02.11.2023 u 20:33
0

NIJE MOGLO BEZ DRAME: Crveno beli u trileru slavila protiv Bajerna

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Bajern iz Minhena u utakmici 6. kola Evrolige.

Nakon nešto sporijeg starta utakmice, Bajern je uspeo da se odlepi na plus pet poenima Edvardsa, a Ibaka je pogodio dvojku iz ćoška za plus sedam na kraju prve četvrtine za minhenski tim.

Na početku druge četvrtine, poenima Davidovca i Tobija, crveno-beli su uspeli da se približe na minus dva. Sredinom druge četvrtine, Zvezda je imala šut za tri poena 1 od 12.

Poenima Vajler-Boba i Obsta, Bajern je otišao na plus devet, pa je Sferopulos zatražio tajm-aut. Trojkom Adama Hange uz zvuk sirene, završeno je prvo poluvreme u kome Bajern vodi plus dva (35:33).

Početkom drugog poluvremena, Bajern je pre svega preko raspoloženih Bolmara i Edvardsa otišao na dvocifrenu prednost.

Buker je održavao prednost, a crveno-beli su se približili poenima Tobija i Giedraitisa kada su došli na minus osam (48:56). Posle tajm-auta Pabla Lasa, Jago Dos Santos je pogodio trojku smanjivši na minus pet (51:56).

Bonga je ipak doveo vođstvo od plus šest na kraju treće četvrtine (53:59).

Četvrta četvrtina donela je poene uz faul Giedraitisa. Trojkom Teodosića, crveno-beli su izjednačili (59:59). Poenima Mitrovića, Crvena zvezda je povela (61:60).

Jago je Zvezdi doneo plus pet, međutim Bolmaro poenima smanjuje na minus jedan. A onda na scenu stupa Miloš Teodosić koji je trojkom doveo Zvezdu na plus četiri (68:64).

Bolmaro je vezao četiri poena i ušlo se u neizvesnu završnicu. Teodosić je pogodio jedno bacanje, a Jago Dos Santos trojkom stavlja tačku na ovaj meč.

Na kraju, pobeda Zvezde 74:68.

Crvena zvezda – Bajern Minhen 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:11)

Sudije: Emilio Perez, Mikele Rosi, Serhio Silva

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Gedraitis, Dos Santos

Bajern: Vajler-Beb, Francisko, Edvards, Gifaj, Bonga, Bolmaro, Obst, Ibaka, Heris, Branković, Buker, Gilespi

Četvrta četvrtina:

Kraj! Crvena zvezda je pobedila Bajern Minhen rezultatom 74:68.

40. minut – Jago Dos Santos pogađa trojku za plus četiri (72:68). Bolmaro je promašio trojku.

Hanga je pogodio oba slobodna bacanja.

39. minut – Bolmaro pogađa dvojku. Nerešeno je (68:68).

38. minut – Bonga pogađa horog (68:66).

37. minut – Bolmaro pogađa dva slobodna bacanja (65:64). Trojka Teodosića na drugoj strani! Crvena zvezda vodi (68:64).

36. minut – Dos Santos je pogodio dva slobodna bacanja (65:60). Giedraitis na drugoj strani pravi svoj četvrti faul.

Bolmaro postiže dugu dvojku (65:62).

34. minut – Tobi pogađa iz odbojke. Plus tri za Crvenu zvezdu (63:60).

33. minut – Mitrović pogađa iz odbojke. Zvezda vodi (61:60).

31. minut – Koš uz faul Giedraitisa. Pogodio je dodatno bacanje (56:59).

Treća četvrtina:

30. minut – Davidovac postiže dvojku posle ofanzivnog skoka. Serija crveno-belih. Na drugoj strani, Bonga pogađa trojku za Bajern (53:59).

29. minut – Trojka Dos Santosa. Crvena zvezda je na minus pet (51:56).

28. minut – Tobi pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje (46:56). Giedraitis dvojku. Tajm-aut traži Pablo Laso (48:56).

