28.11.2018 u 21:54
0

(HAPPYTV.RS UŽIVO) ZVEZDA PORAŽENA U NAPULJU (3:1): Crveno-beli ostali bez šanse da se plasiraju u osminu finala! (FOTO)

Fudbaleri Napolija domaćini su Crvenoj zvezdi u 5. kolu Lige šampiona u 21.00!

Navijači su se zajedno zagrevali prijateljski za meč, sve je navodilo da neće biti incidenata, što je daleko lepša slika od nereda viđenih u Parizu posle utakmice.

To je samo bilo uzvraćanje gostoprimstva posle lepog prijema Napolitanaca u Beogradu, ali je sigurno da će na terenu prštati, ulog je veliki.

Sve četiri ekipe u grupi imaju šanse za prolaz, u istom terminu se igra i meč PSŽ – Liverpul.

Očekujemo sastave! Za dobru atmosferu pobrinuo se i Darko Miličić, omiljen među Delijama.

Zanimljivo je da je Napoli daleko uoči meča objavio startnu postavu, za razliku od Crvene zvezde. Tek 30 minuta kasnije, Vladan Milojević poslao je svoj sastav, u kom se našao Simić, iako su mnogi očekivali Kafua.

NAPOLI – CRVENA ZVEZDA

Stadion: San Paolo Gledalaca: 42.000 Sudija: Hesus Hil Mansano (Španija)

Napoli: Ospina, Maksimović, Albiol, Kulibali, Rui, Alan, Hamšik, Fabijan, Kaljehon, Insinje, Mertens

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Babić, Rodić, Gobeljić, Krstičić, Srnić, Marin, Simić, Ben, Stojiljković

IZ MINUTA U MINUT:

85. minut – Treća izmena u Napoliju

Marko Rog ulazi u igru umesto Kaljehona.

81. minut – Žuti karton za Gobeljića

Fudbaler Crvene zvezde je neoprezno startovao nad Mariom Ruijem.

77. minut – Treća izmena u Zvezdi

Umesto Simića u igri je Ebesilio.

77. minut – Druga izmena u Napoliju

Zjelinski ulazi u igru umesto Insinje.

75. minut – Žuti karton za Jovančića

Dušan Jovančić je zaradio žuti karton zbog povlaćenja Alana sa leđa.

74. minut – Hisaj šutira preko gola

Jedan od retkih napada Napolija u poslednje vreme, Hisaj je šutirao sa 22-23 metara preko gola.

69. minut – Jovančić šutira preko gola

Zvezda ima inicijativu u poslednjim minutama utakmice, Jovančić je šutirao sa oko 25 metara iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi daleko preko gola.

68. minut – Krstičić loše zahvatio loptu u izglednoj poziciji

Crvena zvezda je izborila korner, a posle Marinovog ubacivanja Krstičić je šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je otišla daleko od gola.

64' – Kontrola Napolija od gola Zvezde, a Dušan Jovančić menja Slavoljuba Srnića.

57' – GOOOOOL! BEN! ZVEZDA SMANJUJE! 3:1!

Pogodak napadača s Komorskih Ostrva – ali, kakav potez Marina!

Sjajno je vukao loptu Krstičić, delovalo je da će šutirati, ali je "produžio" za Marina, da bi ovaj propustio idealnu priliku za pas, potom izvukao Kulibalija i Hamšika, "vrteo" ih oko svoje ose, a onda savršenu loptu dodao Benu koji ne maši.

52' – GOL! MERTENS! 3:0!

Strašna lopta Mareka Hamšika iz "dubine", a Dris Mertens već prijemom pravi prednost u odnosu na Degeneka, beži mu, a potom sjajnim udarcem pogađa mrežu Milana Borjana koji je bio nemoćan.

48' – Mertens!

Lako su ušli u šansu Insinje i Mertens, ali ispred Holanđanina izbacuje loptu Gobeljić.

46' – Dejan Joveljić debituje u Ligi šampiona. Ulazi umesto Stojiljkovića, dok Albiol izlazi kod Napolija zbog povrede. Ulazi Hisaj i odlazi na mesto desnog beka, dok će Maksimović na štopera.

45 – Kraj prvog poluvremena

42' – "Poklopio" je loptu Mertens, olako u šanse ulaze Naplitanci…

36' – Kaljehon!

Olako stiže lopta s leve na desnu stranu, Kaljehon je imao veliku šansu sa sedam metara, ali pravovremeno u blok ulazi Rodić.

33' – GOL! MERTENS! 2:0!

27' – Kulibali! Borjan!

Kontra kao iz snova za Napoli posle nonšalantnog poprečnog pasa Rodića, koji nije imao snage da isprati igrača nazad, pa Kulibali šutira glavom na pas Kaljehona – brani Milan Borjan, izvrsno!

23' – Simić!

Kakva asistencija Marka Marina s dvojicom na leđima, iza Maksimovića, u pravo vreme za Simića, ali je on iznenađujuće loše šutirao.

Mlako, u bliži ugao, što je čak i iznenadilo Ospinu, dok u nastavku akcije Simić ruši Albiola.

20' – Srnić!

Prvi pokušaj igrača Zvezde na ovom meču. Srnić je dobio loptu na dvadesetak metara od gola, uputio je zanimljiv udarac koji odlazi malo pored Ospininog gola.

15' – Na "San Paolu" nešto više i od 3.000 pristalica Crvene zvezde.

13' – Napoli želi odmah da dođe do mirnijeg toga meča, pa je Insinje bio u dve opasne situacije; prvi put je šutirao glavom pored gola, drugi put mu je pobegla lopta.

11' – GOL! VODI NAPOLI! HAMŠIK! 1:0!

Jeftino primljen gol Zvezde, najranije do sada u grupi Lige šampiona.

Marko Gobeljić je intervenisao ispred Ruija, isterao je loptu u korner, a nakon njega Marek Hamšik postiže prvi gol ove sezone. Odlično je na prvoj stativi skočio Maksimović, prebacio na pet metara za Slovaka, a ovaj je lako pogodio nakon što je pobegao Gobeljiću.

8' – "Lomi" Insinje Babića, ulazi u kazneni prostor, ali mlak udarac.

6' – Borjan! Kakva odbrana!

Brzopotezna akcija Napolija iz sredine ka desnoj strani i povratna lopta Insinjea za Mertensa na pet metara, ali petu Belgijanca sjajno brani Borjan.

5' – Sada i definitivno, Slavoljub Srnić igra centralnog veznog uz Krstičića.

3' – Sudar Stoiijkovića i Ospine, žali se Kolumbijac na bol u kolenu.

1`- Utakmica je počela.