Izvor: Kurir.rs
17.09.2023 u 21:51
1

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice sa 3:2 (0:2) na svom terenu u Humskoj.

Crno-beli su napravili totalni preokret u drugom poluvremenu i posle sedmog kola stigli do drugog mesta na tabeli, preskočivši Crvenu zvezdu.

Partizan sada ima 16 bodova, bod više u odnosu na večitog rivala, uz utakmicu manje. Na čelu tabele je TSC sa 19 bodova.

Tim Igora Duljaja je drugi uzastopni put nadoknadio dva gola minusa. I IMT u prošlom kolu je vodio sa 2:0, a crno-beli su preokrenuli na 3:2.

Radnik je poveo evrogolom Gašića u 7. minutu. Bila je to kontra gostiju, Gašić je primio loptu u šesnaestercu i desnom nogom sa desne strane šutirao u suprotni ugao gola Jovanovića.

Gosti su duplirali vođstvo u 28. minutu. Bila je to kontra 3 na 1. Golman Jovanović je odbranio prvi šut, ali je na loptu naleteo Duronjić i poslao loptu u mrežu.

Bila je ovo utakmica i sa dosta spornih situacija. Prva veća je viđena u 38. minutu, kada je poništen gol Partizanu. Saldanja je poslao loptu u mrežu posle dodavanja Severine. Posle višeminutnog prekida i pomoći VAR-a, sudija Trifković je poništio gol zbog prekršaja Severine nad Hajdarevićem.

U drugom poluvremenu Partizan je krenuo na sve ili ništa. Zahid je u 61. minutu postigao prvenac u dresu Partizana. Dobio je sjajan pas od Nikolića i matirao Ranđelovića, koji je do tada činio čuda na golu.

U 81. minutu Saldanja je iz penala izjednačio. Prethodno je Brazilac oboren od strane Milićevića.

Sva tri boda Partizanu je doneo Natho iz penala u 98. minutu. Prethodno je Oreščanin s leđa gurnuo Saldanju u gol šansi. Ponovo je VAR konsultovan zbog eventualnog ofsajda, ali je ovog puta presudio u korist crno-belih.

PARTIZAN – RADNIK 3:2 (0:2)

TOK MEČA

2. POLUVREME

102. minut – Kraj utakmice!

99. minut – Izmena u Partizanu

Saldanja izlazi, ulazi Antić. Duljaj pojačava odbranu.

98. minut – GOOOL! Natho iz penala za totalni preokret – 3:2

Pogodio je Natho, iako je Ranđelović bio na lopti. Izraelac je šutirao u levi donji ugao, golman gostiju zakačio loptu.

94. minut – Žuti karton za golmana Partizana

Aleksandar Jovanović je požuteo, dotrčao je sa svog gola na suprotnu stranu

94. minut – Crveni karton za Oreščanina

Defanzivac gostiju je isključen.

93. minut – Penal za Partizan, drugi na meču

Saldanja je gurnut s leđa u situaciji kada je trebao da ubaci loptu u mrežu. Kalulu je lobovao Ranđelovića, Saldanja je bio na gol crti, a Oreščanin ga gurnuo.

VAR soba je intervenisala zbog mogućeg ofsajda.

93. minut – Belić šutira, Ranđelović brani

Belić šutira, Ranđelović brani.

92. minut – Veliki promašaj Ilića

Centrirao je Natho, a Ilić promašio sa 3-4 metra.

90. minut – Šest minuta produžetka

Sudija Dejan Trifković je produžio utakmicu za šest minuta, nezadovoljni crno-beli smatraju da je trebao više da produži.

90. minut – Izmena u Partizanu

Severina izlazi, ulazi Baždar.

81. minut – GOOOL! Partizan izjednačio sa bele tačke – 2:2

Saldanja je izjednačio! Brazilac je posle prekršaja nad njih uzeo loptu i pogodio donji levi ugao gola golmana Ranđelovića.

Interesantno je da penal nije izveo Natho, koji obično izvodi penale za Partizan. Razlog je jednostavan, Ranđelović je prvi, i za sada jedini, golman u Srbiji koji je uspeo da odbrani penal Izraelcu.

Partizan je u prošlom kolu uspeo da nadonkadi 0:2 protiv IMT-a na gostovanju i slavi sa 3:2.

