14.03.2024 u 20:04
0

EVROLIGA U ARENI: Zvezdin SUNOVRAT sa plus osamnaest,pobeda Makabija 84:80

U 29. kolu Evrolige Crvena zvezda dočekuje Makabi u Štark Areni, LIVE BLOG pratite sa nama na portalu happybsc

Crveno-beli i dalje imaju matematičke šanse da se nađu u plej-inu, ali u realnosti one su toliko male da deluje da će šampion Srbije samo odraditi poslednjih šest kola. Sa druge strane Makabi ima sav motiv ovog sveta.

Pride, Zvezda će biti ozbiljno oslabljena u ovom susretu. Neće igrati ni Teodosić, ni Topić, ni Tompkins, ali ni kapiten Lazić ni Nedović.

Domaćin ipak ima motiv da prekine neugodnu seriju od četiri poraza u Evroligi. Ali i Makabi je u odličnoj seriji od čak devet pobeda u svim takmičenjima.

Susret iz Štark Arene na programu je od 19 časova

Crvena zvezda – Makabi

Dvorana: Arena (Beograd); Sudije: Fernando Roča, Gitis Vilijus, Sašo Petek

21:15

Kraj: Pobeda Makabija u Areni 84:80

Očajno drugo poluvreme, koje je Makabi dobio 53:35 koštalo je Zvezde pobede. Ovo je Ponosu Izraela prva pobeda u gostima protiv Zvezde još od 2013.

Kod pobednika Kolson je zabeležio 22 poena, Nibo 18 uz čak 13 skokova. Na drugoj strani Jago 20, Hanga 13, Smart 12, a Bolomboj 11 poena uz osam skokova.

21:05

39′ Trojka Hange

Primakao je reprezentativac Mađarske crveno-bele, potom je promašio jedno slobodno bacanje nakon poena Brauna, a Golespi momentalno napravio faul.

20:59

39′ Strašna scena, Jago dobio užasna udarac u glavu

U borbi za loptu dobio je lakat direktno u glavu posle čega je gotovo bez svesti legao na parket, da bi tek uz pomoć Davidovca uspeo da ustane.

20:56

38′ Nibo „uništava“ crveno-bele, trojka Davidovca – 70:75

Zvezda igra sa nešto nižom petorkom, pa Nibo bez većih problema „kupi“ sve lopte. Snažnim zakucavanjem odveo je Makabi na +5, Davidovac je smanjio ali su gosti novom torjkom povećali višak.

20:54

37′ Trojka Hange – 67:70

Očajan niz igrača Zvezde prekinuo je Hanga trojkom. Crveno-beli su prišli na tri poena minusa… Podsećamo , početkom treće deonice rezultat je bio 49:31 za Zvezdu.

20:51

Makabi se odlepljuje – 70:63

Potpuni pad Zvezde u poslednjoj četvrtini. U šest minuta rezultat je 17-2 za Makabi, koji vodi četiri minuta pre kraja 70:63.

20:52

36′ Podatak koj oslikava Zvezdin očaj u poslednjoj četvrtini

Crveno-beli su primili 17 a dali samo tri poena. Očajna igra crveno-belih.

20:46

25′ Egal u Areni – 63:65

Prvo Izjednačenje, potom i preokret, Nibo je pogodio uz faul.

20:44

24′ Zvezda ne prepušta prednost * 63:61

Smatr je asistirao, Bolomboj pogodio iz alej-upa, ali je i Makabi bio precizan. Usledila je greška igrača Zvezde, istekao je napad.

20:40

32′ Dve velike greške igrača Zvezde, Makabi prišao

Dva puta su pogrešili crveno-beli pri prenosu lopte, dva puta su lako poentirali igrači Makabija. Rezultat je 61:57, Makabi je u velikom naletu.

20:38

30′ Zvezda na +8 pred završnih 10 minuta – 61:53

Imali su crveno-beli 18 razlike, Makabi je uspeo da priđe. Sledi burnih deset minuta u završnici meča.

20:23

26′ Nesportska Gilespija, problemi za Zvezdu – 55:47

U potpunosti su stali crveno-beli, Makabi je ozbiljno podigao nivo igre u napadu. Napravio je nesportsku Gilespi zbog čega je usledila salva zvižduka od strane navijača, a Boldvin je dodatno iznervirao zvezdaše zakucavanjem i vešanjem u obruč. Jago je uzvratio akrobatskim pogotkom, a potom je dosuđen faul Jagu nad Nibom.

20:16

23′ Sferopulos morao da reaguje, Makabi u seriji

Izraelci su ušli u seriju, smanjili na 12 razlike pa je Sferopulos zatražio minut odmora kako bi prekinuo nalet rivala.

20:14

Mekši početak treće četvrtine, Zvezda i dalje vodi – 51:39

Za manje od tri minuta u trećoj deonici Zvezda je primila već osam poena i to je bila dobra prilika da Sferopulos zatraži tajm-aut, iako njegova ekipa vodi 51:39.

19:55

20′ Spektakulano poluvreme Zvezde, Makabi u nokdaunu – 47:31

Strašno prvo poluvreme crveno-belih, drugu deonicu su dobili 26:14, pa nakon 20 minuta imaju prednost od velikih 16 poena razlike. Blista Smart sa 12.

19:52

Poluvreme iz snova za Zvezdu – 47:31

Fantastično prvo poluvreme za Crvenu zvezdu, kao retko koje u Evroligi ove sezone. U odbrani primljeno jedva 30 poena, iz nje je proisteklo sve dobro u napadu i kao rezultat ubedljivih

Sjajno igra Smart sa 12 poena, a dvocifren je i Jago sa 11 poena.

19:48

19′ Majstorija Jaga sa osam emtara – 41:28

Otišla je Zvezda nakon trojke Jaga sa osam metara na 16 poena razlike, smanjili su preko Kolsona gosti.

19:44

16′ Makabi u velikj krizi, Zvezda razbija Izraelce – 38:24

Izabranici Janisa Sferopulosa igraju fantastično, u odbrani dovode do ludila goste iz Izraela, u napadu na krilima Smarta i posle prave minijature jaga čuvaju dvocifren plus. Koliko je zbinjena ekipa Makabija pokazuje i greška Boldvina u koracima, i to iako je maltene bio sam i mogao da šutne ali je odlučio da krene u prodor i pogrešio.

Kaznio je to Smart novom trojkom.

19:13

6′ Sjajan potez Giedraitisa, crveno-beli čuvaju prednost – 12:9

Crvena zvezda uspeva da održi prednost, nakon serije gostiju od šest poena uzvratio je Giedraitis, potom je i Jago sa penala bio polovičan.

19:05

Dobar početak Zvezde, raspoložen Bolomboj – 9:3

Veoma motivisano počela je Zvezda. Već posle tri minuta vodila je 9:3, uz pet poena Džoela Bolomboja.

19:04

1′ Utakmica je počela