Izvor: Kurir.rs
18.10.2023 u 22:04
0

POSLE ŽESTOKE BORBE ZVEZDA PORAŽENA U ARENI: Monako savladao crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Monaka u utakmici 3. kola Evrolige rezultatom 82:76 (14:23, 24:21, 26:19, 18:13).

Bio je ovo drugi poraz ekipe Duška Ivanovića i prva pobeda tima Saše Obradovića.

Giedraitis je bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi sa 20 poena. Nedović je postigao 15 poena, a Bolomboj 11.

Na drugoj strani Džejms je pogodio 18 poena, Dijalo 12, a Okobo i Braun po 11.

Većim delom utakmice je višena rezultatska klackalica. Monako je krucijalnu prednost stekao u drugom delu poslednje četvrtine kada je napravio seriju 13:2 i od rezultata 70:66 stigao do 72:79.

Crvena zvezda već u petak gostuje Virtusu u Bolonji u meču 4. kola, a Monako istog dana dočekuje Albu iz Berlina.

CRVENA ZVEZDA – MONAKO 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 11:17)

4. ČETVRTINA

40. minut – Dijalo postiže trojku 53..6 sekundi pre kraja – 72:79. Giedraitis je šutirao za tri poena, neko od igrača Monaka je dirao mrežicu. Sudije većaju da li da priznaju trojku. Nema trojke, ali je lopta za Zvezdu 44.2 sekunde pre kraja.

Teodosić je promašio za tri, Mitrović uhvatio skok u napadu, pri čemu je fauliran na 35.9 sekundi pre kraja. Pogodio je prvo, odmah i drugo – 74:79.

Montijunas sam na zakucavanju – 74:81.

Dijalo jedan od dva sa penala – 74:82. Mitrović zakucava – 76:82.

39. minut – Braun je precizan – 72:76.

38. minut – Giedraitis je sa linije penala precizan za 72:74. Njegovih 20 poena.

37. minut – Džejms pogađa za dva – 70:74.

36. minut – Okobo pogađa trojku, Monako ponovo vodi – 70:71. Braun je polovičan sa penala – 70:72.

35. minut – Motiejunas je precizan za dva – 70:68.

34. minut – Nedović pogađa za tri, Arena je na nogama – 70:66.

33. minut – Hanga iz ugla postiže trojku, vodi Zvezda – 67:66.

32. minut – Nedović je polovičan sa penala – 64:66.

31. minut – Dijalo otvara poslednju četvrtinu dvojkom – 63:66.

3. ČETVRTINA

30. minut – Teodosić smanjuje na 63:64.

29. minut – Bolomboj pogađa pod prekršajem – 60:62. Pogađa i dodatno bacanje, njegovih devet poena – 61:62. Hol ponovo zakucava – 61:64.

28. minut – Džejms precizan za dva – 56:60. Nedović vraća flouterom dvojku – 58:60. Hol koristi alej-up sa Džejmsom – 58:62.

27. minut – Motijunas je u „ofsajdu“, polaže za 53:56. Nalet Monaka, Džejms pogađa za dva, njegov 14. poen – 53:58. Teodosić preko ruke pogađa za tri – 56:58. Njegova prva trojka na utakmici.

26. minut – Kemba Voker je fauliran u kontri. Siguran je oba puta sa penala – 53:54.

25. minut – Nejpir za 50:49. Rezultatska klackalica. Loša vest za crveno-bele, Simonović je zaradio četvrtu ličnu grešku.

24. minut – Razigrao se Braun, njegov šesti poen u nastavku utakmice – 46:47. Sve sa distance. Simonović na drugoj strani drži Zvezdu – 48:47. Njegovih šest poena. Moteijunas poluhorogom donosi Monaku prednost – 48:49.

23. minut – Braun ponovo precizan, Monako je u naletu 7:0, a Ivanović traži tajm-aut – 44:45. Simonović prekida post posle ofanzivnog skoka – 46:45.

