Izvor: BSC Happy/kurir.rs/telegraf.rs
02.01.2024 u 22:29
0

FURIOZNI ULAZAK PARTIZANA U 2024.: Crno-beli terorisali Asvel, najbolja najava večitog derbija

Beogradski Partizan zabeležio je desetu pobedu u Evroligi. Crno-beli su u utakmici 18. kola na svom terenu savladali Asvel rezultatom 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32). Asvel je ostao na začelju sa samo dve pobede.

Bila je ovo prva utakmica crno-belih u kalendarskoj 2024. godini, i pobeda kojom su prekinuli niz od dva poraza.

Ujedno, tim Željka Obradovića je na najbolji način najavio predstojeći večiti derbi koji se igra u četvrtak, a u kome će Crvena zvezda biti domaćin.

Svi igrači Partizana su se upisali u strelce. Panter je postigao 22 poena, Anđušić 15, Jaramaz 11.

Partizan je od starta zaigrao snažnu u odbrani, dok je Kevin Panter u napadu rešavao situacije i vrlo brzo stigao do deset poena. Crno-beli su brzo stigli do dvocifrene prednosti i tokom meča išli i do 31 poena viška.

Crno-beli su stali u poslednjoj četvrtini, štedevši vodeće igrače za predstojeći večiti derbi. Asvel je početkom poslednje četvrtine uspeo da prepolovi prednost, ali ipak ne i da ozbiljnije ugrozi pobedu crno-belih.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Jaramaz ubacuje trojku – 87:72. Lajti smanjuje na 87:74. Kaminski je precizan – 88:74. Lajti smanjuje na 88:77. Anđušić stavlja tačku na ovu utakmicu – 90:77.

39. minut – Skot se razigrao, pogodio je za dva pod faulom – 81:70. Dao je čak 16 poena u poslednjoj četvrtini. Ponjitka postiže dvojku – 83:70. Lajti je precizan za 83:72. Vukčević je nesportski fauliran. Pogodio je slobodno bacanje za 84:72.

38. minut – Skot dodatno smanjuje – 78:65. Anđušić postiže trojku, drugu u ovoj četvrtini – 81:65. Skot ponovo precizan – 81:67.

37. minut – Majk Skot postiže svoj 19. poen – 78:63.

36. minut – Koprivica se upisao u strelce, svih 12 košarkaša imaju poene – 78:58. Skot pogađa trojku, njegova treća u poslednjoj četvrtini – 78:61.

34. minut – Kaminski pogađa za dva pod faulom – 76:58. Promašio je dodatno bacanje. Previše opušteno je Partizan ušao u poslednju deonicu, Skot je pogodio dve vezane trojke i razlika je pala na 15 poena razlike. Jaramaz je trojkom prekinuo seriju gostiju. Potom je i Kaminski pogodio uz faul, ali je promašio bacanje.

33. minut – Anđušić pogađa za tri – 74:56. Li pogađa za dva – 74:58.

32. minut – Skot ubacuje trojku – 71:51. Skot još jednom ubacuje trojku, treća Asvela u poslednjoj četvrtini – 71:54. Džekson dodatno smanjuje, Asvel ima 11:2 u poslednjoj četvrtini – 71:56.

31. minut – Lajti pogađa trojku – 69:48. Serija Asvela 12:3. Anđušić pogađa za dva – 71:48.

3. ČETVRTINA

30. minut – Džekson u kontri smanjuje na 69:45.

28. minut – Prekid u Areni, umalo tuča na terenu. Naneli je faulirao Kaudija, a ovaj krenuo da se fizički obračuna sa njim. Naneliju je dosuđen nesportski faul, a Kaudi je bio polovičan sa penala – 69:43.

28. minut – Džekson je precizan – 69:42.

27. minut – Panter probija odbranu za 19. poen – 66:36. Skot smanjuje – 66:38. Panter pogađa novu trojku – 69:38. Skot smanjuje na 69:40.

26. minut – Razigrao se i Anđušić, njegov novi poen – 64:33. Kaudi smanjuje trojkom na 64:36.

24. minut – Lovernj posle ofanzivnog skoka pogađa – 62:33.

23. minut – Kaboklo je precizan za tri – 57:33. I Anđušić se upisuje u strelce, i to pod faulom – 59:33. Pogodio je za 60:33.

22. minut – Panter pogađa dvojku – 52:33. Vukčević u kontri zakucava – 54:33.

21. minut – Lovernj dvojkom otvara treću četvrtinu – 50:33.

