Izvor: BSC Happy
30.12.2023 u 21:45
0

CRVENA ZVEZDA – IGOKEA Dominacija crveno-belih u Pioniru Zvezda ubedljivo završila 2023

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu rezultatom 80:48 u okviru 14. kola ABA lige i tako zabewležili 13. trijumf od početka sezone u regionalnom takmičenju, čime su se učvrstili na prvom mestu na tabeli ABA lige.

Zvezda je od prvog minuta krenula silovito, gosti iz Aleksandrovca su priključak održavali u prva dva napada, ali je od rezultata 5:5 Zvezda ubacila u brzinu više.

Razigrali su se izabranici Janisa Sferopulosa, pa je tako Rogas Giedraitis pogodio trojku, nadovezao se Nemanja Nedović nakon pasa Nikole Topića, ali je upravo novopridošlica (ili bolje rečeno povratnik) bio posebno motivisan – pogađao je, odčično kreirao napade svog tima, pa su crveno-beli posle prvih deset minuta imali ogromnih 31:13.

Igokea je početkom druge četvrtine uspela da koliko-toliko unese nervozu u redove domaćih, ali su crveno-beli sprečili gosre da na bilo koji način ugroze vođstvo pa je na poluvremenu bilo opet 18 razlike (47:29), a slična scena viđena je u trećoj deonici kada je ponovo Igokea nešto bolje ušla u deonicu, ali su domaći nakon kraćeg „praznog hoda“ odgovorili novom serijom, dobili treću deonicu i sa 64:44 ušli u završnicu meča, da bi u poslednjih deset minuta usledila prava katastrofa gostiju koji su imali i 31 poen minusa (77:46).

U tim trenucima istakao se i Fredi Gilespi, koji je veoma lepom blokadom sprečio goste da dođu do poena.

Igokea je od tog momenta stala, u poslednjoj deonici ubacili su tek četiri poena, pa su crveno-beli slavili biše nego ubedljivu.

Na kraju, 80:48, 13. pobeda od početka sezone za crveno-bele.

Prednjačio je Majk Tobi sa 13 poena, Dejan Davidovac je dodao 10, dok je Nikola Topić brojao do osam uz pet asistencija, ali i pet promašaja za tri poena iz isto toliko pokušaja.

Kod Igokee najbolji je bio Mario Nakić sa 12 poena. Interesantno, Nakić je meč otvorio sa devet od deset poena Igokee, nakon čega je u potpunosti stao.

Košarkaši Crvene zvezde od 20 sati igraju protiv Igokee meč 14. kola ABA lige.

Crveno-beli su prvi na tabeli sa skorom 12-1, dok je Igokea na petoj poziciji sa 9-4.

Crvena zvezda – Igokea 40:27 (31:13)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Beograd

Sudije: Josip Radojković, Denis Hadžić, Marko Mustapić

Crvena zvzeda: Teodosić, Bolomboj, Nedović, Jago, Hanga, Davidovac, Tobi, Giedraitis, Lazarević, Lazić, Simonović, Topić, Gilespi

Igokea: Kondić, Bošković, Atić, Delalić, Stanković, Jošilo, Nakić, Milosavljević, Karmajkl, Jeremić, Milovanović

Crvena zvezda – Igokea 49:32 (31:13, 19:19)

21:38

36′ Prelepa blokada Gilespija – 77:46

Atraktivan potez centra Zvezde, sprečio je košarkaše Igokee blokadom da dođu do poena i dobio aplauze.

21:36

35′ Zvezda na +31 – 77:46

Zakucao je Tobi, crveno-beli žele da pregaze rivala

21:06

22′ Igokea bolje otvorila drugo poluvreme – 49:36

Igokea je drugu deonicu otovrila sa 5:2, potom su pogodili i uz faul gosti.

20:46

20′ Zvezda ima +18 nakon dve četvrtine – 47:29

Crveno-beli ubedljivi posle 20 minuta igre.