Izvor: BSC Happy
08.12.2023 u 22:08
0

ZVEZDA IZGUBILA U ZAVRŠNICI ZA INFARKT! Baskonija slavila u neverovatnom meču

KOŠARKAŠI Crvene zvezde gostovali su Baskoniji u okviru 13. kola Evrolige. Slavio je domaćin u neizvesnoj završnici 87:85

Nervozno je Zvezda ušla u meč, tri velika promašaja na šutu za tri imao je Miloš Teodosić, a gosti su uz osam poena Vanje Marinkovića napravili seriju od 10:2. Loše su crveno-beli branili pik en rol u prvom poluvremenu, ali su uspeli da u završnici prve deonice serijom 6:0 smanje zaostatak na 20:18.

Sve je potom krenulo nizbrdo ulaskom u igru najboljeg šutera Baskonije koji je u drugoj deonici bio nezaustavljiv. Markus Hauard rešetao je za tri, za njega gotovo da nije bilo rešenja, ubacio je 14 poena i bio jedan od najzaslužnijih za prednost Španaca od 52:43.

Zvezda je zaigrala znatno bolje, uspela da se spusti na šest poena zaostatka, a ponovo je Hauard vratio domaćina na plus devet. Igrala se treća četvrtina u znatno jačem ritmu.

U momentima kada su crveno-beli uspeli da zaustave Markusa Hauarda uspeli su i da se vrate u meč serijom 11:2, izjednačili su gosti zahvaljujući raspoloženom Gedraitisu (62:62), usledilo je nekoliko loših napada i pet poena prednosti pred poslednju deonicu 67:62.

Nikolaos Rogkavopulos i Tadas Sedekerskis vratili su domaćina na +10. Nekoliko brzopletih napada gostiju dali su domaćima krila da se vrate serijom 13:3.

Nisu se predavali crveno-beli. Sa dve trojke, Miloš Teodosića i Branka Lazića odgovorila je Zvezda. Sa tri trojke Gedraitis je Zvezdu doveo do izjednačenja na 9 sekundi do kraja.

BASKONIJA – CRVENA ZVEZDA 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23)

22:37

Promašaj Giedraitisa

Nije pogodio trojku za pobedu, trijumf Baskonije.

22:34

Kakva drama u Vitoriji, Zvezda ima napad za pobedu

Sedekerskis je pogodio oba penala, Sferopulos je zatražio minut odmora, Zvezda ima napad za pobedu.

22:31

Rokaaas Giedraitiiiis – izjednačenje! 85:85

Ovo je ludilo – Giedraitis je pogodio trojku nakon što Marinković nije iskoristio drugo bacanje, a Baskoniji je ostalo devet sekundi da dođe do pobede.

Hitan tajm-aut Ivanovića na 9 sekundi do kraja.

Kakav meč!?

22:28

Baskonija se provukla, Ivanović tražio čelendž

Uspeli su igrači Baskonije na vreme da uvedu loptu, Mitrović je napravio faul nad Marinkovićem ali je Ivanović tražio čelendž. Ništa od toga, običan faul i dva penala za reprezentativca Srbije i bivšeg beka Partizana.

22:25

40′ Giedraitis za triii, Zvezda na -2 – 84:82

Sjajna odbrana Zvezde, Giedraitisa je lepo video Teodosić, Litvanac pogodio, crveno-belima je potrebna dobra odbran

22:23

Minut do kraja…

…na semaforu je 84:79, nakon što je Crvena zvezda promašila tri trojke u jednom napadu, a kapiten Lazić iz četvrtog pokušaja iznudio faul i pogodio oba penala.

22:19

37′ Čini se da je to-to –

Trojkom Sedekerskisa Baskonija je otišla na višak od 10 poena. Kako je do kraja još tri minuta, čini se da je Zvezda izuzetno blizu devetog vezanog poraza.

22:12

34′ Povreda Nedovića, trojka Lazića – 75:68

Ostao je da leži na parketu bek Zvezde, morao je da napusti igru, umesto njega je ušao Lazić, koji je pogodio trojku.

22:10

33′ Sve teža pozicija za Zvezdu – 75:65

Nova trojka Španaca, Baskonija je na 75:65. Baskonija ima 13:3 otkako je Zvezda uspela da izjednači. Moglo je da bude i ubedljivije da Miler-Mekintajer nije promašio polaganje.

22:05

Počela je odlučujuća četvrtina…

…i to trojkom Rogavopulosa za osam razlike na koju je Teodosić odreagovao asistencijom za kucanje Bolomboja i 70:64.

22:04

32′ Stao šut Zvezde – 70:62

Baskonija trojkom Rokgaloluposa ima osam poena viška.

22:04

30′ Zvezda prosula sve – 67:62

Sve dobro što su uradili igrači Zvezde su prosuli u samo par trenutaka, a Baskonija je trojkom Kodija Miler-Mekintajera otišla na pet poena viška pred završnih deset minuta.

22:01

29′ Zvezdino izjednačenje. tehnička za Hauarda – 62:62

Faul nad Bolombojem izazvao je reakciju igrača Zvezde koji su krenuli da igraju sjajno u odbrani odakle se otvorio i napad, pa su pogađali Mitrović i Giedraitis za poravnanje.

21:54

27′ Žestok udarac na Bolomboja -62:53

Krenuo je da zakuca, Čijoza ga je svom snagom raspalio po ruci. Sudije su gledale da li je u pitanju nesportska lična, ali su dosudile običnu.

21:48

26′ Zvezda propušta prilike – 60:51

Previše propuštenih šansi imaju crveno-beli. Ovog puta, nakon trojke Giedraitisa i dobre odbrane, nije Bolomboj bio precizan za tri, posle skoka u napadu nije bilo poena nakon promašaja Mitrovića. Ipak, u narednom napadu ispravio se Mitrović zakucavanjem, Hauard je pogodio trojku.

21:46

Gedraitis pa haos…

Rokas Gedraitis pogodio je trojku za „minus 6“, imala je Crvena zvezda potom i napad, ali teško je opisati šta se sve tu dogodilo u haotičnom nastojanju Stefopulosovih igrača da se po svaku cenu vrate u meč.

Dosta improvizacije, malo organizacije i opet promašen zicer.

To je na drugoj strani kaznio Kotsar sa linije penala. Mnogo ničega i 57:49 u periodu bolje igre Crvene zvezde.

Baskonija – Crvena zvezda 52:43 (24:18)

21:44

21′ Zvezda podigla nivo odbrane, trojka Bolomboja – 54:46

Crveno-beli su zaigrali bolje u odbrani, Bolomboj je pogodio trojku. Ipak, dobru igru u defanzivi ne uspevaju da pretvore u konkretnu dobit. Dve trojke je promašio Nedović, jednu Bolomboj, ni Mitrović nije bio precizan iz reketa.