Izvor: KURIR
15.10.2023 u 19:45
0

BORAC – ZVEZDA! Crveno-beli savladali Čačane rezultatom 87:93!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u Čačku rezultatom 87:93 u utakmici 3. kola Evrolige

Zvezda je već na startu povela 7:0 i prednost uspešnop održavala do poluvremena.

Crveno-beli su na odmor otišli sa + 8, 43:35

Slična priča i u nastavku meča. Zvezda je imala dvocifrenu prednost, Borac se vraćao i pretio, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi velikog favorita.

Čačani su u jednom momentu bili na -5,a li je Zvezda dodala gas i zasluženo slavila

Istakli su SE miloš Teodosić, Šabaz Nejpir i Rokas Gedraitis

Nakon trećeg kola Zvezda ima maksimalan učinak od 3-0, a Borac je doživeo prvi poraz u sezoni ima 2-1

Četvtrta četvrtina:

40. minut – Segu održava Čačane, ali tu je Nejpir 80:89

39. minut – Trojka Teodosića koja definitivno prelama meč 75:86

38. minut – Sjajni Nejpir održava prednost crveno-belih 73:83

37. minut –Trojka Segua, vraća Nejpir 71:81

36. minut- Opet magija Teodosića i poeni Gedraitisa 68:76

35. minut – Nejpir pogađa za tri 66:74

34. minut – Trojka Tomaševića, Borac se potpuno vratio u meč 66:71

33. minut – Borac prilazi na -7, a onda nova trojka Nedovića 61:71

31. minut – Trojka Nemanje Nedovića 57:68

Treća četvrtina:

30. minut – Nedović polovičan sa penala za kraj treće četvrtine 55:65

29. minut – Trojka Uskokovića 55:64

28. minut – Pogađa Bolomboj iz reketa 50:62

27. minut – Crveno-beli održavaju prednost 45:57

25. minut – Nova asistencija Teodosića i trojka Gedraitisa 40:53

23. minut- Sjajan pas Teodosića i laki poeni Gedraitisa 37:48

21. minut – Trojka Hange 35:46

Druga četvrtina:

20. minut – Borac mini serijom 5:0 , stiže na – 8, 35:43 na poluvremenu

19. minut – Trojka Jaga 30:43

18. minut – Lep prodor i poeni Segua 28:38 . Potom sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Ilića na drugoj strani 28:40

16. minut – Bolomboj siguran sa penala 26:38

14. minut – Sjajan poen Nedovića 22:30 Potom trojka Nejpira, raste prednost Zvezde 22:33

13. minut – Davidovac pogađa iz kontreBorac bez poena u drugoj četvrtini 20:28. Mijatović ponovo traži tajm -aut

Prva četvrtina:

10. minut – Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi, Borac se odlično drži 20:24

8. minut – Zvezdu služi šut za tri, po dve trojke Teodosića i Gedraitisa 16:20

6. minut – Trojka Teodosića 10:14

5. minut – Sjajni potezi na obe strane, Mitrović nakon asistencije Teodosića, a potom sjajno zakucavanje Frenklina 8:9

4. minut – Borac se ekspresno vraća 6:7

2. minut- Furiozan start Zvezde 0:7. Četiri poena Simonovića i trojka Gedraitisa. Trener Borca prinuđen da zatraži tajm-aut.

EKIPE:
Borac: Rebrača, Segu, Birts, Radović, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Todorović, Čarapić, Manojlović, Šalić

Crvena zvezda: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Dos Santos

Zvezda stiže u Čačak posle bolnog poraza u Litvaniji u finišu meča, a trener crveno-belih Duško Ivanović sa respektom je govorio o Borcu.

– Čeka nas teška utakmica, ne samo zbog toga što smo juče igrali meč u Kaunasu, već zbog rivala koji je odlično otvorio sezonu, koji je dobro vođen sa klupe, koji igra dobro, i koji će nakon uvodne dve pobede igrati rasterećeno, ali sa puno samopouzdanja. Moraćemo da odigramo dobru utakmicu, angažovano, uz dobru odbranu kako bi došli do bodova oprezan je Ivanović.

Sa druge strane trener Borca Dejan Mijatović svestan je ko im dolazi u goste.

VUJOŠEVIĆ VERUJE U SRPSKE KLUBOVE: I Zvezda i Partizan imaju realne šanse za plasman na F4 EVROLIGE

– Želim da moj tim ostane gladan dokazivanja. Momci su željni da se takmiče, a ko im je bolji i atraktivniji rival od Crvene zvezde. Crveno-beli su, uz Partizan, pokazali koliko su dominantni već na početku sezone. Prilično se odvajaju od cele lige. Tim je savršeno selektiran, ima 16 sjajnih igrača u rotaciji. A tu je i Duško Ivanović, koji je sjajno sklopio kockice. Sve u svemu, Crvena zvezda impresionira sastavom – rekao je Mijatović i dodao:

– Želimo da odigramo dobru utakmicu. Posle dve pobede puni smo samopouzdanja. Znamo šta moramo da učinimo. Kad se igra protiv Crvene zvezde, sve mora da bude iznad standardnog nivoa. Disciplina mora biti zavidna, ne sme biti praznih hodova. Imamo nameru da izađemo na megdan kao pravi tim objasnio je trener Čačana.