16.02.2024 u 23:09
0

POBEDA CRNO – BELIH NAKON DRAME U NIŠU: Partizan zakazao spektakl sa Zvezdom!

Košarkaši Partizana pobedili su Vojvodinu u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su večeras u Nišu pobedili Vojvodinu rezultatom 80:67.

Vojvodina je do polufinala Kupa došla nakon senzacionalne pobede nad Megom, dok su izabranici Željka Obradovića u četvrtfinalu pobedili Hercegovac.

Partizan – Vojvodina: 46:40

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

38. minut – Crno-beli koračaju ka pobedi 78:66

37. minut – Ledej krade loptu i lagano poentira u kontri, crno-beli ponovo imaju dvocifrenu prednost

36. minut – Kaningem pogađa oba slobodna bacanja, ponovo je +5 za Parni valjak

35. minut – Stižu Lale posle ofanzivnog skoka do novih poena 66:63

34. minut – Ašćerić sada postiže trojku, crno-beli imaju +5

33. minut – Sjajan napad Vojvodine i novi poeni za Kaningema 62:56

32. minut – Košarkaši Vojvodine ne žele tek tako da se predaju

31. minut – Kaningem stiže do novih poena 60:52

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

28. minut – Kaminski je pogodio pod faulom, potom je iskoristio dodatno slobodno bacanje za +12

27. minut – Ašćerić pogađa trojku, crno-beli ponovo imaju jednocifrenu prednost 55:47

26. minut – Lale su izgubile loptu u napadu, dok na drugoj strani Kaminski to kažnjava trojkom

25. minut – Sjajan pas Doužera za Kaminskog kom nije bilo teško da prosledi loptu kroz obruč

24. minut – Loš ritam na početku drugog poluvremena, mnogo grešaka i na jednoj i na drugoj strani

23. minut – Ispala je odbrana crno-belih nakon čega Vučetić stiže do novih poena 46:40

22. minut – Naneli precizan sa linije za slobodna bacanja 45:36

Završeno je prvo poluvreme!

19. minut – Naneli postiže treću trojku na večerašnjoj utakmici, on na svom kontu već ima devet poena

18. minut – Koprivica pogađa prvo, zatim promašuje drugo slobodno bacanje 36:34

17. minut – Crno-beli gube loptu u napadu, potom Rakićević polaže u kontri 35:34 Željko Obradović je primoran da zatraži tajm-aut

16. minut – Jaramaz pogađa dva slobodna bacanja 35:32

15. minut – Nikolić sjajno zakucava posle asistencije Savića za vođstvo Vojvodine 30:31

14. minut – Savić sada postiže trojku, opet je nerešeno 29:29

13. minut – Ispala je odbrana Vojvodine što koristi Naneli, koji trojkom donosi novu prednost Parnom valjku 29:26

12. minut – Sjajan napad Lala koji Rakićević kruniše pogođenom trojkom 26:25

11. minut – Sjajno se snašao Kaminski i stigao do lakih poena, crno-beli imaju +4

Završena je prva četvrtina!

10. minut – Kaningem pogađa pod faulom, imaće priliku za 2+1

9. minut – Ljubičić postiže trojku iz ćoška, zatim Doužer pogađa sa poludistance 22:18

8. minut – Zek Ledej precizan oba puta sa linije za slobodna bacanja 20:13

7. minut – Banjac upisuje prve poene a onda na drugoj strani Uroš Trifunović cepa mrežicu šutem van linije 6,75

6. minut – Jaramaz pogađa dva slobodna bacanja 15:9

5. minut – Ledej je pogodio uz faul, potom je uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 10:7 Laki poeni za Vojvodinu, pa novu trojku za crno-bele postiže Panter 13:9

4. minut – Trifunović postiže trojku, zatim Džonson na drugoj strani uzvraća istom merom 5:5 Ledej na karakterističan način stiže do prvih poena 7:5

3. minut – Strpljiv napad Partizana koji poenima kruniše Ognjen Jaramaz 2:2

2. minut – Ašćerić postiže prve poene na večerašnjoj utakmici, crno-beli pre toga nisu iskoristili dva napada 0:2

Izabranici Željka Obradovića su u četvrtfinalu pobedili Hercegovac, protiv kog su slavili rezultatom 92:67.

Nakon te utakmice, trener Parnog valjka, Željko Obradović, istakao je da nije zadovoljan načinom na koji je igrao njegov tim.

– Nismo igrali dobro, nije bila dobra utakmica. Odradili smo posao. Čestitam ekipi Hercegovca na rezultatu i želim im puno sreće u nastavku njihove borbe. To bi bilo to odrađena utakmica. Pripremamo se za narednu utakmicu. Balša i Tristan su odigrali dobru utakmicu, pogotovo Balša. Izvanredno je odigrao i u ABA ligi protiv Igoeke. Postaje svestan kvaliteta i koliko je sposoban da pomogne timu. Tristan dobar napadački, popravio odbranu. Što se tiče utakmice, prva četvrtina nije bila na nivou.

TRESE SE FUDBALSKO TLO! Milan Pavkov potpisao za Čukarički!

Danas su plasman u finale Kupa Radivoja Koraća ostvarili košarkaši Crvene zvezde koji su bilo bolji od Čačka 94.