0

RAD TVRD ORAH Crveno-beli na Banjici zatvorili polisezonu pobedom od 2:1

Fudbaleri Rada i Crvene zevzde igraju meč osmine finala Kupa Srbije.

90+3 – Kraj utakmice, Crvena zvezda ide u narednu rundu.

93. minut – Rad je imao dva uzastopna kornera, ali su gosti uspeli da se odbrane.

90. minut – Igraće se još tri minuta.

86. minut – Velika šansa za Rad, Ciger je imao zicer, ali se istakao Zoran Popović, a gosti su dobili 6. korner na ovom meču. Nakon udarca iz ugla, domaćin je imao još tri kornera za dva minuta, ali su gosti uspeli da se odbrane.

83. minut – Aleksa Vukanović je zamenio Srđana Spiridonovića.

80. minut – Poslednje dve izmene izvršio je Milanović, ušli su Tučević i Radivojević, a izašli Tanović i Ilić.

79. minut – Novi dobar pokušaj Spiridonovića, a lopta je na putu ka golu zakačila igrača Rada, pa onda i stativu. Posle prekida je pokuša Boaći, ali nije bio precizan.

72. minut – Loše je reagovao Popović posle kornera, a Stoisavljević je utrčao ispred njega i šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku. Moglo je sada lako da bude 2:2, ali su gosti imali sreće.

68. minut – Dve promene u timu Rada, Gazivoda i Riznić su izašli, a Trifunović i Damjanović ušli.

64. minut – Mirko Ivanić i Marko Gajić su ušli, a izašli Marko Gobeljić i Veljko Simić.

62. minut – Vanja Ilić dobija žuti karton zbog protesta, nakon što je napravio faul.

60. minut – Zvezda stiže do preokreta. Po ko zna koji put na ovoj utakmici Radulović je sjajno centrirao sa leve strane i na tacni poslužio Krstovića, koji nije imao težak zadatak da loptu sprovede u mrežu.

57. minut Prva izmena u timu Rada, Đorić je ušao na teren umesto Miličkovića.

55. minut – Rade Ciger dobija prvi čuti karton na utakmici.

51. minut – Velika prilika za Rad, Pankov je bio neoprezan, nakon čega je Gazivoda centrirao, a Tučević iz idealne pozicije nije uspeo da glavom savlada Zorana Popovića.

50. minut – Prvi pokušaj crveno-belih u nastavku, centrirao je Radulović, a glavom pored gola šutirao Eraković.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Stanković je u svlačionici ostavio Degeneka i Pavkova, a umesto njih u nastavku su na terenu Pankov i Krstović.

45′ – Kraj prvog poluvremena.

45. minut – Greši i Ciger na suprotnoj strani, ali Pavkov nije uspeo da kazni taj kiks. Očigledno da je u finišu pala koncentracija igračima oba tima.

44. minut – Malo je nedostajalo da domaći igrači kazne kiks Miloša Degeneka, koji je loše procenio let lopte, ali su na kraju „građevinari“ morali da se zadovolje kornerom.

41. minut – Ričmond Boaći je šutirao glavom posle centaršuta Radulovića, ali nije bio dovoljno precizan.

36. minut – Još jedan pokušaj Spiridonovića iz prekida sa preko 20 metara, a lopta je završila malo iznad prečke.

34. minut – Imao je Veljko Simić dobru priliku posle pasa Marka Gobeljića, ali se umesto da šutira, pokušao je da vrati loptu u sredinu, što se nije ispostavilo kao dobar potez.

32. minut – Dobra prilika za Rad nakon kornera, lopta je billa prebačena sa prve stative, ali je na pravom mestu bio Eraković, koji je otklonio opasnost.

30. minut – Nastavljaju crveno-beli da pritiskaju domaći tim, a Dejan Stanković je već poslao nekoliko igrača na zagrevanje.

22. minut – Novi dobar pokušaj gostiju, Spiridonović je izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je golman „građevinara“ Dušan Marković dobro odreagovao i loptu koja je išla pod prečku, preusmerio u korner. Posle centaršuta Radulovića iz ugla nije bilo opasnosti po gol domaćih.

17. minut – GOOOL! Spiridonović je doneo izjednačenje! Šutirao je sa oko 20 metara, lopta je nezgodno odskočila i pored stative i golmana Markovića ušla u gol Rada.

12. minut – Crvena zvezda je izvela dva uzastopna kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Rada.

4. minut – Nakon lepe akcije Rada dolazi domaćin do vođstva. Šutirao je Radunović sa distance, prelep pogodak!

1. minut: Zvezda od samog starta u naletu. Građevinari su se snašli u odbrani i udarac Veljka Simića je izblokiran

13.30 – Meč je počeo!

Biće to ujedno i poslednji meč srpskog šampiona u 2020. godini koju je Zvezda završila sa +9 u odnosnu na Partizan u Superligi, kao i obezbeđenom noakut fazom Lige Evrope.

Utakmica na Banjici na programu je od 13.30 sati, a tok meča možete pratiti uživo na sajtu Happy BSC portal.

SASTAVI

Rad: Marković, Tučević, Ciger, Stojsavljević, Miličković, Riznić, Busnić, Ilić, Gazivoda, Jovanović, Radunović

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Degenek, Spiridonović, Sanogo, Radulović, Nikolić, Simić, Radulović, Simić, Boaći, Pavkov.

SVE O SPORTU

Crveno-beli večeras dočekuju Valensiju: OBRADOVIĆ OPTIMISTA! Imamo šansu, moramo da budemo strpljivi

OPŠTI HAOS: Bobi promašio trojku za pobedu! (VIDEO)

PANTOVIĆ O AMBICIJAMA ČAČANSKOG BORCA: Uz pomoć Birčevića stižemo do cilja

FEDERER ISPRED SVIH: Evo gde je Novak na listi najbogatijih sportista i koliko je zaradio!

OZBILJAN UDARAC: Pogledajte zašto je selektoru Srbije preseo rođendan!

Ekipe koje su već obezbedile prolaz među osam najboljih su: Partizan, Vojvodina, Voždovac, IMT, Spartak, Radnik i TSC.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.