Izvor: HAPPBSC
13.03.2024 u 17:51
0

SUPER LIGA SRBIJE: Napredak ubio Partizanove nade za titulu

Fudbaleri Partizana od 16 sati i 55 minuta na svom stadionu u Humskoj igraju protiv Napretka meč 25. kola Superlige Srbije.

Crno-beli u ovaj meč ulaze nakon remije u večitom derbiju, a trenutno su prvi na tabeli sa 60 poena.

Napredak nema pobedu u poslednja dva kola, a trenutno je na 11. poziciji sa 29 bodova.

Partizan – Napredak 0:1 (0:1)

(Majdevac 33)

Stadion: Humska, Beograd. Sudija: N. Radaković.

Partizan: Jovanović, Antić, Marković, Filipović, Stojković, Ovusu, Kastiljo, Goh, Natho, Kalulu, Baždar. Trener: Igor Duljaj.

Napredak: Savić, Jovanović, Marinković, Stevanović, Vukajlović, Ljubomirac, Marjanović, Blagojević, Zličić, Bastajić, Majdevac. Trener: Vladimir Gaćinović.

Partizan – Napredak 0:1

18:50

KRAJ!

18:48

94′ Opet Kalulu…

Kalulu je bio u dobroj prilici, ali nije stigao na vreme da šutne. Golman je izbio loptu u korner, ali posle njega nije bilo opasnosti.

18:44

91′ Ni ovo nije gol

Kalulu je gađao gol iz veoma teške pozicije, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

18:42

88′ Crveni karton!

Sudija je pokazao put u svlačionicu Marku Jovanoviću, koji je zbog protesta dobio crveni karton. Jovanović je inače pomoćnik Igora Duljaja.

18:40

86′ Mnogo propuštenih prilika…

Goh je bio u prilici, a Stevanović ga je izblokirao u poslednjem trenutku. Partizan je opet tražio penal, ali nije bilo nikakvog osnova. U nastavku akcije je Goh šutirao, ali je šutnuo daleko preko gola.

18:31

76′ Baždaru se baš ne da danas

Baždar je šutirao iskosa sa 12 metara, ali je lopta otišla pored gola.

18:31

75′ Gosti iz kontre prete

Bastajić i Stanojlović su bili pretnja po gol Partizana, ali je Jovanović bez problema sačuvao mrežu nakon napada Napretka.

18:31

18:31

18:27

Evo je sporna situacija

18:24

70′ VAR reaguje

Nikolić je došao do lopte i sklonio je ispred golmana, koji je izleteo. Sudija isprva nije pokazao na belu tačku, VAR je reagovao, ali ni nakon toga nije bilo penala.

18:20

66′ Gol visi u vazduhu

Baždar i Stojković nisu uspeli da savladaju Savića iz veoma povoljnih situacija sa svega nekoliko metara.

18:17

63′ Prečka!

Zahid je veoma jako šutirao, ali je zatresao prečku.

18:14

60′ Prekid

Marković je ponovo završio na travi posle žestokog duela, curila mu je i krv iz nosa, a videćemo da li to znači i izmenu.

18:11

58′ Ređaju se šanse za domaćina

Jovanović je u poslednji čas intervenisao ispred Stojkovića i izbacio loptu u korner. Posle njega nije bilo velike opasnosti po gol Napretka.

18:09

54′ Stativa!

Posle kornera se Baždar izborio za poziciju, u padu je nogom zahvatio loptu, ali je sa tri metra pogodio stativu.

18:07

53′ Crno-beli žele izjednačenje

Partizan je ponovo imao ozbiljan napad, Kalulu je sa desnog krila centrirao, ali Goh nije dobro šutirao, jer je i odbrana Napretka spretno reagovala.

Na drugoj strani je i Napredak šutirao, ali Marjanović to nije baš najbolje učinio, pa je lopta otišla daleko iznad prečke.

18:01

48′ Spetljao se fudbaler Partizana

Kalulu je imao odličan solo prodor, ali je dao prejak for, pa je Savić uhvatio loptu.