22. minut – Braun pogađa dugu dvojku – 44:43.

21. minut – Monako trojkom otvara drugo poluvreme, Okobo je precizan – 44:41. Nejpir, Giedraitis, Hanga, Simonović i Tobi su počeli drugo poluvreme.

2. ČETVRTINA

Giedraitis je sa 18 poena najefikasniji u Zvezdinom timu. Nedović ga prati sa devet poena. Bolomboj je upisao šest, a Nejpier pet poena.

U timu Monaka Majk Džejms je postigao 12 poena, Dijalo i Utara po šest.

Crveno-beli su sveli Monako na svega 12 skokova, pet manje. Glavna razlika je u ofanzivnim skokovima, gde domaći tim ima osam skokova.

Tim Duška Ivanovića ima dve osvojene lopte više (7-5) i tri izgubljene lopte manje (7-10).

20. minut – Nedović u tranziciji postiže trojku – 42:38. Bolomboj u kontri zakucava – 44:38. Pet poena domaćina u svega nekoliko sekundi.

19. minut – Korneli za brzih 5:0 francuskog tima – 37:38. Ivanović traži tajm-aut. Bolomboj je fauliran za slobodna bacanja. Pogodio je oba – 39:38.

18. minut – Simonović iz drugog napada poentira – 35:33. Giedraitis je u kontri poentirao, Zvezda je ponovo u ritmu – 37:33. Tajm-aut za Obradovića. Utara kažnjava Zvezdinu odbranu trojkom – 37:36.

17. minut – Giedraitis sa linije bacanja donosi izjednačenje Zvezdi – 31:31. Hol zakucava – 31:33. Bolomboj snažnim zakucavanjem pogađa svoje prve poene – 33:33.

16. minut – Kuatara posle tajm-auta postiže novu trojku kojom Monako stiže do izjednačenja – 29:29. Teodosić je napravio nesportsku ličnu grešku posle izgubljene lopte, a Dijalo je sa penala doneo svom timu vođstvo – 29:31.

15. minut – Dijalo pogađa svoj četvrti poen – 27:23. nedović ulazi u prodor i poentira, njegovih šest poena – 29:23. Džejms je ušao u ritam, njegova treća trojka – 29:26.

14. minut – Majk Džejms pogađa trojku – 25:21. Mitrović pogađa svoje prve poene – 27:21.

13. minut – Nedović je precizan sa linije slobodnih bacanja – 25:16. Hol smanjuje na 25:18.

11. minut – Džon Braun se upisao u strelce – 23:16.

1. ČETVRTINA

10. minut – Nejpir za tri, raste prednost domaćeg tima – 21:14. Nejpir ide do kraja i pogađa – 23:14.

9. minut – Nedović levom rukom za 18.14. Njegovi prvi poeni.

8. minut – I ponovo Giedraitis, njegova četvrta trojka – 16:14.

7. minut – Giedraitis pogađa čudesnu trojku, treću svoju – 13:11. Korneli vraća trojku – 13:14.

6. minut – Dijalo postiže dva poena – 7:11. Giedraitis postiže svoju drugu trojku – 10:11.

5. minut – Giedraitis koristi kontru – 7:6. Njegovih pet poena. Džejms sa velike daljine pogađa trojku od tablu – 7:9.

4. minut – Laki poeni Okoboa – 5:6.

3. minut – Hanga je postigao prve poene za crveno-bele – 2:4. Prvo vođstvo domaćina, Giedraitis pogađa prvu trojku – 5:4.

2. minut – Prvi problem za crveno-bele, Marko Simonović je već posle 80 sekundi zaradio dve lične greške. Promašio je Motiejunas prvo slobodno bacanje, a pogodio drugo – 0:1. Majk Džejms postiže prvu trojku na utakmici – 0:4.

1. minut – Po dva promašena napada na obe strane.