10.10.2017 u 03:55
0

POSLE 8 GODINA: SRBIJA IDE NA SVETSKO PRVENSTVO U RUSIJI 2018. GODINE! (FOTO, VIDEO)

SRBIJA SE PLASIRALA NA SVETSKO PRVENSTVO U RUSIJU 2018. GODINE!

Naši reprezentativci su odlično odigrali tokom čitavih kvalifikacija, a krunu na sve to su stavili večerašnjom pobedom nad Gruzijom.

Mučila se Srbija tokom prvog poluvremena, odlično su se branili, ali je onda Aleksandar Prijović u 74. minutu odlično iskoristio asistenciju Mitrovića posle sjajne kontre koju je povukao Ivanović, i obezbedio našem timu plasman na mundijal.

Srbija je završila kao prva u grupi D sa 21 osvojenim bodom, dok je drugo mesto pripalo Irskoj koja je večerašnjom pobedom u Kardifu preskočila Vels i završila kvalifikacije sa 19 bodova.

II POLUVREME

90+3 – SRBIJA SE PLASIRALA NA SVETSKO PRVENSTVO U RUSIJU 2018. GODINE! Naši reprezentativci su odlično odigrali tokom čitavih kvalifikacija, a krunu na sve to su stavili večerašnjom pobedom nad Gruzijom. Mučila se Srbija tokom prvog poluvremena, odlično su se branili, ali je onda Aleksandar Prijović u 74. minutu odlično iskoristio asistenciju Mitrovića posle sjajne kontre koju je povukao Ivanović, i obezbedio našem timu plasman na mundijal.

88. minut – Još jedna izmena kod Srbije, Filip Kostić menja Dušana Tadića

76. minut – Druga Muslinova izmena – Milivojević umesto Aleksandra Mitrovića.

74. minut – GOOOOOOOLLLLL – SRBIJA KRUPNIM KORACIMA GAZI KA RUSIJI! Sjajna kontra našeg tima, povukao je Ivanović, Mitrović sjajno uposlio Prijovića, a ovaj fenomenalno kontra nogom iz teške pozicije savladao golmana Gruzije

73. minut – JOŠ JEDNA ŠANSA! Ivanović je ostao sam na pet metara nakon sjajnog centaršuta iz kornera, ali je jako loše šutirao glavom

70. minut – KAKVA ŠANSA ZA SRBIJU! Šutirao je Matić nakon kornera silovito sa 10 metara, ali je igrač Gruzija uspeo da izbije tu loptu sa gol linije

67. minut – Velika inicijativa Srbije, imali su naši reprezentativci dve dobre šanse, ali su se gosti uz dosta muke odbranili

61. minut – Muslin menja – Prijović umesto Ljajića.

60. minut – Još jedna dobra šansa za Mitrovića, ali ovaj njegov udarac glavom odlazi pored gola

57. minut – IRSKA JE POVELA U KARDIFU! Meklin je doneo prednost gostima, što nama veoma odgovara, jer u ovakvoj situacija Srbija i sa remijem ide direktno u Rusiju!

54. minut. ŠANSA ZA SRBIJU! Odlično je Tadić centrirao, centimetri su delili tu loptu da stigne do Mitrovića ispred koga je bio prazan gol ali je igrač Gruzije uspeo da preseče loptu i izbaci je u korner, nakon čega je usledila još jedna velika šansa za Mitrovića, koji je odlično šutirao glavom ali je golman Gruzije neverovatnom intervencijom sprečio pogodak

48. minut – Lep napad Srbije, Ivanović je ušao u šesnaest metara zavrnuo loptu na peterac ali je golman Gruzije uspeo da je skine sa noge Mitroviću i spreči siguran pogodak

47. minut – Krenula je Srbija ofanzivno od početka drugog dela. Dobro je Gudelj šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola

46. minut – Počelo je drugo poluvreme

I POLUVREME

45. minut – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Bleda napadačka partija našeg tima u prvih 45 minuta. Pokušavali su reprezentativci Srbije da naprave neki ozbiljniji napad ali je to bilo jako teško izvesti jer se Gruzija brani veoma organizovano sa veliki brojem igerača ispred svoga šesnaesterca, pa se zbog toga teže nalazi prostor za neki dobar pas! Srbiji ide na ruku i rezultat između Velsa i Irske gde je takođe 0:0 nakon prvih 45. minuta, pa nas sada od mundijala i Rusije deli još samo drugo poluvreme!

41. minut – Matić je nagazio Gviliju po prstima pa mu je sudija Gil pokazao žuti karton

39. minut ŠANSA ZA SRBIJU! Odlično se Tadić oslobodio svog čuvara i šutirao sa 5 metara ali dosta iskosa, što je omogućilo Makaridzea da interveniše i izbaci loptu u kroner

31. minut – Imao je Ljajiić priliku iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa, ali je jako loše šutirao

24. minut – Odlično je Matić uputio loptu u šesnaesterac Gruzije ali je Ljajiću malo nedostajalo da stigne do nje

17. minut – Dve velike prilike za Gruziju. Prvo je jedan gostujući igrač sa 20 metara snažno opalio ali je Stojković sjajno intervenisao, da bi u nastavku akcije Gruzija pokušala glavom ali je taj pokušaj otišao pored gola

11. minut – Odlična akcija Ljajića i Tadića koji su sami konbinovali sve do šesnaesterca Gruzije, a onda se tu ispred Tadića u poslednjoj sekundi isprečio štoper Gruzije

8. minut – Igra se za sada odvija u glavnom na sredini terena, bez opasnijih napada na obe strane

2. minut – Prvi napad "orlova". Prošao je Kolarov po levoj strani, dobro centrirao ali je odbrana Gruzije uspela da izbaci taj centaršut u korner.

1. minut – Počela je utakmica decenije na stadionu "Rajko Mitić". Prvi napad na utakmici imala je reprezentacija Gruzije.

Navijači su napravili koreografiju na samom početku utakmice

SASTAVI:

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Pavel Gil (Poljska)

Selektor Muslin napravio je četiri izmene u odnosu na meč u Beču.

SRBIJA: Stojković – Ivanović, Maksimović, D. Tošić – Rukavina, Matić, Gudelj, Kolarov – Tadić, Ljajić, Mitrović

GRUZIJA: Makaridze – Kakabadze, Kašija, Kočolava, Navalovski – Gvilija, Kankava, Aburjanija – Kazaišvili, Jigauri – Kvilitaija

Srbija je prethodnu meč loptu za Rusiju imala u petak u Beču, ali je u veoma uzbudljivoj utakmici poražena sa 3:2 od Austrije.