je njegov 21. poen.

77:75 – ALEKSAAAAAAA! Trojka Partizanovog beka, ponovo su crno-beli tu na tri i po minuta pre kraja meča!

77:70 – Još jednom taj kobni Argentinac. Sve što je šutnuo Dek je pogodio, plus sedam za domaće, 19 poena ima krilni košarkaš.

71:70 – Još jednom – LESOR! Pronalazi Francuz rešenje u reketu i poentira. Partizan je ponovo na minus jedan.

71:68 – Ponovo taj Gabrijel Dek, koji pogotkom sa distance odgovara na lako zakucavanje Lesora.

69:66 – Ponovo sa penala dolazi Real do poena, koji uglavnom uvek dobija slobodna bacanja u situacijama kada napadi deluju bezazleno.

67:66 – JAM MADAR! Na identičan način kao malopre Izraelac pogađa trojku!

67:63 – Dalekometna trojka Džanana Muse na početku četvrte četvrtine. Ostao je sam bosanskohercegovački bek na devet metara od koša Partizana, ali se nije libio da uzme taj šut i pogodi ga.

Treća četvrtina

64:63 – Pogađa Dek sa linije penala, ponovo ispušta prednost Partizan. Kraj treće deonice.

62:63 – Sa dva slobodna bacanja Dante Egzum doneo je Partizanu plus tri, ali je Musa nakon faula na šutu za tri poena uspeo da smanji na samo pola koša.

60:61 – Ovo je momenat koji može bitno uticati na krajnji ishod meča. Pogodio je Naneli trojku u istom momentu kada je Ledej fauliran, ali su sudije odlučile da taj pogodak ne važi. Ipak, krilni centar je bio precizan dva puta i tako vratio prednost svom timu.

60:59 – Lako zakucavanje Jabuselea, koji je na koti od 14 poena. Mora Partizan da pronađe ritam na obe strane terena ukoliko želi da zadrži svoje šanse na ovom meču.

58:58 – JAM MADAAR! Prekida košgeterski post Partizana talentovani Izraelac trojkom, ali sa druge strane Musa pogađa nakon teškog prodora.

56:55 – Trojka Fabijana Kozera, ponovo vodi Real.

53:55 – Serija 5:0 domaćih košarkaša, flouter pogađa Vilijams-Gos.

51:55 – Sa klupe ulazi Entoni Rendolf i postiže trojku nekadašnji reprezentativac Slovenije.

48:55 – ZEK LEDEEEEEJ! Zakucavanje pod faulom za američkog krilnog centra!

48:52 – Aleksa Avramović u petoj brzini! Lako je prošao Partizanov bek i našao put do koša!

46:50 – Počinje poenima sa niskog posta Geršon Jabusele drugo poluvreme, ali lepom fintom odgovara Smailagić, koji ima 11 poena!

44:48 – Pogodak Najdžela Vilijamsa-Gosa na isteku prvog poluvremena, Partizan na poluvreme nosi četiri poena plusa!

42:46 – Ovo može da bude kobno po Real! Napustio je parket Edi Tavares, koga sigurno neće biti do kraja poluvremena, a razlozi su nepoznati.

39:46 – SVE POGAĐA PANTER! Nastavlja se serija kapitena, već je na 15 poena!

Printscreen/Youtube

39:42 – MOŽE JOŠ JEDNA TROJKA PANTERA! 11 poena za kapitena, ponovo vodi Partizan nakon poena Tavaresa.

37:39 – DA, DA, DA, JOŠ JEDNA TROJKA! Ovoga puta Egzum, rafalna paljba Partizana!

35:36 – JOŠ JEDNOM KEVIN! Trojka na trojku, odgovara Panter na pogodak Hezonje sa distance.

32:33 – KEVIN PANTER! Trojka za kapitena, preko Edija Tavaresa, za vođstvo!

30:28 – EVO PARTIZANA PONOVO! Seriju 6:0 kompletiraju Egzum i Lesor, ponovo su crno-beli na samo dva poena minusa, minut odmora traži Mateo.

30:24 – Serija faulova u napadu domaćih košarkaša. Tri u tri vezana napada, dok je Ledej uspeo da prekine seriju Reala.

30:22 – Autoput za Hangu do koša crno-belih, kriminalno loša odbrana na startu druge četvrtine. Serija Reala 8:0, mora minutom odmora da to preseče Željko Obradović.

28:22 – Loši minuti za Partizan. Olako izgubljena lopta Ledeja i trojka Jabuselea.

25:22 – Poeni Hange pod faulom Lesora na početku druge deonice.

Prva četvrtina

22:22 – Egal posle prvih deset minuta! Partizan je odlično otvorio meč, ali je do kraja prve deonice uspeo da ispusti prednost.

20:19 – Vodi Real, još jednom poeni iz reketa. Ovoga puta je pogodio Jabusele, serija 10:2 domaćih.

18:19 – Kuca Real na vrata prednosti Partizana. Ponovo Dek, koji je lako zazidao Nanelija.

16:19 – Po dva poena centara: Lesora i Tavaresa. Snašao se lepo u reketu francuski centar nakon promašaja Trifunovića, dok je sa druge strane otvoren reket imao centar sa Zelenortskih ostrva.

10:17 – Strašan šuterski početak Partizana u Madridu! Iz tranzicije je do poena došao Dek, ali sa druge strane trojku pogađa Smailagić.

8:14 – PONOVO ALEN SMAILAGIĆ! Treća trojka za centra Partizana! Sa druge strane poenima iz reketa odgovara Tavares.

6:11 – Prilično nervozan početak za Real, koji do poena dolazi uglavnom sa linije penala. Dva puta je bio siguran Panter, dok je sa druge strane odgovorio Dek.

5:9 – Trojka na trojku! Smailagić odgovara na pogodak Hezonje sa distance.

2:6 – ALEN SMAILAGIĆ! Trojkom odgovara talentovani centar na poene Tavaresa sa linije penala.

0:3 – Prve poene na ovom meču upisuje Uroš Trifunović, koji je bio polovičan sa linije penala. Kasnije se na to nadovezao i Ledej lepim pogotkom sa poludistance.

Startne petorke:

Real Madrid: Vilijams-Gos, Kozer, Hezonja, Dek, Tavares.

Partizan: Avramović, Panter, Trifunović, Ledej, Smailagić.

View this post on Instagram

A post shared by Sportal.rs (@sportal_srbija)

Po prvi put još od 2016. godine, kada je Crvena zvezda odmerila snage sa moskovskim CSKA, srpska košarka će imati tu čast da među osam najboljih ekipa ima i jednog svog predstavnika!

Plasman među najbolje timove Starog kontinenta mukotrpnom borbom izborila je ekipa Partizana, koja je predvođena Željkom Obradovićem napravila veliki rezultat, te ih u plej-ofu sada niko ne može nazvati autsajderom.

Jednostavno, to je veličina trenerskog imena i breme koje sa sobom nosi najtrofejniji stručnjak u istoriji evropske košarke. Stoga, „parni valjak“ neće prezati ni pred jednim rivalom, čak i ako se isti zove Real iz Madrida. Šesto mesto Partizana nakon ligaškog dela sezone nije donelo preterano sreće, pošto će u prestonici Španije Obradovićev tim morati da traži put ka finalnom turniru u Kaunasu.