25.11.2023 u 15:55
0

ZVEZDA SLAVI NA KARAĐORĐU! Crveno-beli pobedili Vojvodinu

Posle pauze zbog obaveza reprezentacija nastavlja se takmičenje u Superligi.

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Vojvodinom sa 2:1 u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Utakmica na „Karađorđu“ potpuno je opravdala epitet fudbalskog derbija, uzbudljivo je bilo od prvog minuta pa sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Već u 3. minutu mreža se zatresla – Zvezda je golom Bukarija eskpresno stekla prednost, ali je već u 12. na smeaforu stajalo 1:1.

Radomir Milosavljević se najbolje snašao u gužvi pred golom Glazera i doneo izjednačenje u Novom Sadu.

Nastavio je domaćin da pritiska šampiona Srbije, on uzvraćao istom merom, a onda je Bukari iskoristio kisk Giorbelidzea i doveo svoj tim u novo vođstvo.

Drugo poluvreme donelo je šanse na obe strane, ali ne i golove.

Tako su izabranici Baraka Bahara, uz dva pogotka Osmana Bukarija napravili sjajnu uvertiru pred meč sa Jang Bojsom u Bernu koji je na programu u utorak od 21.00 sat.

DELIJE MOGU DA ODAHNU: Ipak nije reč o ozbiljnijoj povredi fudbalera, možda zaigra već u subotu

SASTAVI

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Salgueiro, Milosavljević – Radulović, Zukić, Malbašić – Vukanović

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić – Bukari, Kanga, Hvan, Ivanić – Endijaje

TOK MEČA

2. POLUVREME

90+4. minut – Kraj meča! VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 1:2

90. minut – Igraće se još četiri minuta

88. minut – CRVENI KARTON ZA KLUPU VOJVODINE! Jedan od trenera u stručnom štabu novosadskog kluba udaljen je sa klupe – burno je reagovao na odluku sudije Milana Mitića koji je disciplinsku meru izrekao posle sugestije četvrtog sudije

85. minut – Izmena kod Zvezde: Bukari ide na klupu, na terenu je Spajić

76. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Lučić je sjajno prevario odbranu Voše, šutirao u donji levi ugao, ali se golman Carević odličio postavio i loptu poslao van terena

69. minut – Izmena kod Zvezde: Kanga izlazi, na terenu je Lučić

54. minut – Lekari su opet na terenu! Điga je na zemlji, posle gužve pred golom Vojvodine – u skoku je došlo do sudara glavama

62. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Kanga šutira snažno sa oko 20-tak metara, ali pravo u gomana Carevića

60. minut – Žuti karton za Milosavljevića posle grubog duela sa Mijailovićem

52. minut – ŠANSA ZA ZVEZDU! Pokušava Ivanić sa više od 20 metara, ali lopta završava tik pored leve stative

50. minut – Prekid! Dragović je na zemlji, žuti karton za Ranka Popovića koji je u duelu sa kapitenom Zvezde grubo odregovao i ramenom ga snažno zakačio

48. minut – Posle greške Kange, lopta je u nogama fudbalera Vojvodine koji jurišaju ka golu Glazera koji ih je spremno dočekao – odbranio je snažan šut

45. minut – Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 1:2

45+2. minut – Kraj prvog poluvremena

45. minut – Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu

44. minut – Pokušavaju gosti, šutiraju sa velike udaljenosti, ali su sve njihove lopte izblokirane

38. minut – Pokušao je Ivanić sa leve strane, ali je njegov šut završio pravo u rukama golmana Carevića

27. minut – GOL! Bukari za novu prednost Zvezde!

19. minut – Domaćin osokoljen pogotkom nastavlja da napada

12. minut – Izjednačenje! Ali gledao se VAR koji je potvrdio pogodak! Radomira Milosavljevića se najbolje snašao u gužvi pred golom Glazera…

11. minut – PREČKA! Hang je imao zicer, na samo par metara od gola pogodio je prečku!

9. minut – Pritiskaju fudbaleri Vojvodine gostujući tim posle eskpresnog vođstva – igra se preselila na drugu poovinu terena i odbrana Zvezde ima pune ruke posla

3. minut – GOL! BUKARI! Gosti dolaze u rano vođstvo!

16.05 – Sudija Milan Ilić označio je početak meča!