Izvor: HAPPBSC
13.03.2024 u 21:50
0

LIGA ŠAMPIONA: Atletiko tek nakon penala izbacio Inter, Borusija slavila protiv AJndhovena

Atletiko Madrid poslednji se kvalifikovao za četvrtfinale Lige šampiona pošto je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao ekipu Intera. Večeras se i Borusija plasirala među osam najboljih timova u Evropi nakon što je pobedila PSV u Dortmundu 2:0.

Junak utakmice u Madridu je golman Jan Oblak. Slovenac je odbranio dva jedanasterca fudbalerima Intera, Aleksisu Sančezu i Klasenu, dok je poslednji Lautaro Martinez promašio ceo gol!

Atletiko je na kraju slavio sa 3:2 u penal seriji.

U reagularnom delu utakmice bilo je 2:1 za ekipu Čola Simeonea, glove su postigli Antoan Grizman i Memfis Depaj. Strelac gola za Inter bio je Federiko Dimarko.

Revanš meč bio je sličan prvoj utakmici dva tima, koja je u Milanu završena pobedom Nerazura od 1:0 golom Marka Arnautovića u 79. minutu.

Žuto-crni su slavili na Vestfalenu golovima na početku i kraju utakmice – Džejdona Sanča u trećem minutu i Marka Rojsa u petom minutu sudijske nadoknade vremena (90+5).

Samo minut ranije kapiten PSV-a Luk De Jong imao je veliku priliku da izjednači rezultat.

U utorak su plasman u četvrtfinale obezbedili fudbaleri Arsenala pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Porto, kao i ekipa Barselone nakon pobede nad Napolijem.

Prošle nedelje plasman u četvrtfinala obezbedili su Pari Sen Žermen, Bajern, Real Madrid i branilac trofeja Mančester Siti.

Žreb za četvrtfinale i polufinale zakazan je za petak 15. mart.

Atletiko Madrid – Inter 0:0 (prvi meč 0:1)

Stadion: Metropolitano u Madridu. Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

ATLETIKO MADRID: Oblak – Molina, Savić, Vitsel, Ermoso, Lino – Ljorente, Koke, De Paul – Morata, Grizman. Trener: Dijego Simeone.

INTER: Zomer – Pavar, De Fraj, Bastoni – Dimarko, Mhitarjan, Čalhanoglu, Barela, Damfris – Tiram, Lautaro Martinez. Trener: Simone Inzagi.

Borusija Dortmund – PSV 1:0 (prvi meč 1:1)

Strelac: Džejdon Sančo u 3. minutu.

Stadion: Vestfalen u Dortmundu. Sudija: Danijele Orsato (Italija)

BORUSIJA DORTMUND: Kobel – Džan, Zile, Humels, Matsen – Ozčan, Zabicer – Malen, Brant, Sančo – Filkrug. Trener: Edin Terzić.

PSV AJNDHOVEN: Benitez – Teze, Shauten, Boskalji, Dest – Til, Žunior, Verman – Bakajoko, De Jong, Tilman. Trener peter Boš.

Inter izjednačio na 2:2

Aćeribi je bio siguran, snažno po sredini.

23:40

2:1 za Inter

Rikelme je šutirao u levu, a Zomer otišao u desnu stranu.

23:39

Sjajni Oblak još jednom!

Slovenac brani penal i Klasena, ostaje 1:1

23:39

Brani i Jan Zomer

Saul nije bio precizan, pogodio je golmana intera u nogu…

Slede penali u Madridu

Kraj drugog produžetka, ostalo je 2:1 za Atletiko, ukupno 2:2. Pobednika odlučuju jedanaesterci.

23:15

Kraj prvog produžetka

Još 15 minuta u Madridu. Ako ne bude više golova, konačnog pobednika odlučiće penali.

23:09

Tiram uhvatio Savića za muškost

Istorija fudbala pamti sličnu scenu kad su u glavnim ulogama bili Vini Džons i Pol Gaskoin Gaza. I tada i sad se sve ipak završilo osmesima…

23:00

94. minut – šansa za Inter

Markus Tiram je šutirao glavom, ali to nije uradio najbolje, propala je dobra prilika za goste.

22:58

91′ Krenuli su produžeci

Atletiko deluje sada psihički bolje i odmah su krenuli u ofanzivu.

22:54

90+5′ Rojs rešio pitanje pobednika, Borusija je u četvrtfinalu

Imao je PSV veliku šansu u 94. minutu za produžetke, ali je otišla u nepovrat, a smao minut kansije ih je kaznio Rojs iz kontre i utakmica je bila gotova. Borusija je u četvrtfinalu.

22:54

95. minut – 2:0 za Borusiju

GOOOOOLLLLLL!!!! Borusija je u četvrtfinalu! Marko Rojs je izašao sam ispred golmana PSV-a Valtera Beniteza i overio pobedu svom timu! Samo minut ranije kapiten gostiju Luk De Jong imao je veliku priliku da izjednači rezultat na 1:1. To je fudbal…

22:52

KRAAAAJ! Idemo u produžetke

Šta su sve promašili Atletiko i Inter, gledaćemo još 30 minuta drame, a možda i penale.

22:51

93′ Šta je sada Atletiko promašio, Grizman se uhvatio za glavu

Sjajno je Grizman probio i servirao zicer Rikelmeu na deset metara od gola koji je mogao da reši pitanje plasmana, ali je šutirao preko prečke.

