02.06.2017 u 23:39
0

ROLAN GAROS: Đoković slomio žilavog Švarcmana posle pet setova!

6:1 – Nije bilo problema na Novakov servis, pa srpski teniser ubedljivo dobija četvrtu deonicu. ulazimo u peti odlučujući set.

5:1 – Brzo je Nole povratio koncentraciju i još jednom oduzeo servis rivalu.

4:1 – Vraća jedan brejk zaostatka Švarcman pre svega zahvaljujući činjenici da se Novak propisno iznervirao zbog opomene koju mu je dao sudija u stolici, jer je navodno razumeo Đokovićevu psovku na srpskom jeziku.

4:0 – Argentinac kao da polako gubi snagu, jer više ni izbliza nema ubojite udarce kao u prva tri seta. Đoković ima dva brejka prednosti.

3:0 – Mnogo bolje deluje Srbin na terenu i zato ima ubedljivu prednost u četvrtom setu.

2:0 – Imao je Švarcman 40-0 na svoj servis, ali je serijom grešaka dozvolio Đokoviću da mu treći put u meču oduzme servis i povede u četvrtom setu sa 2:0.

1:0 – Novak mora nešto promeniti u svojoj igri, jer ovaj tempo na ovoj podlozi u potpunosti odgovara Argentincu.

3.SET

3:6 – Ni tri vezane brejk prilike nisu bile dovoljne Đokoviću da napravi ribrejk, pa Argentinac stiže nadomak velikog trijumfa.

3:5 – Loš servis gem Đokovića doveo je Švarcmana u situaciju da servira za vođstvo od 2:1 i setovima.

3:4 – Pripretio je Nole, stigao do 30-30 u gemu, ali je Švarcman sa jednim dorbim servisom uz Novakov promašeni bekhend, zadržao prednost.

3:3 – Precizan servis, agresivan u polju, Novak dolazi do novog izjednačenja.

2:3 – Zapretio se srpski teniser osvojivši dva poena, ali više od toga nije mogao. Švarcman drži minimalnu prednost u trećem setu.

2:2 – Uspeo je Nole da udlaji Švarcmana od servis linije i onemogući ga da agresivno napada, iako je sjajnom forhend paralelom započeo gem.

1:2 – Bacio je Nole reket u jednom trenutku trećeg gema, ali mu to nije pomoglo da učiniu nešto više na servis Argentinca.

1:1 – Ubedljiv je Đoković na servisu i ne prepušta rivalu ni promil šansi za brejk. Samo da trako i ostane…

0:1 – Treći set servis gemom otvorio je Argentinac i osvojio ga uz samo jedan izgubljen poen.

2. SET

6:3 – Siguran servis gem bez izgubljenog poena doneo je srpskom teniseru izjednačenje u setovima. Sada se mnogo lakše diše…

5:3 – Konačno brejk! Posle četiri neiskorišćene brejk lopte, Švarcman greši i Novak dolazi u priliku da izjednači rezultat u setovima.

4:3 – Ni sedmi gem drugog seta nije doneo nikakva uzbuđenja. Igra se od starta druge deonice "gem za gem".

3:3 – Ne odstupa Argentinac ni za milimetar i strpljivo čeka grešku Đokovića na svoj servis.

3:2 – Gem po gem, bez brejk prilika, stigli smo do kritičnog dela seta, kada i najmanji pad koncentracije može značiti gubitak seta.

2:2 – Švarcman je od završnice prvog seta pronašao pravi ritam na servisu, pa uspeva da ga sačuva već neko vreme bez većih problema.

2:1 – Početak drugog seta umnogome podseća na prvi, jer Novak ima potpunu sigurnost na svom servisu. Nadamo se samo da će finiš biti drugačiji.

1:1 – Uzvratio je Švarcman na isti način i izjednačio rezultat.

1:0 – Prvi servis gem u drugom setu Đoković je rešio u svoju korist bez preterano velikog napora.

1. SET

Novak Đoković ima velikih problema u 3. kolu Rolan Garosa protiv Argentinca Dijega Švarcmana.

Iako je srpski teniser imao prednost tokom celog prvog seta, u završnici je potpuno stao i dozvolio rivalu da stigne i prestigne.

Švarcman je bio uporan i dobio prvu deonicu sa 7:5.