23.03.2019 u 20:32
0

VEČITI DERBI UŽIVO NA HAPPYTV.RS : Crveno-beli pobedili Partizan sa 106:101!

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana igraju prvu utakmicu polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

Zvezda je apelovala na navijače da dođu u crvenom, jer je slogan za ovu utakmicu: "Obojimo halu u crveno".

"Delije" su se odazvale pozivu…

1. minut – Utakmica je počela!

2. minut – 2:0 – Reglend je prvi strelac večeras.

2. minut – 2:2 – Veličković za izjednačenje.

4. minut – 3:2 – Odžo pogađa samo jedno bacanje.

4. minut – 5:2 – Lazić treći put promašuje šut za tri poena, ali Faje beleži ofanzivni skok i koš.

5. minut – 5:2 – Navijači Zvezde od starta vređaju Novicu Veličkovića.

5. minut – 8:2 – Prva trojka na utakmici – Beron.

5. minut – 11:2 – Beron vezuje drugu trojku.

6. minut – 11:5 – Posle tajm-auta Trinkijerija, trojka Pejdža.

6. minut – 13:5 – Beron je u strašnoj seriji.

8. minut – 15:9 – Si oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja.

9. minut – 17:11 – U ovim momentima se igra koš za koš.

10. minut – 21:11 – U poslednjoj sekundi prve četvrtine Pejdž je faulirao Riversa pri šutu za tri poena! Rivers je pogodio dva penala.

11. minut – 21:14 – Trojka Nikolića.

12. minut – 21:16 – Prvi poeni Lendejla.

12. minut – 23:16 – Rivers nastavlja seriju s kraja prve deonice.

12. minut – 26:16 – Trojka Riversa! U ovim momentima je nezaustavljiv.

REGLEND SE POVREDIO I NAPUSTIO TEREN!

13. minut – 26:18 – Dva poena Lendejla sa slobodnih bacanja.

16. minut – 28:18 – Posle duže pauze – koš. Pogađate, Rivers!

16. minut – 28:19 – Vanja Marinković sa penala precizan jednom.

17. minut – 30:22 – Zakucavanje Odža, pa trojka Zagorca.

17. minut – 31:22 – Odžo daje jedno bacanje.

17. minut – 31:25 – Trojka Renfroa.

18. minut – 31:27 – Poeni Nikole Jankovića, Partizan je prišao na "minus četiri", pa je Tomić tražio tajm-aut.

18. minut – 33:27 – Lazić s penala vraća Zvezdu na "plus šest".

18. minut – 33:30 – Marinković daje "dva plus jedan" posle žestokog faula Odža.

19. minut – 36:30 – Kad je teško crveno-belima – trojka Berona.

19. minut – 36:32 – Veličković precizan.

20. minut – 36:32 – Reglend, koji se vratio na parket, napravio je faul u napadu posle tajm-auta Tomića, pa je minut odmora zatražio Trinkijeri.

20. minut – 36:35 – Trojka Sija na četiri sekunde pre kraja poluvremena!

20. minut – 36:35 – Nesportska lična Veličkovića! Cirbes promašuje oba slobodna bacanja, a Faje promašio šut za tri poena.

21. minut – 36:38 – Lendejl daje "dva plus jedan" za prvo vođstvo Partizana!

21. minut – 39:38 – Trojka Lazića, ponovo vodi Zvezda.

22. minut – 39:42 – Poeni Marinkovića, pa Renfroa.

23. minut – 39:45 – Trojka Veličkovića! Tomić traži tajm-aut.

23. minut – 39:47 – Još jedna greška crveno-belih, brza kontra gostiju, poentira Lendejl.

23. minut – 41:47 – Perperoglu sa penala prekida seriju Partizana.

25. minut – 41:49 – Još jedna kontra crno-belih, zakucavanje Marinkovića.

26. minut – 41:52 – Trojka Marinkovića! Partizan ima dvocifrenu prednost!

26. minut – 44:52 – Cirbes pogađa pod faulom, a onda daje dodatno bacanje.

