Izvor: Arenasport.com
02.05.2023 u 07:58
0

REMI LESTERA I EVERTONA na „King Power“ stadionu u direktnoj borbi za opstanak

Fudbaleri Lestera i Evertona odigrali su izvanrednu utakmicu na "King Power" stadionu koja je na kraju završena nerešenim rezulatom - 2:2 (2:1).

Utakmica je počela veoma dinamično. Već u 15. minutu sudija Majkl Oliver pokazao je na belu tačku, a najstrožiju kaznu realizovao je Dominik Kalver-Luin.

Posle toga, momentum je prešao na stranu Lestera, koji je uspeo za manje od 20 minuta da stigne do preokreta. Prvo je u 22. Kaglar Sojunču realizovao dodavanje Vouta Fesa, da bi u 33. Džejmi Vardi doneo preokret, a sve mu je prethodno pripremio Džejms Medison.

Upravo je „desetka“ „lisica“ imala priliku da u potpunosti nokautira prorivnika, ali je sa 11 metara poslao udarac po sredini gola koji je Džordan Pikford savšeno pročitao i zaustavio.

To je očigledno motivisalo Everton koji je uspeo početkom drugog poluvremena da poravna rezultat i to preko Aleksa Ivobija u 54. minutu.

Do kraja duela obe ekipe su pokušale da postignu pobedonosni pogodak ali u toj nameri nisu uspele, te nastavljaju svoju borbu za opstanak.