Izvor: BSCHAPPY
06.03.2024 u 01:54
0

ATP MASTERS INDIJAN VELS: Meč je prekinut zbog jakog nevremena u pustinji, Ljaović dobio prvi set odigrano par poena u drugomLAJOVIĆ – RUSUVORI (7:5, )

Ovaj i sve ostale mečeve srpskih igrača na Indijan Velsu pratite sa nama uživo na našem LIVE BLOGU, na portalu Happybsc

Emil Rusuvori je prvi protivnik Dušana Lajovića na Mastesu u Indijan Velsu. Njih dvojica su se u prošlosti sastali samo jednom, i srpski teniser je slavio sa 2:1 u prvom kolu Mastersa u Torontu 2021. godine. U ovom trenutku, Dušan Lajović je 56. teniser sveta, a Emil Rusuvori 46.

Pobednik ovog duela će u drugom kolu odmetiri snage sa 18. nosiocem, Amerikancem Frensisem Tijafoom. Prvi favorit turnira je naš Novak Đoković, a treći srpski predstavnika na takmičenju koje nezvanično nazivaju petim grend slemom, jeste Miomir Kecmanović, čiji je protivnik Lorenco Sonego iz Italije.

Titulu brani Karlos Alkaras, koji je prošle godine u finalu bio bolji od Danila Medvedeva.

LAJOVIĆ RUSUVORI (6:5)

02:00

Lajović osvaja set

Ubacio je Srbin u brzinu i sjajnim forhendima i izlacima na mrežu servis volej igrom dolazi do prvog seta, turnira u Indijan Velsu.

01:57

I pravi Duci brejk

U pravom momentu Srbina pravi brejk i vodi 6:5, u narednom servis gemu boriće se za osvajanje prvog seta

01:50

Lajović servira za ostanak  u prvom setu

Savršen servis gem za srpskog tenisera koji osvaja svoj servis gem sa nulom, pritisak se prebacije na Emila Rusvorija

01:48

Gem za Rusuvorija Finac ima prednost

01:44

Lajović izjednačava

Mučio je ducija i vetar i Rusuvori ali je na kraju ipseo da dođe do izjednačenja

01:38

Rusuvori po prvi put vodi u meču

Imao je Lajović šanse da povede sa pet jedan međutim nešto slabijim udarcima dozvolio je Rusuvoriju dase vrati u gem i Finac sada vodi sa 4:3

01:32

Vratio se Rusvori

Sada je u ovom gemu Rusuvori imao tri brejk šanse, ali sjajnim bekhednima Lajović je spasao dve, nažalost nije uspeo da se odbrani i za treću i Finac vraća brejk 3:3

01:26

Duci je imao čak tri brek šanse

Sigurnim servisima uspeo je Finac da se odbrani. Imao je srpski teniser čak tri brejk lopte i mogućnost da prvi set polako privede kraju. Ali je Rusuvori napravio 5 sjaninh ponea i smanjio Ljaovicevu prednost u prvom setu na 3:2

01:23

Savršeno se izvukao Lajović

Dosta čistih udaraca, sa obe strane gledamo duge razmene udaraca uprkos vetru. Servis sjano služi srpskog tenisera. Lajović vodi sa 3:1

01:19

Miran servis gem za Finca

Rususvori se priključuje u meč, uspeo je Finski teniser da osvoji poen na svoj servis, i to bez izgubljenog poena. Lajović Rusuvori 2:1

01:15

Počinje jak vetar u pustinji, Duci servira da potvrdi brek

Vetar pravi probleme obojici tenisera, iako se naš teniser suočavao i sa brejk loptama i imao probelma sa vetrom. upseo je da potvdi brej i vodi sa 2:0

01:05

Meč je počeo

Lajović odmah na startu ima tri brejk lopte, i idelano počnjie, Finac izuzetno nesiguran i srpski teniser vodi sa 1:0 na startu prvog seta.

01:02

Lajović i Rusuvori  na terenu

Meč počinje servisom finskog tenisera, Lajović će primati servis. Meč se igra na terenu broj četiri. Inače pobednik ovom meča igraće u narednm kolu Frensiosm Tifoom

00:58

Britanac u drugom kolu

Endi Mari pobedio Belgijanca Davida Gofana rezultatom 2:0 u setovim i to razultatom 6;3.  6:2 za jedan sat i dvadeset minuta igre

00:28

Endi Mari blizu drugog kola

Britanac je sjajnim servisma uspeo da osvoji svoj srvis gem sa nulom i vodi u ovom mecu rezultatom 3;1 na servisu David Gofan

00:20

Arnaldi Van EŠ, možda meč vode  treći set

Prvi set pripao je italijanskom teniseru u tajbrejku, u drugom setu Luka Arnaldi vodi, ali je mladi Italijan uspeo da vrati brejk, te će ovaj meč možda biti igran u dva seta kada bi na teren trebao da izađe naš Dušan Lajović.

00:02

Danas igra i Endi Mari sa Dejvidom Gofanom

Nekadašnji osvajač grend slema i član takozvane velike četvorke Endi Mari trenutno igra svoj meč prvog kola protiv Belgijanca Davida Gofana.  Prvi set pripao je Britancu rezultato 6:3
00:00

Meč kasni

Trenutno se na terenu nalaze Luka van Aš – Mateo Arnaldi, meč srpskog tenisera  igra se nakon ovog mela i prema očekivanjima organizatora turnira trebao bi da počne oko 00:40