26. minut – Ibaka pogađa iz okreta (41:54). Na drugoj strani, uzvraća Teodosić (43:54).

25. minut – Hanga pogađa za dva poena (38:51). Nejpir pogađa trojku (41:52).

24. minut – Bonga postiže novu trojku za Bajern.

23. minut – Buker pogađa nakon ofanzivnog skoka. Tajm-aut je zatražio Sferopulos (33:43).

Bolomboj je pogodio jedno slobodno bacanje (34:43).

Trojka Bolmara (34:46).

22. minut – Trojka Bolmara (33:38).  Edvards postiže novu trojku (33:41).

Druga četvrtina:

Kraj poluvremena. Bajern vodi na poluvremenu 35:33.

20. minut – Edvards je promašio trojku. Poslednji napad će imati Crvena zvezda.

Hanga pogađa trojku uz zvuk sirene! (33:35).

19.minut – Seriju Zvezde 5:0 lakim poenima posle tajm auta Lasa prekida Francisko – 29:24. Posle dva promašena bacanja Nejpira, crveno-beli su se izborili za ekstra posed iz kojeg se Nejpir ispravio. Vajler Beb na drugoj strani ubacuje novu trojku za Bajern – 32:26. Posle promašaja Nejpira sa poludistance, trojku na drugoj strani ubacuje i Obst pa nemački tim ekspresno beži na plus devet u finišu prvog poluvremena – 35:26. U završna dva minuta druge deonice Bavarci ulaze sa plus šest, posle tri ubačena bacanja Teodosića – 35:29.

18. minut – Vajler-Beb pogađa trojku (26:32). Novu trojku pogađa Obst (26:35). Sferopulos je zatražio tajm-aut.

17. minut – Francisko pogađa nakon sjajnog ulaza. Na drugoj strani, Nejpir je promašio oba bacanja.

16. minut – Posle promašaja crveno-belih za tri poena, Ibaka postiže dvojku (19:27). Crvena zvezda ima šut za tri poena 1 od 12.

Luka Mitrović će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno (20:27).

Fantastičan pas Teodosića do Mitrovića koji pogađa dvojku (22:27). Bolomboj zakucava. Tajm-aut traži Pablo Laso (24:27).

15. minut – Mitrović pogađa iz teške pozicije (19:22). Na drugoj strani, trojku pogađa Edvards.

14. minut – Buker pogađa jedno slobodno bacanje (17:20).

11. minut – Trojka Davidovca iz ćoška (15:19). Tobi zakucava, Zvezda na minus dva (17:19).

Na kraju prve četvrtine Bajern vodi protiv Zvezde 19:12 posle poena Ibake uz zvuk sirene.

10. minut – Imaju crveno-beli malo i sreće u ovim momentima, s obzirom da Bajern prelako propušta prilike da uveća prednost, jeftino izgubljenim loptama kojih već ima sedam. Zvezdu na posedu zaostatka ostavlja Teodosić poenima iz prodora – 14:12. Još jednu trojku pogađa Edvards – 17:12.

9. minut – Teodosić lagano polaže na desnoj strani (12:14). Na drugoj strani Edvards pogađa trojku (12:17).

8. minut – Silno se muče obe ekipe u fazi napada, a Bajern dolazi do 11:8 posle novih poena Ibake. Hanga je na drugoj strani „bacio ciglu“ van linije 6.75. Bonga je na drugoj strani promašio trojku, što novim poenima sa poludistance kažnjava Nejpir.

7. minut – Ibaka pogađa nove poene za nemački tim (8:11).

6. minut – Nejpir pogađa sa polu distance (8:7).

5. minut – Prekršaj nad Lukom Mitrovićem koji će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je oba (6:4).

4. minut – Edvards pogađa u kontri (4:4).

2. minut – Meč je otvoren promašajima Gideraitisa za dva, pa iz ekstra napada i za tri. Prva dva šuta na meču promašili su i Bavarci. Prva dva minuta meča je prošlo bez poena

1. minut – Utakmica je počela