01.03.2024 u 19:53
0

ZVEZDA IZGUBILA U MINHENU: Za crveno-bele završena je top 10 priča

BAJERN – CRVENA ZVEZDA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu rezultatom 74:66 u utakmici 27. kola Evrolige.

Zvezda je ostala na 16. mestu na tabeli sa 10 pobeda i 17 poraza sa samo teorijskim šansama za razigravanje.

Sa druge strane Bajern je ovom pobedom na skoru 12-15 i u aktivnoj igri za top 10.

Gledali smo jako lošu košarku u Minhenu.

Zvezda je odlično ušla u meč, povela 11:4 i 19:10 i potpuno stala.

Bajern pravi seriju 13:0 i potpuno preokreće rezultat.

A onda pravi festival promašaja na obe strane i 32:27 na poluvremenu za domaćina.

Slična priča i u nastavku. Jako tvrda utakmica sa mnogo grešaka i promašaja na obe strane.

Bajern je održavao prednost i pred poslednju deonicu imao +7 53:46.

Zvezda je uspela da priđe na -2 u poslednjoj deonici , ali to je bilo sve.

Bajern je ponovo vratiom prednost i rutinski je održao do kraja.

Treća četvrtina:

Četvrta četvrtina:

40. minut – Bajern želi pobedu veću od šest poena razlike,Kraj! Pobeda Bajerna 74:66

39. minut – Smart siguran sa penala. Pogađa Jago nakon prodora 68:61.

37. minut – Opet serija promašaja na obe strane, prekida je Ibaka za +9 za domaćina 66:57.Sferopulos traži tajm-aut.

35. minut – Davidovac pogađa trojku i održava Zvezdu u igri 62:57.

34. minut – Tobi promašuje otvorenu trojku, što kažnjava Bonga 59:52. Sferopulos reaguje tajm – autom.

32. minut –Nedović pogađa nakon prodora. Bolmaro postiže važnu trojku 56:51

31. minut – Tobi pogađa trojku, Zvezda na – 4 53:49.

30. minut – Buker polovičan sa penala. Hanga postiže tešku trojku 53:46 na kraju treće deonice.

29. minut- Bolomboj se dobro snašao u reketu. Buker nastavlja da dominira 52:43.

28. minut – Po

27. minut – Buker siguran sa penala. Mitrović je uhvatio ofanzivni skok 46:39.

26. minut – Ibaka ponovo siguran iz reketa, Mitrović sa druge strane 44:37

25. minut – Nedović pogađa trojku, Zvezda u mini seriji. Prekida je Lučić sa penala 42:35.

24. minut – Mitrović polovičan sa penala. Nakon kontre zakucava Bolomboj 40:32.

22. minut – Trojka Lučića, njegovi prvi poeni na meču 38:29.

21. minut – Buker pogađa trojku, Gedraitis sa distance 35:29.

Zvezda je odlično ušla u meč, povela 11.4 i 19:10 i potpuno stala.

A onda pravi festival promašaja na obe strane i 32:27 na poluvremenu za domaćina.

Druga četvrtina:

20. minut – Završeno je vrlo loše prvo poluvreme 32:27.

19. minut – Dobra asistencija Jaga pa zakucavanje Bolomboja 32:27.

18. minut – Serija Bajerna od četiri vezana poena 32:25. Sferopulos traži tajm-aut.

17. minut – Konačno poeni za Zvezdu, Smart pogađa za dva.

14. minut – Vranković prekida trojkom seriju promašaja 28:23.

13. minut – Jago pogađa sa penala 25:23.

12. minut – Gilespi konačno poentira za Zvezdu 23:21.

11. minut – Obst nastavlja gde je stao nova trojka 23:19.

Prva četvrtina:

10. minut – Serija Bajerna 10:0, Obst pogađa trojku 20:19.

9. minut – Samo Buker pogađa u ovim momentima 17:19.

8. minut – Novi poeni Bukera 15:19

6. minut – Trojke na obe strane Jago na jednoj, Obst za domaćina 13:19.

5. minut – Zvezda nema rešenja za Bajernove centre, ponovo Buker. Pottom Bolomboj nakon ofanzivnog skoka 10:16

4. minut – Bolomboj pogađa za tri. Buker poentira iz reketa 8:14.

3. minut – Nova kontra i poeni Gedraitisa 4:11. Laso traži tajm – aut.

2. minut – Ibaka upisuje nove poene. Smart postiže trojku na meču. Potom Mitrović poentira posle kontre 4:9

1. minut – Mitrović postiže prve poene na meču. Ibaka nakon ofanzivnog skoka uzvraća, a potom pogađa Smart 2:4.

1.minut – Utakmica je počela.

Zvezda kreće u petorci Jago, Smart, Gedraitis, Mitrović i Bolomboj.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Bajernu u utakmici 27. kola Evrolige.

Zvezda je trenutno na 16. mestu na tabeli sa skorom od 10 pobeda i 16 poraza.

Bajern ima pobedu više i nalazi se u grupi timova sa skorom 11-15.

Zvezda očekuje meč u dobrom raspoloženju nakon osvajanja Kupa Radivoja Koraća.

Ipak crveno-bele i dalje muče kadrovski problemi pošto će i na ovom meču nastupiti bez dva glavna plejmejkera Miloša Teodosića i Nikole Topića.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos izneo je svoja očekivanja pred meč.

„Prošla je pauza, nedostajali su nam reprezentativci, kompletni smo bili tek juče i imamo trening sada, pred let. Za nas je veoma važno da odigramo dobar meč. Bajern je veoma dobar tim, naročito na domaćem terenu. Igraju sa dosta hemije na terenu, mnogo su bolji nego kad smo igrali prvi put. Idemo da se borimo žestoko za svaki posed, za svaku loptu, u odbrani i napadu. Igraćemo svoju igru, hoćemo da se vratimo sa dobrom igrom i ako je moguće dobrim rezultatom“, rekao je Sferopulos.

U prvoj utakmici u Beogradu Zvezda je pobedila Bajern rezultatom 74:68.

Utakmica u Minhenu počinje u 20.30 časova.