80. minut – Penal za Partizan

Saldanja je oboren, Trifković je pokazao na belu tačku. Brazilac je okrenuo Milićevića, a onda pao.

75. minut – Izmena u Partizanu

Aldo Kalulu menja Šehovića.

54. minut – Nikolić promašio nemoguće

Nikolić je primio loptu na 7-8 metara od gola gostiju, a onda neometan šutirao preko gola.

51. minut – Zahid u šansi

Ranđelović brani šut Zahida sa desetak metara.

46. minut – Saldanja pokušao

Ofanzivno je krenuo Partizan u drugom poluvremenu, pa i nema drugu opciju. Saldanja je šutirao sa ivice šesnaesterca preko gola.

46. minut – Dvostruka izmena u Partizanu

Nemanja Nikolić pojačava napad crno-belih, ulazi i Zahid. Izašli su Frank Kanute i Kvinsi Menig.

1. POLUVREME

42. minut – Crveni karton za Šćekića

Aleksandar Šćekić je isključen, pošto je prigovarao sa klupe.

40. minut – Prva izmena u Radniku

Srđan Kočić menja Duronjića zbog povrede.

39. minut – GOOL! Saldanja je postigao gol, VAR gleda situaciju

Dobra akcija Partizana, Severina je ubacio do Saldanje, ovaj postigao gol. Ali, gosti se žale na faul u akciji koja je prethodila golu. VAR soba je konsultovana. Trifunović gleda ovu situaciju.

35. minut – Žuti karton za Franka Kanutea

Fudbaler Partizana oborio je na sredini terena Duronjića.

27. minut – GOOOL! Duronjić duplirao vođstvo – 0:2

Kontra gostiju posle kornera, tri na jedan, Duronjić je strelac. Pogrešili su Belić i Kanute, Jovanović je odbranio šut Gašića, lopta se odbila do Duronjića koji je pogodio mrežu.

26. minut – Ranđelović začarao mrežu

Kakve odbrane golmana Radnika Stefana Ranđelovića. Pokušali su Natho, Severina, Belić…

22. minut – Natho pogađa stativu

Sjajna akcija Partizana, Natho j uleteo u šesnaesterac, šutirao u suprotan ugao i pogodio stativu. Utisak je i da je golman Ranđelović zakačio loptu, dovoljno da je skrene.

13. minut – Novi nalet Radnika

Gosti igraju otvoreno, Duronjić je šutirao pored gola.

10. minut – Ponovo Saldanja

Natho je izveo slobodan udarac, njegov centaršut je glavom zahvatio Saldanja, ali lopta odlazi preko gola.

7. minut – GOOOL! Radnik vodi golom Gašića

Evrogol Gašića, primio je loptu u kaznenom prostoru, šutirao iskosa sa desne strane u suprotan ugao i matirao Jovanovića. Prvi napad gostiju i odmah gol.

6. minut – Velika greška golmana Radnika

Ranđelović je dodao loptu fudbalerima Partizana na oko 30 metara od svog gola, ali Natho nije bio precizan.

5. minut – Saldanja u prvoj šansi

Brazilac je šutirao sa 15-tak metara, brani golman Radnika Ranđelović.

Jako slaba poseta u Humskoj, posledica bojkota grobara.

Partizan u prvom poluvremenu napada ka južnoj strani, što je retkost.

Stadion: Partizana

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Šehović – Kanute, Belić – Severina, Natho, Menig – Saldanja.

Radnik: Ranđelović – Vranjanin, Gašić, Oreščanin, Abubakar – Jović, Hajdarević, Mitošević, Duronjić – Bogdanović, Kunić.

Partizan je trenutno treći sa 13 bodova iz pet utakmica. U slučaju trijumfa preskočio bi Crvenu zvezdu na drugom mestu i sa utakmicom manje prišao na tri boda vodećem TSC-u.

Surduličani igraju dosta „tvrdo“ od početka sezone. Ostvarili su jednu pobedu, četiri remija i jedan poraz, uz gol razliku 3:2.

1 thought on “POBEDA PARTIZANA: Crno-beli savladali su Radnik iz Surdulice sa 3:2 (0:2) na svom terenu u Humskoj”