Izvor: Alo.rs
06.08.2023 u 19:29
0

CRVENA ZVEZDA SAVLADALA NAPREDAK: Crveno-beli uspeli da zabeleže još jednu pobedu bez primljenog gola

Crvena zvezda je pobedila Napredak rezultatom 4:0 (3:0) u okviru drugog kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su sjajnom igrom uspeli da zabeleže još jednu pobedu bez primljenog gola.

Već u 2. minutu meča, dosuđen je penal za Zvezdu.

Nemanja Đeković je neoprezno startovao nad Mitrovićem, a sudija Đorđević je pokazao na belu tačku. Siguran je bio Žan Filip Kraso.

U nastavku, crveno-beli su imali inicijativu, ali bez konkretne prilike.

UŽIVO, ZVEZDA – NAPREDAK: Majstorija Krasoa, Kruševljani pred katastrofom na Marakani

Prednost je duplirao Bukari. Kraso ga je sjajno pronašao, lopta je došla do Bukarija koji je šutirao iskosa iz neposredne blizine gola Napretka. Bajić je loše intervenisao, a lopta je zavšila u mreži.

Samo tri minuta kasnije, Crvena zvezda dolazi do još jednog gola. Srđan Mijailović je sjajno šutirao sa oko 25 metara nakon asistencije Rodića, a čuvar mreže kruševačke ekipe je bio nemoćan.

Na poluvremenu, crveno-beli su vodili 3:0.

U 49. minutu, beležimo sjajan prolaz Lučića po desnoj strani, a sudija Đorđević je posle starta Mršića nad fudbalerom crveno-belih pokazao na belu tačku. Ipak, posle konsultacija sa VAR sobom, dosuđen je slobodan udarac.

U 59. minutu beležimo prvi udarac u okvir gola golmana Glazera, a šutirao je Vukajlović.

U 65. minutu, Nedeljković je sjajno šutirao sa dvadesetak metara, ali je ta lopta posle odbrane Glazera zavrpila u korneru.

Na 4:0 povisio je Žan Filip Kraso u 71. minutu utakmice. Driblingom je sjajno prevario Jovića. Namestio se i levicom sa dvadesetak metara zatresao mrežu Napretka.

Do kraja utakmice, Jovanović je šutirao sa desetak metara, a Glazer je sjajno intervenisao.
Ostalo je 4:0.

Posle ovog meča, Crvnena zvezda ima 6 bodova, dok Napredak nema nijedan bod.

U sledećem kolu, Crvena zvezda gostuje ekipi Mladosti, dok Napredak dočekuje ekipu Vojvodine.