Izvor: HappyBSC
30.05.2022 u 20:55
0

KAKVA RADOST ZA SRBIJU Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je srpskim bokserima Vahidu Abasovu i Artjomu Agejevu na osvojenim zlatnim medaljama!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je srpskim reprezentativcima u boksu Vahidu Abasovu i Artjomu Agejevu koji su osvojili zlatnu medalju na Prvenstvu Evrope.

„Sve čestitke našem bokserskom šampionu Vahidu Abasovu na evropskom zlatu! Ovo je fascinantan uspeh koji vraća srpski boks na svetsku scenu posle 30 godina! Idemo dalje, za nova zlata i nove pobede! Bravo, Vahide“, napisao je Vučić na Tviteru.

Abasov je osvojio titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Jerevenu, u kategoriji do 67 kg, savladao Gruzijca Laša Gurulija.

To je prva zlatna medalja za srpski boks još od 1985. godine kada je Ljubiša Simić u Budimpešti postao prvak Evrope.

Nešto kasnije zlato je osvojio i Agejev, kome je pripala titula šampiona Evrope na prvenstvu u Jerevanu u kategoriji do 80 kg, pošto je u finalu savladao Italijana Alfreda Kromvela Komeja.

NOVE MEDALJE ZA SRBIJU Naši strelci osvojili su srebrnu i bronzanu medalju u miks dublu na Svetskom kupu u Bakuu

Vučić je i njemu čestitao porukom na Tviteru.

„Kakva radost za Srbiju! Još jedno boksersko zlato za našu zemlju! Srdačne čestitke našem Artjomu Agejevu, ponosimo se Vašim uspehom! Bravo, Artjome, idemo dalje“, napisao je Vučić.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: