07.08.2018 u 17:18
0

ČABA ODLIČAN NA EP U GLAZGOVU: Silađi doplivao do finala!

Najbolji srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Stjepanović nije uspeo da odbrani srebro od pre dve godine iz Londona, a trku je završio sa vremenom 1:47,00.

Zlato je osvojio Britanac Dankan Skot (1:45,34), srebro Litvanac Danas Rapsus (1:46,07), a bronzu Rus Mihail Dovgaluk (1:46:15)

Čaba Silađi plasirao se u finale u disciplini 50 metara prsno, i to sa ukupno trećim vremenom – 26,99.

Najbrži je bio svetski rekorder Britanac Adam Piti – 26,23.

Finale je na programu sutra od 16.48 sati.

Anja Crevar je na 200 mešovito oborila državni rekord Srbije (2:14,05), ali nije uspela da izbori plasman u finale, jer je u ukupnom poretku bila deveta.

Izvor: Tanjug