22:46

87′ GOOOOOL! Atletiko vodi i ima rezultat za produžetke

Malopre nije imao sreće, sada je gađao hirurški precizno! Memfis Depaj iz drugog pokušaja donosi Atletiku toliko željeni drugi pogodak! Kako stvari stoje, čekaju nas produžeci.

22:50

93. minut – Promašaj Rikelmea

Velika šansa za Atletiko da povede 3:1 i prođe u četvrtfinale.

22:49

87. minut – Atletiko poveo 2:1

GOOOOOOOOLLLLLLL!!!! Memfis Depaj je zlatna rezerva Dijega Simeonea! Zamenio je Alvara Moratu i doneo prednost Atletiku. Prvo je u 85. minutu pogodio stativu, a samo dva minuta kasnije majstorski reagovao i matirao golmana Zomera. Sad je ukupan rezultat iz oba meča nerešeno 2:2 i po svemu sudeći slede produžeci.

22:43

85′ Stativa Atletika!

Snažno je šutirao Depaj sa distance. Lopta je prošla kroz šumu nogu i pogodila stativu, dok je Somer nemo posmatrao. Velika sreća za Inter.

22:39

82′ Šansa i za Inter

Sevnula je kontr aposle kornera za Atletiko. Barela je istrčao u kontri i imao pdobru priliku kada je izašao sam pred golmana, ali je šutirao pravo u Oblaka.

22:39

81′ sutali su svi na stadionu, kakva šansa za Atletiko

Imao je Atletiko sjajnu šansu. Dobio je loptu Depaj na petercu i prihvatio i kad se okrenuo da je pošalje u mrežu, u poslednjem trenutku su mu skinuli zicer sa noge.

22:37

77. minut – poništen gol Borusije

Rojs je izveo prekid, a Filkrug postigao gol, međutim, nakon kraće provere dosuđen je ofsajd.

22:32

Još 15 minuta na oba stadiona

I dalje su u prednosti Borusija i Inter…

22:32

71. minut – prilika za PSV

Johan Bakajoko se izvanredno izborio za poziciju, šutirao, ali je golman Borusije Gregor Kobel uspeo da spreči izjednačenje.

22:19

Inter se odlično brani

Želi Atletiko da krene u napad i da postigne i drugi gol, ali je Inter uspeo da upasivi meč u ovim trenucima i da smiri nalete rivala.

22:21

Gde će prvo pasti gol u drugom poluvremenu?

Na obe utakmice ima još oko pola sata do kraja… zatišje pred buru!

22:12

53. minut – umalo izjednačenje u Dortmundu

Nije imao sreće fudbaler holandskog tima Hirving Lozano, odlično je šutirao, ali je pogodio samo stativu. Ostaje 1:0 za Borusiju.

22:09

52. minut – velika šansa za Grizmana

Šutirao je Francuz u levo golmanov ugao, ali je Zomer odbranio ovaj udarac.

22:05

Počela su druga poluvremena

Kako trenutno stvari stoje, četvrtfinalu su bliži Borusija i Inter… Videćemo kako će biti na kraju.

21:49

Pauza i u Dortmundu

Borusija posle prvih 45 minuta vodi sa 1:0 i bliža je četvrtfinalu od Holanđana.

21:48

Poluvreme u Madridu – 1:1

Odličan meč na Metropolitanu. Inter je poveo, ali je Atletiko brzo izjednačio. Čeka nas još mnogo uzbuđenja u nastavku.

21:36

GOOOOOOL! Atletiko odmah izjednačio

35 minut Madrid

Grizman je posle velike gužve i dobre akcije doneo izjednačenje Atletiku za ludnicu na stadionu. Proveravoa je VAr ofsajd, ali ga nije bilo i imamo izjednačenje.

21:35

– Inter poveo u Madridu

33 minut Madrid

GOOOOOOLLLLLL!!!!! Sjajna akcija Intera išla je preko Nikole Barele, koji je prosledio do Federika Dimarka za 0:1 za Metropolitanu!

21:30

Sjajna šansa za Moratu

29 minut Madrid

Evo opasnog naapd aAtletika. Stigao je centaršut sa leve strane, a Morata je sjajno skočio i tukao glavom. Ipak, Somer je bio na mestu i odbranio taj udarac. Ova prilika je bila dovoljna da publika na stadionu eksplodira.

21:24

Opasna kontra Intera, moglo d abude opasno po Atletiko

21 minut Madrid

Sjajno je Dimarko probio po lvevoj strani i video Lautara u kaznenom. Poslao je odličnu loptu, ali je Vitsel skinuo i sprečio šansu.

21:19

Prilika za inter

13 minut u Madridu

Damfris je u kontri umakao čuvarima i pokušao da savlada Oblaka udarcem u bliži ugao, ali se Slovenac nije dao. I drugi, identičan pokušaj posle odbitka, završio se identično.

21:15

Sančov prvi gol u LŠ od novembra 2021.

21:14

13. minut – dve šanse za Damfrisa

Bek Intera bio je dva puta u prilici da savlada Jana Oblaka, ali je golman Atletika oba puta uspeo da ga osujeti.

21:13

5. minut – šansa za Atletiko

Zomer je uspeo da spreči pogodak Madriđana.

21:08

3. minut – Borusija već vodi

GOOOOOLLLLLL!!!!! GOL! Vestfalen je eksplodirao od oduševljenja! Strelac je Džejdon Sančo! Julian Brant mu je krarko dodao loptu, a mladi Englez je preciznim udarcem sa ivice 16 metara pogodio donji levi ugao – 1:0!