Izvor: happybsc
08.05.2024 u 17:19
0

SUPERLGA SRBIJE: Novi fijasko Partizana, nastavlja se blamaža crno-belih

Velika borba vodi se za drugo mesto koje još ove sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Partizan je ušao u plej-of sa čak deset bodova više od TSC-a, međutim, serija loših rezultata približila je Žarka Lazetića i klub iz Bačke Topole crno-belima na svega četiri boda.

„Parnom valjku“ bi utakmica protiv Kruševljana mogla mnogo toga da raščisti. Pobeda protiv ekipe koja se ne bori ni za šta osim za čast, učinili su već mnogo ove sezone samim plasmanom među osam najboljih ekipa. Uz ovaj meč, do kraja sezone Partizan očekuje i u narednom kolu uslovno rečeno „lakša utakmica“ protiv Mladosti, a Albert Nađ i njegova ekipa moraće da pronađu način da u ta dva duela obezbede šest bodova.

Svesni su u redovima crno-belih da će Napredak biti motivisan, ali to ne sme biti prepreka da bi se došlo do tri boda. Poslednji put kada su se ova dva rivala sastala nije se slavno završilo za Partizan i tada je počela loša serija igara i rezultata. Napredak je šokirao crno-bele u Beogradu i slavio 1:0, međutim, Partizan ima odličan bilans u Kruševcu – pet poslednjih utakmica, pet pobeda, bez primljenog gola!

Nema sumnje da je ovako ranjiv Partizan meta svake ekipe, ali će palica favorita ipak pripasti gostima iz Beograda.

17:45

Kakva odbrana Savića!

84. minut: Severina je odlično promešao odbranu Napretka, imao zicer, ali je Savić fenomenalno odbranio

17:43

Janković, 3:2!

81. minut: Janković je odlično probio i šutirao sa 18 metara, Partizan smanjuje

17:37

Umalo 4:1 za Napredak

76. minut: Marjanović je centrirao, a Marinković je umalo postigao i četvrti gol za Napredak, lopta je prošla tik uz levu stativu

17:34

Zahid u šansi

73. minut: Nikolić je odigrao loptu do Zahida, morao je brzo da reaguje, ali je lob udarac završio preko prečke

17:28

Severina slabo

68. minut: Nema mnogo tečne igre u ovim trenucima, Severina je posle prekida centrirao u peterac, nije pronašao nikoga

17:22

Goh šutira, ponovo brani Savić

61. minut: Zahid je odlično proigrao rezervistu Goha, međutim, Savić je odlično istrčao i odbranio udarac krilnog napadača

17:18

Stativu pogađa Severina

57. minut: Pogodio je stativu Severina posle odličnog šuta, Napredak je imao dosta sreće

17:14

Kalulu odmah u šansi

52. minut: Mogao je Kalulu samo minut kasnije da smanji prednost, ponovo je golman Napretka intervenisao fantastično

16:31

Predah!

Glavni sudija meča, Stanko Ostraćanin, dozvolio je u 28. minutu kratku pauzu za vodu

16:28

Bastajić preokreće!

26. minut: Potpuni šok Partizana, Bastajić odličnim udarcem preokreće rezultat

16:26

Napredak bez rasterećenja

23. minut: Napredak se oslobodio pritiska, Marjanović je imao novu priliku, ali je šutirao preko gola

16:21

Izjedančio je Napredak

19. minut: Ponovo je Majdevac koban za crno-bele, Napredak je izjednačio!

16:20

Sa tribina se čuje „Igor Duljaj“

Ponovo su navijači Partizana koji se nalaze na tribinama pružili podršku bivšem treneru, Igoru Duljaju skandiranjem sa tribine

16:18

Partizan u naletu

15. minut: Partizan je u velikom naletu, imali su Severina i Stojković dve vrlo dobre šanse, ali se odbranio Napredak

16:16

Odličan prodor Severine, nespretno Nikolić

Odlično je Severina probio po desnoj strani, podigao loptu na drugi kraj peterca gde je pronašao Nikolića, međutim, nije se najspretnije snašao popularni „Taki“ i prebacio je loptu preko prečke

16:14

Kakav promašaj Majdevca…

10. minut: Marjanović je odlično centrirao i pronašao potpuno samog Majdevca u petercu, međutim, napadač Napretka je promašio ono što se ne promašuje!

16:09

Filipović!

Partizan vodi posle sedam minuta, strelac Filipović posle centaršuta Antića iz kornera!

16:06

Nikolić propustio veliku šansu

3. minut: Odlično je Kalulu probio po levoj strani, uočio Nikolića, ali je centarfor Partizana slabo šutirao pored gola. Prva velika šansa za goste

16:03

Utakmica je počela!

Meč je počeo, prvi napad ima Partizan

15:53

Stanko Ostraćanin deli pravdu

Glavni sudija meča biće Stanko Ostraćanin. Dva pomoćnika biće Milan Pašajlić i Nikola Obradović. U VAR sobi sedeće Dejan Trifković i Uroš Stojković

15:47

Nađ jasan na jučerašnjoj konferenciji: Moramo da igramo brže

Mnogo je propusta bilo u igri Partizana protiv Vojvodine, a trener crno-belih, Albert Nađ, istakao je da je najvažnije da se danas lopta brže kreće u polju:

„Imamo ideje, pokušaćaemo da ih sprovedemo. Moramo mnogo brže, agresivnije, pogotovo u sredini, gde smo tokom sezone imali i najviše problema prototiv pokretljiih ekipa. Definitivno, moramo da pobeđujemo kako bismo zadržali drugo mesto…“.