Izvor: Kurri.rs
22.09.2023 u 20:25
0

PONOS IZRAELA SAVLADAO CRVENU ZVEZDU: Crveno-beli nakon dva produžetka poraženi od Makabija na Kipru

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija sa 106:112 u prijateljskom meču na turniru na Kipru.

Sledeći duel na ovom turniru crveno-beli igraju protiv Žalgirisa, a ovaj meč je na programu u subotu od 15.45.

TOK UTAKMICE: CRVENA ZVEZDA – MAKABI TEL AVIV

2. PRODUŽETAK 105:112

5. minut – Zvezda gubi (102:109), ostalo je manje od 50 sekundi do kraja meča… Na 10 sekundi do kraja je 106:111

4. minut – Sorkin postiže trojku (100:107) i Makabi sada ima veliku prednost. Ivanović uzima tajm-aut, Zvezda ima napad u kojem je Mitrović izborio slobodna bacanja – oba uspešna (102:107).

3. minut – Revija promašaja na obe strane, igra se veoma nervozno. Makabi koristi oba slobodna bacanja i uvećava prednost (98:102). Mitrović sa penala dovoi Zvezdu do stotke (100:102), a onda protivnik postiže lagan poen (100:104).

1. minut – Makabi odmah stiže od prednosti (98:100)

1. PRODUŽETAK

5. minut – Rezultat je izjednačen (95:95), do kraja je ostalo 5 sekundi, Zvezda ima napad…

4. minut – Makabi dolazi opet do prednosti (91:92)

3. minut – Gruba igra, Branko Lazić pogađa sa linije za slobodna bacanja (87:90). Odmah za njim na liniji za slobodna bacanja je Nedović – 89:90, neuspešan napad Makabija, a onda i prekret Zvezde (91:90)

1. minut – Makabi stiže do prvih poena u nastavku (84:88), Boldvin sve pogađa

4. ČETVRTINA 84:84

40. minut – Sjajna košarka i velika drama, gledaćemo produžetke (84:84)

38. minut – Nedović drži Zvezdu u igri (81:82)

36. minut – Serija 7:0 koju je uglavnom kreirao Nemanja Nedović (73:74)

35. minut – Kraj serije Makabija (66:73). Izraelski tim je imoa +9, ali crveno-beli su napokon poentirali.

32. minut – Uzbudljiv početak poslednje deonice na Kipru – Rampa Bolomboja (64:67).

3. ČETVRTINA – 62:63

30. minut – Uz zvuk sirene pogađa Boldvin za novi preokret, a potom Hanga pogađa za novu prednost Zvezde.

27. minut – Zvezda je nadomestila zaostatak u trećem kvartalu, Makabi trojkama pokušava da se odvoji, ali Gedraitis ne dozvoljava (56:56)

26. minut – Sjajna igra Davidovca (51:53) i Zvezda smanjuje zaostatak, a potom kobinacija Davidovac/Simonović i rezultat je izjednačen (53:53).

21. minut – Počelo je drugo poluvreme! Makabu uvećava prednost (43:46), a potom slede i prvi poeni Bjelice (45:46).

2. ČETVRTINA – 44:43

20. minut, 43:44 – Žestoka borba na Kipru.

18. minut, 38:41 – Lorenco Braun postiže trojku za Makabi. Sa druge strane, Mitrović odlično igra, okreće svoje čuvare i dolazi do novih poena. Gidraitis pogađa novu trojku. Potom, Blat dodaje do Niba koji pogađa uz faul.

16. minut, 32:33 – Gidraitis postiže trojku. Sa druge strane, Koen je neprecizan. Uspeli su Izraelci u nastavku da ubrzaju igru i posle 13 poena, koje su postigli u prvoj četvrtini, za samo 5 minuta nastavka ubace 20.

15. minut, 26:31 – Makabi je stigao prednost crveno-belih, a posle nekoliko dobro odbranjenih napada, novim poenima dolaze do vođstva.

14. minut, 22:21 – Davidovac poenima ispod koša prekida seriju Makabija.

12. minut, 20:21 – Makabi se vraća serijom od 8:0.

1. ČETVRTINA

10. minut – Makabi ne zna kako sa Mitrovićem (20:12), sjajna odbrana Zvezde

9. minut – Crveno-beli pronašli rešenje za Makabi (18:12), a Nedović pogađa trojku na najveću prednost beogradskog tima (+6)

8. minut – Nešto bolje izdanje Zvezde u nastavku (13:9), Mitrović ušao umesto Kuzmića i nastavio tamo gde je on stao

5. minut – Rezulatat je 2:2 posle više od 3 minuta igre – Jago Dos Santos pronalazi Kuzmića za prva dva poena Zvezde

2. minut – I dalje je isti rezultat, obe ekipe nikako da pogode koš

1. minut – Prvi poeni pripali Makabiju (0:2) Džoš Nibo zakucava, usledila je serija promašaja na obe strane