Izvor: Happy BSC
20.10.2020 u 19:03
0

UŽIVO, VIDEO! Baščešehir – Partizan (46:41), egal u Istanbulu, crno-beli ispustili dvocifrenu prednost!

Košarkaši Partizana igraju protiv turskog Bahčešehira u Istanbulu u 4. kolu grupe A Evrokupa.

TREĆA ČETVRTINA:

23. minut – 46:41 – Nova trojka Erika Grina, najveća prednost domaćih na meču. Tajm-aut Šćepanović.

21. minut – 41:41 – Trojka Mekintajera.

21. minut – 41:38 – Jildizri ubacuje svoj osmi poen na meču.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut – 39:38 – Grin ponovo pogađa, sada uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

20. miunt – 37:36 – Erik Grin vraća prednost domaćinu.

19. minut – 35:36 – Nova trojka Džonsa, njegov 16 poena na meču, tajm aut traži Vlado Šćepanović.

17. minut – 30:36 – Trinaesti poen Džonsa, on je nezaustavljiv večeras.

16. minut – 28:36 – Partizan iskusno čuva prednost, igra se otvoreno na obe strane uz malo odbrane.

14. minut – 24:31 – Sjajno zakucavanje Erkana Jilmaza, tajm-aut Partizan.

12. minut – 19:29 – Trojka Gordića, njegov 5 poen. Prva dvocifrena prednost za crno-bele na meču.

11. minut – 19:24 – Ponovo je pogodio Jildizri.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – 17:24 – Gordić pogađa uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

10. minut – 15:22 – Novi koš Jildizlija, pa onda trojka Zagorca.

8. minut – 11:17 – Prvi poeni kapitena Veličkovića na meču.

7. minut – 11:15 – Jildizli smanjuje zaostatak svoje ekipe.

6. minut – 9:15 – Dangubić sa penala uvećava prednost Partizana.

5. minut – 9:13 – Prvi poen Mike, tajm-aut domaći.

4. minut – 9:10 – Peti poen Mekintajera, na drigoj strani Grin je nezaustavljiv.

3. minut – 7:6 – Četvrti poen Rašona Tomasa.

2. minut – 3:2 – Posle koša Mekintajera, ubacuje Džons na drugoj strani.

1. minut – Utakmica je počela!

Trener košarkaša Vlado Šćepanović izjavio je da njegova ekipa u tom susretu mora da pokaže karakter.

„U ovom veoma teškom periodu, napornom zbog putovanja, gustog rasporeda i teških utakmica, moramo da pokažemo karakter koji je preduslov za dobar rezultat. U sistemu takmičenja gde nemate prava na grešku, gde pre svega nemate vremena za trening i pripremu utakmice, veoma je bitno biti fokusiran, sačuvati koliko-toliko pozitivne energije, da se u takvim utakmicama oslonite na principe koji su već postavljeni. Očekujem težak duel, Bahčešehir je ekipa koja igra promenljivo, nisu do sada zabeležili pobedu, ali su namučili Uniks u Kazanju gde su izgubili u poslednjoj sekundi. Ekipa ima kvalitet i svakako treba očekivati njihovu reakciju nakon poraza i u turskom prvenstvu i u Evrokupu“, rekao je Šćepanović.

Crno-beli posle tri kola imaju skor od jedne pobede i dva poraza, a centar Erik Mika pred meč je poručio da će u Istanbulu biti teško gostovanje.

„Očekujemo tešku utakmicu kao i u svim mečevima Evrokupa, posebno zato što igramo na gostujućem terenu. Već smo odigrali dve utakmice u gostima i one nisu prošle onako kako smo se nadali. Sa ili bez navijača je uvek teško igrati u gostima zbog putovanja. Nadam se da smo naučili lekciju na prethodnim utakmicama i da ćemoizboriti pobedu“, istakao je Mika.