Izvor: HAPPBSC
14.03.2024 u 22:29
0

EVROLIGA BARSELONA – PARTIZAN: Barsa i dalje neosvojiva trvrđava za Crno bele

Košarkaši beogradskog partizana ni večeras nisu uspeli da savladaju barselnu, nakon strahovotog starta, crno beli su posustali i prepustili Katalncima dominaciju tokom čitavog meča

Partizan je Barselonu dobio samo jednom na gostovanju

Bilo je to u sezoni 1987/88. kada su crno beli slavili u oba meča protiv Katalonaca, bili su prvi u grupi od osam ekipa u Kupu evropskih šampiona i kao prvoplasirani su otišli na Fajnal for u Ganu. Izgubili su kasnije izabanici Duška Vujoševića od Makabija u polufinalu. Vujošević je i poslednji Partizanov trener koji je dobio Barsu i to 2010. I tad je Partizan išao na Fajnal for, a meč Top 16 faze u Beogradu obeležio je detalj sa kraja utakmice kada je Lorens Roberts sklonio loptu sa koša i obezbedio pobedu crno belima.

Druga četvrtina u toku: Barselona – Partizan 51:48 (29:24, 22:24)

Dvorana: „Blaugrana“; Sudije: Latiševs, Patusijas, Sukis;

Barselona: Laprovitola, Ernangomez, Rubio, Veseli, Parker, Kalinić, Abrinjes, Jokubaitis, Satoranski, Brizuela, Nadži, Para; Trener: Rodžer Grimau;

Partizan: Jaramaz, Avramović, Ledej, Panter, Naneli, Anđušić, Kaboklo, Doužer, Trifunović, Ponitka, Smailagić, Kaminski; Trener: Željko Obradović;

Barselona – Partizan 51:48 (29:24, 22:24)

22:24

40′ Kraj!

Barselona je pobedila Partizan koji će se truditi da što pre zaboravi poslednju četvrtinu u kojoj je postigao samo osam poena.

22:19

Vrlo loša partija Partizana u poslednjoj četvrtini

Partizan u četvrtom periodu nije na potrebnom nivou da bi pobedio Barselonu kao gost. Za osam minuta Partizan ima tek dva poena iz igre i dva poena sa linije penala. Barselona vodi 90:72 i sve je rešeno.

22:17

37′ Najveća prednost Barselone – 88:72

Samo četiri poena je postigao Partizan u momentima kada se meč lomio. Upravo zbog toga razočaran je bio Željko Obradović i pozvao je tajm-aut na tri minuta do kraja. Jokubaitis poenima postavlja najveću prednost +16.

22:13

35′ Barselona kaznila Partizan – 84:70

Trojku pogađa Laprovitola i kažnjava Partizan koji je već četiri minuta bez koša.

22:10

34′ Barsa se ponovo odlepila – 81:70

Greškama Partizan otežava sebi posao i Barselona se ponovo odlepila na +11.

22:07

32′ Biće drame – 78:70

Biće drame u „Blaugrani“ i još osam minuta je ostalo do kraja, a u četvrtoj deonici vodi Barselona sa 4:2. Jedine poene za Partizan postigao je Zek Ledej.

22:04

30′ Vratio se Partizan – 74:68

Velika rupa u odbrani, Satoranski to koristi… Kaminski je poentirao pod košem. Nova šansa za crno-bele posle dobre odbrane, sada konačno i faul Laprovitole nad Kaminskim za bacanja. On je pogodio samo jedno. Dobra odbrana crno-belih, a na kraju je fauliran Panter i crno-beli mogu da priđu na samo šest poena minusa. I to su uradili i toliko će i biti pred poslednjih 10 minuta.

21:56

28′ Aleksa drži Partizan ludom trojkom u igri – 72:63

Ludu trojku iz kornera pogodio je Aleksa Avramović i drži Partizan u igri. Barselona šutira odlično, ali i mlaka odbrana crno-belih u ovim momentima utiče na rezultat.

21:51

Izbačeni navijači Partizana iz dvorane

Kako izveštač sa lica mesta javlja, nekoliko navijača Partizana je izbačeno iz „Blaugrane“ zbog skandiranja prema Špancima.

21:50

26′ Ovo je falilo Partizanu – 67:58

Kevin Panter je nadskočio Jana Veselog, iako je oko 20 centimetara niži od njega i time je pokrenuo seriju od 6:0 Partizana. Svih šest poena postigao je Ledej i sada je prednost ispod 10 poena.

21:46

Nova trojka Barselone

Prednost domaćih nezadrživo raste, Riki Rubio ubacuje trojku za 67:52. Zek Ledej snažnim zakucavanjem uspeva da stane na put Barsinoj seriji 13:2.

21:43

24′ Prvi put Barsa ima dvocifrenu prednost – 64:52

Ovo nije trebalo Partizanu… Barselona ekspresno stiže do dvocifrene prednosti, prve na meču, nakon što je trojku pogodio Džabari Parker. Pre toga je van linije 6,75 bio precizan Nikola Kalinić.

21:39

22′ Loš početak Partizana

Veoma brzo, za dva minuta, stigla je Barselona do najveće prednosti. Sada je +6, a Partizan u ovim trenucima ne može da pronađe rešenje u napadu.

21:27

„To postaje alarmantno…“

„Sjajno je otvorio utakmicu Partizan, ali je to jako bilo bitno. Olako je Partizan dozvolio da ode na -6, Rubio je odigrao vrhunske minute na parketu. Dominirao je, razigrao tim i kao u najboljim danima igrao. Nisam očekivao da će ovako brzo uspeti da se vrati. Partizan ima šest šuteva više od Barselone i opet je u minusu