19.11.2023 u 17:08
0

BESPOTREBNA DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM: SRBIJA KONAČNO DOČEKALA, fudbaleri odlaze na EURO!!!! (VIDEO/FOTO)

Utakmica protiv Bugarske u Leskovcu završena je nerešenim rezultatom 2:2

Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je istorijski plasman na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano naredne godine u Nemačkoj, pošto je u Leskovcu odigrala sa Bugarskom nerešeno 2:2 u poslednjem meču grupe G kvalifikacija za kontinentalni šampionat.

Srbija će prvi put pod ovim imenom igrati na Evropskom šampionatu. Izabranici Dragana Stojkovića poveli su golom Miloša Veljkovića u 17. minutu. Bugarska je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu. Prvo je Georgi Rusev u 59. minutu izjednačio na 1:1, a onda je prednost gostima doneo Kiril Despodov u 69. minutu.

NOVAKOVA INTERESANTNA REAKCIJA: Kada je čuo pitanje novinara UHVATIO SE ZA GLAVU i uz osmeh dao zanimljiv odgovor (VIDEO)

Srbija je napadala u nastavku utakmice, a bod „orlovima“ je doneo Srđan Babić u 82. minutu.

90+4 KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! SRBIJA JE USPELA DA SE PLASIRA NA EVROPSKO PRVENSTVO!!!!!!!!!!!!

90+2 Vlahović je imao priliku da donese pobedu Srbiji, ali nije uspeo da postigne gol.

90′ Drugo poluvreme produženo je 4 minuta.

82′ GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!! Srbija dolazi do izjednačenja 2:2. Tadić je odlično izveo korner, a Babić glavom matirao Naumova.

72′ Pogodio je Vlahović, ali nije bilo promene rezultata jer je srpski fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji.

69′ GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Bugarska je potpuno preokrenula i stigla do prednosti u Leskovcu. Despodov je pogodio za 2:1. Srećom Mađarska vodi protiv Crne Gore tako da u ovim momentima i dalje drži mesto koje je vodi na Evropsko prvenstvo naredne godine.

63′ Vlahović je ušao u igru umesto Đuričića i odmah imao priliku da postigne gol, ali nije bilo promene rezultata.

58′ GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!! Bugarska je iskoristila period loše igre reprezentacije Srbije i uspela da stigne do izjednačenja, a strelac je bio rezervista Rusev.

48‘ Mitrović je bio blizu da duplira prednost Srbije.

46′ Nastavljena je utakmica u Leskovcu.

DRUGO POLUVREME:

45+4′ Završeno je prvo poluvreme. Srbija je odlično odigrala ovaj deo susreta. „Orlovi“ na pauzu odlaze sa minimalnom prednošću posle gola Miloša Veljkovića.

45′ Prvo poluvreme produženo je dva minuta.

34′ Ređaju se šanse Srbije, Kostić je šutirao, ali je Naumov ipak uspeo da odbrani njegov udarac.

33′ Opasan napad Srbije, ali nije bilo promene rezultata.

27′ Prva velika šansa za Bugarsku. Mnogo sreće imala je Srbija pošto je Despodov pogodio prečku.

21′ Strašan šut glavom Mitrovića, ali je dobro odbranio golman Bugarske i sprečio da se udvostruči prednost Srbije.

17′ GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!!!! Veliko slavlje na tribinama u Leskovcu. Srbija je povela, a strelac vodećeg gola bio je Veljković.

11′ Ponovo preti reprezentacija Srbije, pritisak je sve veći, ali za sada nema promene rezultata.

10′ Odlična akcija Srbije, Ilić je šutirao, ali je dobro odbranio golman Bugarske.

7′ Izuzetan šut Kostića, malo je nedostajalo da Srbija stigne do prednosti.

1′ Počela je utakmica u Leskovcu.

PRVO POLUVREME:

Fudbalska reprezentacija Srbije od 15 sati igra protiv Bugarske poslednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se naredne godine održati u Nemačkoj.

Izabranici Dragana Stojkovića imaju šansu da čekiraju kartu za EP, a za to im je dovoljan i remi.

SRBIJA MOŽE MNOGO DA ZARADI: Svaka zemlja koja se plasira u Nemačku dobija OVOLIKU novčanu nagradu

Sat vremena pre početka meča selektori su objavili sastave timova.

Srbija: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Babić – Živković, Kostić – Lukić, Gudelj – Tadić, Đuričić, Mitrović.

Bugarska: Naumov – V. Popov, Petkov, Atanasov, Turitsov – F. Krastev, Kraev, Gruev – Despodov, Kolev, Minčev.

Selektor Dragan Stojković Piksi je dan pre meča izjavio:

– Delim radost sa svima, i igračima i štabom, što ćemo po prvi put van Beograda igrati ovako važnu utakmicu. Ovo je jedna vrsta promocije stadiona. Gledajući taj sportsko-fudbalski aspekt. Ponosan sam što po Srbiji niču ovakvi objekti. Sutra sledi najvažnija utakmica u ovim kvalifikacijama za nas. Što se sastava tiče, nemam dilema. Znam ko će istrčati i ko će biti u prvih 11.