Izvor:
04.05.2024 u 07:22
0

MAJSTOR SVOG ZANATA! BRUTALNI DONČIĆ ODVEO DALAS DO POLUFINALA: Jedna četvrtina dovoljna da se stavi tačka na celu seriju!

Košarkaši Dalasa, predvođeni Fantastičnim Lukom Dončićem, pobedili su Los Anđeles Kliperse i plasirali se u polufinale Zapadne konferencije.

Serija prvog kola je završena 4:2 u pobedama za Maverikse, a rezultat šeste i odlučujuće utakmice bio je 114:101.

Do pobede je ekipa iz Teksasa stigla najviše zahvaljujući sjajno odigranoj trećoj četvrtini, pogotovo kada je reč o odbrani.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 52:52, a u trećoj deonici Dalas je napravio veliku, nedostižnu u razliku.

Najviše poena je postigao Kajri Irving (30, uz šest skokova i četiri asistencije), ali se još jednom istakao Dončić sa 28 poena, 13 asistencija i sedam skokova.

Mučio se Slovenac sa procentom pogođenih šuteva iz igre (devet od 26), posebno za tri poena (jedan od 10), ali je još jednom vodio svoj tim do trijumfa.

Dalas će za plasman u finale Zapadne konferencije igrati protiv Oklahome.