Izvor: SPORT KLUB
07.05.2024 u 21:27
0

LIGA ŠAMPIONA: Mbape nemoćan, PSŽ pao posle drame – Dortmund u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda prvi su finalisti Lige šampiona za ovu sezonu, pošto su ukupnim rezultatom 2:0 pobedili PSŽ.

U prvom meču bilo je 1:0 za Borusiju u Nemačkoj, dok je istim rezultatom završen duel u Francuskoj, iako je Pari Sen Žermen bio daleko opasniji rival u revanšu.

Gol odluke u drugom meču postigao je Mats Humels u 50. minutu susreta na asistenciju Juliana Brandta iz kornera.

Ovo je prvo finale Lige šampiona za Borusiju posle 2013. godine.

Sa druge strane žreba sastaju se Real Madrid i Bajern Minhen. Tamo je bilo 2:2 u prvom meču, dok će se drugi igrati u sredu od 21 sat u Španiji.

Finale Lige šampiona igraće se na „Vembliju“ prvog juna ove godine.

U prvoj polufinalnoj utakmici u Nemačkoj na Vestfalenu bilo je 1:0 za tim iz Dortmunda.

Tada je jedini gol postigao Niklas Filkrug u 36. minutu. Gosti iz Francuske nekoliko puta su bili blizu izjednačenja, ali nisu imali ni dovoljno sreće, dva puta su pogađali okvir gola (Mbape i Hakimi).

Bez obzira na taj poraz pariski Sveci su i dalje favoriti za plasman u finale. Naravno, Nemce nikad ne treba otpisati i zato se očekuje uzbudjiva i neizvesna revanš utakmica.

Meč se igra na stadionu Park Prinčeva sa početkom u 21 čas.

U sredu u Madridu na programu je revanš utakmica drugog polufinalnog para Real – Bajern. U prvom meču u Minhenu bilo je nerešeno 2:2.

Finale je 1. juna u Londonu na stadionu Vembli.

Pari Sen Žermen – Borusija Dortmund (prvi meč 0:1)

Stadion: Park prinčeva u Parizu.

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

PSŽ: Donaruma – Hakimi, Markinjos, Beraldo, Nuno Mendeš – Zaire-Emeri, Vitinja, Fabijan Ruiz – Dembele, Gonsalo Ramos, Mbape. Trener: Luis Enrike.

BORUSIJA DORTMUND: Kobel – Rejrson, Humels, Šloterbek, Matsen – Emre Džan, Sabicer – Sančo, Brant, Adejemi – Filkrug. Trener: Edin Terzić.

PSG’s Goncalo Ramos reacts after a missed scoring opportunity during the Champions League semifinal second leg soccer match between Paris Saint-Germain and Borussia Dortmund at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Tuesday, May 7, 2024. (AP Photo/Frank Augstein)
Dortmund’s Mats Hummels, center, celebrates with teammates after scoring his sides first goal during the Champions League semifinal second leg soccer match between Paris Saint-Germain and Borussia Dortmund at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Tuesday, May 7, 2024. (AP Photo/Christophe Ena)
Dortmund’s Mats Hummels, right, scores his side’s opening goal during the Champions League semifinal second leg soccer match between Paris Saint-Germain and Borussia Dortmund at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Tuesday, May 7, 2024. (AP Photo/Frank Augstein)
PSG’s goalkeeper Gianluigi Donnarumma, left, reacts after failing to stop a header by Dortmund’s Mats Hummels, not pictured, during the Champions League semifinal second leg soccer match between Paris Saint-Germain and Borussia Dortmund at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Monday, May 6, 2024. (AP Photo/Christophe Ena)

22:24

66′ Haos!

Dembele je „zalomio“ Humelsa, koji ga je zakačio nogom na ivici kaznenog prostora. Sudija je prvo pokazao na belu tačku, ali se onda sam izvinio i promenio odluku, pa je bio slobodan udarac. Igrači PSŽ-a su prigovarali, ali odluka je procenjena kao ispravna.

Lopta je posle prekida pogodila jednog igrača Borusije, opet su iz PSŽ-a tražili penal, ali ga nisu dobili.

22:20

63′ Još jednom Ramoš neprecizan

Ovoga puta mu je Mendeš napravio šansu, ali opet nije najbolje zahvatio loptu Portugalac.

22:19

61′ Stativa broj 2!

Nuno Mendeš je šutirao snažno i precizno s velike udaljenosti, ali je pogodio desnu stativu…

22:17

59′ PSŽ se ne predaje

Vitinja je kreirao šansu za Ramoša, ali je on sa penala šutnuo preko gola.

22:08

50′ GOOOL!

Humels je strelac! Centrirao je Brandt iz kornera, loša je bila odbrana PSŽ-a, pa je Humels glavom pogodio gol i savladao Donarumu.

22:08

Velika šansa za PSŽ i – stativa!

Mladi Zaire-Emeri imao je priliku da dovede Parižane u vođstvo, ali sa samo par metara pogodio okvir gola!

22:04

46. minut – Ko će u finale?

Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u timovima. Nadamo se većim uzbuđenjima u nastavku meča.

21:59

Kreće drugo poluvreme

Džejdon Sančo je bio najbolji akter prvog meča, videćemo ko će se najviše istaći u revanšu. Domaći navijači uzdaju se u Kilijana Mbapea, ali za sada je rezultat 0:0.

21:39

35. minut – Donaruma čuva Parižane

U jeku ofanzive Parižana, sjajan kontranapad Borusije, Adejemi je bio u sjajnoj prilici, ali je Donaruma uspeo da odbrani njegov udarac. Bez dileme najbolja prilika na meču do sada

21:33

31. minut – Neprecizni Dembele

Odlična akcija Mbapea ali je Dembele šutirao pored gola.

21:28

Mbape još uvek neprimetan

Osim jednog pokušaja na početku meča najbolji francuski igrač za sada je dobro čuvan.

ap/tanjug/
21:22

21. minut – Nemci sve opasniji

Fudbaleri u žutim dresovima oslobodili su se početnog pritiska Parižana, sve više prete…

21:20

15. minut – čekaju se golovi…

21:19

Spektakularna atmosfera na Parku prinčeva

Fudbaleri PSŽ-a imaju veliku podršku sa tribina, ali i gosti iz Dortmunda imaju svoje navijače u Parizu.