18.09.2017 u 03:36
0

SRBIJA VICEŠAMPION EVROPE: Slovenija osvojila zlato na krilima sjajnog Dragića i uz skandalozno suđenje!

Slovenija je šampion Evrope u košarci za 2017. godinu.

Slovenci su u finalu pobedili reprezentaciju Srbije (85:93) nakon 40 minuta veoma napete i nezvesne utakmice.

Slovenci su od samog starta utakmice imali prednost, tokom druge i treće četvrtine se odvojili na 11 razlike, ali Srbija nije odustajala pa su naši košarkaši 4 minuta pre kraja utakmice uspeli da izjednače rezultat i povedu poenima Bogdanovića.

Nakon toga je Kuzmić promašio dva slobodna bacanja za novo vođstvo Srbije, Prepelič je to kaznio poenima sa distance i nakon toga je Slovenija ponovo uspela da se odvoji dva minuta pre kraja, što je za naše košarkaše bilo nedostižno.

Najefikasniji u našoj selekciji su bili Bogdanović sa 22 poena, Mačvan sa 18 i Lučić sa 9 poena.

Slovence su večeras predvodili odlični Dragić sa 35 poena, Prepelič sa 21 i Rendolf sa 11 poena.

4. ČETVRTINA

40. minut – (85:93) KRAJ UTAKMICE! SRBIJA JE VICEŠAMPION EVROPE!

38. minut – (82:84) Kuzmić je promašio dva slobodna bacanja nakon čega je Prepelič svojim poenima doneo prednost Slovencima

36. minut – (82:80) Kakva igra živaca u Istanbulu! Srbija je povela pogotkom Mačvana ali je Prepelič trojkom ponovo vratio prednost svom timu da bi Mačvan ponovo pogodio za izjednačenje, a Bogdanović nakon toga ponovo doneo prednost

35. minut – VRATILI SMO SE! Serija od 6:0 za Srbiju dovodi naše košarkaše na samo minus 1, zbog čega je Koškov zatražio tajm-aut

32. minut- (70:77) Slovenci ponovo vraćaju prednost na plus 7, za šta je najzaslužniji Goran Dragić

3. ČETVRTINA

30. minut – (67:71) KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Odlično su naši košarkaši odigrali ovu četvrtinu, Bogdanović je deset sekundi pred kraj pogodio trojku i smanjio na dva poena zaostatka ali je onda u poslednjoj sekundi sa linije penala ponovo bio precizan Dragić i vratio svoju ekipu na plus 4 pred poslednju četvrtinu

26. minut – (59:63) Odlično igra sada Srbija i približava se Sloveniji na samo četiri poena zaostatka, Slovenci su sada oslabljeni za Dončića koji se povredio prilikom doskoka

25. minut – (55:63) Pokušavaju naši košarkaši da se približe Slovencima, ali je Dragić za sada nezaustavljiv, već je ubacio 31 poen

22. minut – (51:61) Slovenci održavaju prednost

2. ČETVRTINA

20. minut – KRAJ DRUGE ČETVRTINE! Pogodili su Slovenci skoro sve u ovoj drugoj četvrtini, imali prednost od 11 poena, naši momci su uspeli da se vrate na minus od pet poena tri minuta pre kraja četvrtine ali su Slovenci ponovo uspeli da se odvoje na plus 9 poena. Zanimljivo je da je Dragić za poluvreme uspeo da ubaci 26 poena, a odmah iza njega je Prepelič sa 12. Najefikasniji u našim redovima je Bogdanović sa 11 poena, a Gudurić, Mačvan i Kuzmić su postigli po 6 poena.

17. minut – (38:43) Odvojili su se Slovenci u jednom trenutku na 11 poena prednosti, ali se naši košarkaši požrtvovanom igrom u odbrani i pogodcima Lučića uz faul i Gudurića za tri poena vraćaju na minus od 5 poena

15. minut – (28:36) Razigrali su se Slovenci i sa dva pogotka za tri poena i efektnim zakucavanjem Dončića nakon jedne kontre otišli na plus 8

12. minut – (25:27) Otvorila je Slovenija bolje ovu drugu četvrtinu i odvojila se na 5 poena razlike, ali je Bogdan uzvratio prvom tricom za Srbiju večeras

1. ČETVRTINA

10. minut – (22:20) KRAJ PRVE ČETVRTINE!

8. minut – (18:13) Pojačali su sada naši momci igru u odbrani i napadu pa su uspeli da se odvoje na plus 5

5. minut – (12:9) Odlično su ofanzivno počele obe ekipe, Slovenija ima odličan procenat šuta sa distance, u čemu prednjači Edo Murić, dok Ognjen Kuzmić sa druge strane gospodari reketom

2. minut – (2:3) Srbija je otvorila utakmicu poenima Kuzmića iz reketa ali je odmah u sledećem napadu Murić uzvratio tricom