27. minut – 44:54 – Nikola Janković za "plus deset".

27. minut – 46:54 – Čović pogađa oba bacanja.

28. minut – 48:56 – Poeni Stefana Jankovića.

28. minut – 49:56 – Reglednov polovičan učinak sa penala.

28. minut – 49:58 – Ponovo Stefan Janković.

28. minut – 51:58 – Čović održava Zvezdu u igri.

29. minut – 54:59 – Jaramaz pravi ulaz, fauilirao ga je Rivers, sudije su gledale da li je nesportski faul, ipak bilo je samo običan. Ognjen je pogodio samo jedan penal. Na drugoj strani Davidovac pogađa trojku, pa Trinkijeri traži tajm-aut.

30. minut – 57:59 – Čović probija odmarnu crno-belih, dodaje Davidovcu koji ponovo pogađa trojku. Njegova druga za redom.

30. minut – 60:63 – Posle promašaja Riversa, na drugoj strani dugu trojku pogađa Marinković. Uz zvuk sirene Dobrić vraća trojku.

31. minut – 62:63 – Dobrić je završio treću i otvorio četvrtu deonicu.

31. minut – 65:63 – Preokret! Dobrić ponovo daje trojku! Vezao je osam poena!

32. minut – 65:63 – Nova trojka Čovića.

33. minut – 65:66 – Trojka Veličkovića o tablu.

34. minut – 69:66 – Davidovac daje jedno bacanje.

34. minut – 69:68 – Na drugoj strani Lendejl oba puta precizan.

34. minut – 72:68 – Beron daje trojku iz teške pozicije.

35. minut – 72:70 – Lendejl vezuje četiri pogođena slobodna bacanja.

35. minut – 75:70 – Cirbes "dva plus jedan".

36. minut – 75:71 – Veličković polovičan s penala.

36. minut – 77:71 – Čović je nezaustavljiv.

37. minut – 77:74 – Trojka Marinkovića.

37. minut – 77:76 – Posle faula Cirbesa u napadu, Si daje dva bacanja.

37. minut – 77:76 – Posle nekoliko minuta gledanja snimka i vaganja, sudije su dosudile nesportsku Jankoviću.

37. minut – 78:76 – Davidovac daje jedno bacanje.

38. minut – 78:78 – Sjajna akcija crno-belih, Janković za izjednačenje.

38. minut – 80:78 – Rampa za Odža, ali Davidovac stiže iz drugog plana i poentira.

39. minut – 80:80 – Renfro sa slobodnih bacanja.

39. minut – 82:80 – Davidovac vraća Zvezdi vođstvo.

39. minut – 84:80 – Davidovac staložen na liniji slobnodnih bacanja.

39. minut – 84:83 – Trojka Marinkovića! Do kraja 26 sekundi.

40. minut – 85:83 – Čović sa slobodnih bacanja samo jednom siguran.

40. minut – 85:85 – Renfro ide na ulaz i poentira za izjednačenje dve sekunde do kraja!

40. minut – 85:85 – Rivers je promnašio šut za pobedu! Idemo u produžetak!

Produžetak:

41. minut – 87:87 – Posle koša Lendejla, na drugoj strani pogađa Odžo.

42. minut – 89:89 – Partizan pogađa ponovo, na drugoj strani vraća Čović.

43. minut – 91:91 – Igra se koš za koš…

43. minut – 94:91 – Davidovac daje koš pod faulom, zatim pogađa i dodatno slobodno bacanje, a Lendejl dobija petu ličnu.

44. minut – 94:93 – Zagorac pogađa.

44. minut – 96:93 – Perperoglu precizan sa penala.

44. minut – 96:96 – Zagorac sa sedam metara!

45. minut – 101:96 – Beron daje koš pod faulom, a pritom je Gagiću dosuđena nesportska lična greška! Amerikanac je dao dodatno slobodno bacanje, a onda je Beron dao još dva poena.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan posle produžetka u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige – 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16).