Izvor: kurir.rs
19.12.2023 u 07:28
0

SAMO TRI OVAKVE UTAKMICE JE IMAO JOKIĆ: Denver razbio Dalas (VIDEO)

Košarkaši Denvera pobedili su Dalas rezultatom 130:104 uz partiju Nikole Jokića na kakvu nismo navikli.

Samo tri ovakve utakmice srpski centar je imao ove sezone, ali je protiv Maveriksa imao znatno veću minutažu nego na prva dva meča.

Niko se više ne iznenadi kada Jokić napravi tripl-dabl, ali ovaj put Somborac nije bio dvocifren ni u jednoj statističkoj koloni, osim minuta.

Za 28 minuta minuta igre centar Nagetsa je postigao osam poena, uz devet skokova, sedam asistencija i dve ukradene lopte. Iz igre je pogodio tri od osam šuteva, promašio je jednu trojku, a pogodio oba bacanja koja je izveo.

Zanimljivo je da je Jokić došao do poena već u prvom napadu na utakmici.

„Tripl-singl“ je Jokić imao ove sezone još Čikaga (16 minuta, četiri poena, devet asistencija, osam skokova) i Detroita (15 minuta, devet poena, pet skokova i pet asistencija).

Denver je bolje otvorio meč i posle 12 minuta igre imao je osam poena prednosti, a na poluvremenu je razliku uvećao za jedan poen. Dalas nije uspeo da odgovori u nastavku, već je prednost do kraja utakmice samo rasla.

Ni odlične brojke Luke Dončića nisu puno značile Maveriksima. Slovenac je postigao 38 poena, uz 11 skokova i osam asistencija, a pored njega jedini dvocifreni poenterski učinak u Dalasu imao je Dante Egzum, bivši košarkaš Partizana koji je postigao 11 poena tako što je pogodio svih pet šuteva iz igre.

Denver sada ima 18 pobeda i 10 poraza, dok je Dalas na učinku od 16 trijumfa i 10 izgubljenih utakmica.