Partizan je sjajno odigrao u odbrani, imao je pet osvojenih lopti, uz samo tri izgubljene. Gosti su izgubili šest lopti, samo jednu osvojili.

Crno-beli su za nijansu bolji u skoku, imaju sjajan šut za dva od 72 odsto (13/17), a pogodili su i sedam od 17 šuteva za tri (41 odsto). Francuzi imaju skromnih 38 odsto za dva (8/21), kao i 27 odsto za tri (3/11).

Panter je ubacio 15 poena u prvom poluvremenu, Jaramaz osam.

U gostujućem timu Luvalu je postigao devet, a Li šest poena.

2. ČETVRTINA

20. minut – Lovernj je precizan – 47:29. Panter sa velike udaljenosti – 50:29. Džekson smanjuje sa linije penala – 50:31.

19. minut – Panter nastavlja svoju seriju, njegov 12. poen – 47:27.

18. minut – Kaminski posle solo-prodora polaže za 43:27. Smit prolazi za 45:27.

17. minut – Smailagić postiže trojku, šesta Partizana – 41:24. Crno-beli su u seriji 10:1. Partizan ima pet osvojenih lopti, a to su pet jedinih izgubljenih lopti gostiju. Luvavu postiže trojku – 41:27.

16. minut – Kaminski postiže dvojku – 38:23. Tehnička greška Kaminskog jer je ušao u verbalni rat sa Falom. Li pogađa slobodno bacanje – 38:24.

15. minut – Jaramaz pogađa osmi poen – 36:23.

14. minut – Luvavu je još jednom precizan – 31:23. Kaminski se upisuje u strelce, osmi košarkaš Partizana sa poenima – 32:23. Smit na sjajnu asistenciju Jaramaza postiže svoje prve poene – 34:23.

13. minut – Naneli pogađa za tri – 31:19. Luvalu smanjuje na 31:21.

12. minut – Skot poentira iz ofanzivnog skoka – 28:19.

11. minut – Jaramaz trojkom otvara drugu četvrtinu – 26:17. Jaramaz ponovo precizan – 28:17. Njegov šesti poen i tajm-aut za Poceka.

1. ČETVRTINA

10. minut – Vukčević je pogodio trojku pod faulom – 21:17. Pogodio je i dodatno bacanje – 22:17. Jaramaz krade loptu, a onda je fauliran u kontri za dva bacanja. Pogodio je samo prvo – 23:17.

9. minut – Džekson je precizan za tri – 18:17. Serija Asvela 7:0 i tajm-aut za Obradovića.

8. minut – Panter postiže svoju drugu trojku, već je dvocifren – 18:10. Fal je precizan – 18:12. Li smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 18:14.

7. minut – Kaboklo pogađa za 13:8. Ponovo Kaboklo – 15:8. Lovernj zakucava – 15:10.

6. minut – Kaudi beleži poene – 11:8.

5. minut – Panter ponovo za dva – 9:6. Sedam poena kapitena crno-belih. Doužer precizan za dva – 11:6.

4. minut – Ponjitka u kontri pogađa na asistenciju Pantera – 7:3. Li postiže trojku – 7:6.

3. minut – Luvavu pogađa prve poene za Asvel iz igre – 5:3.

2. minut – Panter pogađa za tri – 5:1.

1. minut – Fal je polovičan sa penala – 0:1. Panter upisuje prve poene za Partizan – 2:1.

Doužer, Panter, Ponjitka, Vukčević i Kaboklo su počeli meč.

Li, Kaudi, Luvavu-Kabaro, Lovernj i Fal za Asvel na startu.

PARTIZAN – ASVEL

Hala: Arena

Sudije: Migel Anhel Perez, Joanis Fufis, Gitis Vilijus

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

ASVEL: Skot, Li, Kahudi, Lovernj, Luvavu-Kabaro, Dalo, Džekson, Egbunu, Fal, Lajti, Ndiaje, Jakov. Trener: Đanmarko Poceko

Beogradski Partizan u utakmici 18. kola Evrolige dočekuje francuski Asvel.

Tim Željka Obradovića vezao je dva poraza i tako pogoršao sebi situaciju u borbi za plej-of. Crno-beli su trenutno deveti sa 9-8. Na svom terenu imaju šest pobeda u osam utakmica.

Asvel je na poslednjem mestu sa samo dve pobede, interesantno je da je obe ostvario u gostima.

U međusobnim duelima rezultat je 7-7.

Crno-beli su u prvoj utakmici ove sezone slavili u Francuskoj sa 88:62.