Izvor: Kurir-BSC Happy
09.02.2024 u 22:09
0

ŽALGIRIS SLOMIO ZVEZDU POSLE VELIKE DRAME! Crveno-beli ostali bez plej-ina

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Areni od Žalgirisa sa 93:31, u utakmici 26. kola Evrolige.

Ovim porazom Zvezda je verovatno ostala bez šanse da se nađe u plej-inu, pošto je sada na skoru 10-16, dok Žalgiris ima jednu pobedu više.

Uživo,

Crvena zvezda – Žalgiris: 91:93

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Nedović sjajno probija i pogađa 87:88 Evans lako poentira, crveno-beli se nalaze u veoma teškoj situaciji 87:90 Bolomboj siguran sa penala 89:90 Jagu je sviran nesportski faul, ovo ne valja…

39. minut – Ulanovas pogađa iz vrlo teške pozicije, ovo je njegov osmi poen 83:87

38. minut – Šmits poentira posle ofanzivnog skoka, na drugoj strani Jago uzvraća lakim poenima 83:85

37. minut – Gieadraitis poenima u kontri poravnava rezultat na semaforu 80:80 Dimša na drugoj strani ostaje sam i pogađa trojku 80:83

36. minut – Ponovo Jago pogađa, ovog puta je prilikom šuta bio fauliran te ima priliku za 2+1!

35. minut – Novi poeni za Jaga 74:75

34. minut – Evans pogađa dva slobodna bacanja, a Luka Mitrović zbog prigovora dobija tehničku 72:75

32. minut – Sjajan prodor Hange, zatim asistencija za Gilespija koji zakucava uz faul. Imaće priliku za 2+1

31. minut – Gilespi pogađa oba slobodna bacanja, gosti imaju +1 Kradu loptu košarkaši Crvene zvezde, pa Nedović stiže do lakih poena 69:68

Treća četvrtina:

30. minut – Evans siguran sa linije za slobodna bacanja 65:68

29. minut – Odgovaraju gosti trojkom, rezultatska klackalica na semaforu 65:66

28. minut – A sada i Jago pogađa trojku! Crveno-beli imaju +2

27. minut – Giedraitis pogađa trojku za usijanje u Areni, veoma bitni poeni za Crvenu zvezdu 62:63

26. minut – Tajm-aut Joanisa Sferopulosa je izgleda urodio plodom, crveno-beli su napravili seriju 4-0

25. minut – Ulanovas sada pogađa trojku, Sferopulos je primoran da zatraži tajm-aut… 53:59

24. minut – Šmits pogađa trojku, ponovo je ostao sam i košarkaš Žalgirisa to kažnjava 53:54

23. minut – Luka Mitrović postiže lake poene, ponovo je nerešeno 51:51

22. minut – Ovo ne valja, Žalgiris pravi seriju 6-0 i vodi rezultatom 47:51

21. minut – Bolomboj poenima sa linije za slobodna bacanja otvara drugo poluvreme, ovo su njegovi prvi poeni na večerašnjoj utakmici 47:45

20. minut – Dobar blok je dobio Nedović i pogodio trojku za novo vođstvo Crvene zvezde

19. minut – Ponovo loša odbrana crveno-belih, Dimša je iz ugla pogodio trojku za +4

18. minut – Jago pogađa 1/2 sa linije za slobodna bacanja 36:36

15. minut – I pored tvrde odbrane Tobija, Samner je na čudesan način pogodio sa poludistance za 28:31

14. minut – Hanga je promašio šut ali se na pravom mestu našao Tobi lako poentira 26:26

23. minut – Loše su i jedni i drugi ušli u rugu četvrtinu, premalo poena…

12. minut – Crveno-beli vode posle lakih poena Smarta 24:23

Prva četvrtina:

10. minut – Hejs monstruozno zakucava posle ofanzivnog skoka 20:23 Na drugoj strani Mitrović poentira posle asistencije Jaga

9. minut – Smart se izborio da dođe do lopte u protivničkom reketu i potom lako poentirao 18:19

8. minut – Luka Mitrović je pogodio trojku i „zapalio“ atmosferu u Areni 16:17

7. minut – Lekavičijus je ostao sam na trojci, i pogodio 11:17 Loša odbrana crveno-belih za sada…

6. minut – Lako zakucavanje za Rokasa Giedraitisa 11:14

5. minut – Sjajno je Mitrović otvorio Jagu put do koša, koji rutinski polaže, a Evans na drugoj strani pogađa za tri poena 9:14

. minut – Sjajna igra crveno-belih u tranziciji i novi, laki poeni za Nedovića 7:7

2. minut – Birutis pogađa dva slobodna bacanja 2:4 Nemanja Nedović pogađa prvu trojku na meču 5:4

1. minut – Primili su crveno-beli lake poene na startu meča, ali na drugoj strani Luka Mitrović poentira za 2:2

– Večerašnju utakmicu gleda i mlađi brat Novaka Đoković, Đorđe!