20.03.2024 u 20:49
0

PANATINAIKOS NOSI BODOVE: Još jedan poraz crveno-belih u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su 20. poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u utakmici 30. kola na svom terenu izgubili od Panatinaikosa rezultatom 76:89 (20:29, 21:22, 15:19, 20:19).

Crvena zvezda je doživela šesti uzastopni poraz u Evroligi, a peti uzastopni od Panatinaikosa. Bio je ovo osmi poraz Zvezde kod kuće pred svojim navijačima.

Klub iz Atine je stigao do 19. pobede i izjednačio se na deobi trećeg mesta sa Fenerbahčeom i Monakom.

U tim Zvezde se vratio Miloš Teodosić, ali košarkaši Panatinaikosa nisu previše obraćali pažnju na to. Sipali su trojke u prvoj četvrtini, čak šest njih, i napravili pristojnu razliku već posle deset minuta igre.

Do kraja prvog poluvremena grčki tim je stigao do devet trojki i dvocifrene prednosti.

Zvezda je u trećoj četvrtini uspela da se približi na sedam poena zaostatka, ali je tada na scenu stupio Matijas Lesor. Bivši košarkaš Partizana je u narednim minutama imao svoj šou u Areni, vezao je deset poena i doneo svom timu 16 poena viška.

U narednom 31. kolu Crvena zvezda dočekuje Virtus u petak, dok Panatinaikos dočekuje Barselonu.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Slukas je precizan – 76:88.

39. minut – Nedović smanjuje na 74:84.

38. minut – Teodosić je napravio nesportski faul nad Lesorom. Centar Panatinaikosa je pogodio oba bacanja – 70:82. Njegovih 18 poena. Ilić u kontri zakucava – 72:82. Nan povećava na 72:84.

37. minut – Lesor je upisao 16. poen – 68:80. Bolomboj smanjjuje na 70:80.

36. minut – Mitoglu je precizan za dva – 65:78. Nedović upisuje trojku – 68:78.

35. minut – Grent trojkom prekida nalet Zvezde, njegov 12. poen – 65:76.

34. minut – Nedović je precizan za tri, njegov 12. poen – 63:73.

33. minut – Slukas postiže trojku – 59:73. Ilić je polovičan sa penala – 60:73.

32. minut – Davidovac je pogodio u kontri, i to pod faulom. Pogodio je najbolji igrač Zvezde večeras i dodatno bacanje – 59:70.

3. ČETVRTINA

30. minut – Grent je precizan – 54:70. Davidovac uz zvuk sirene za istek četvrtine smanjuje na 56:70.

29. minut – Monstruozno zakucavanje Lesora, plus ima dodatno bacanje. Koristi i njega za najveću prednost Panatinaikosa – 52:68. Njegovih 14 poena. Giedraitis u kontri smanjuje na 54:68.

28. minut – Lesor

27. minut – Nan povećava na 48:62. Nedović smanjuje na 50:62. Ilić poentira zakucavanjem na asistenciju Teodosića – 52:62. Tajm-aut za Atamana.

26. minut – Nedović smanjuje na 48:58. Lesor još jednom zakucava, njegovih osam poena – 48:60.

25. minut – Mitoglu postiže trojku – 46:56. Lesor zakucava u kontri – 46:58.

23. minut – Grent iz teške pozicije pogađa prve poene za Panatinaikos u nastavku – 44:53. Smart postiže prve poene – 46:53.

21. minut – Davidovac trojkom otvara drugo poluvreme – 44:51.

2. ČETVRTINA

20. minut – Grigonis pogađa trojku – 39:49. Deveta trojka gostiju. Davidovac smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 41:49. Ima devet poena. Slukas je fauliran tri sekunde pre kraja poluvremena. Pogodio je oba bacanja – 41:51.

19. minut – Bolomboj zakucava – 39:46.

18. minut – Davidovac postiže trojku, njegov sedmi poen – 37:46.

17. minut – Nan još jednom preciza za tri – 34:46.

16. minut – Ilić zakucava – 32:43. Ilić još jednom zakucava, njegov četvrti poen – 34:43.

15. minut – Slukas postiže svoj osmi poen – 30:43.

14. minut – Grant povećava na 26:39. Davidovac smanjuje na 28:39. Nan povećava na 28:41. Davidovac je precizan još jednom – 30:41.

13. minut – Ernangomez ima jedan od dva sa penala – 24:37.

12. minut – Lesor zakucava – 20:34. Nedović na drugoj strani precizan – 22:34. Lesor još jednom precizan – 22:36. Mitrović se snalazi za svoj šesti poen – 24:36.

11. minut – Grent pogađa za dva pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje – 20:32.

1. ČETVRTINA

10. minut – Serija Zvezde 6:0, Mitrović je precizan – 20.23. Slukas uz zvuk sirene pogađa za tri – 20:26. Grent uz zvuk sirene za kraj četvrtine postiže trojku – 20:29. Panatinaikos je pogodio šest trojki u prvoj četvrtini.

9. minut – Teodosić smanjuje sa linije penala – 16:23. Teodosić je ponovo precizan sa penala – 18:23.

8. minut – Slukas u kontri pogađa trojku – 11:20. Tajm-aut za Sferopulosa. Nedović postiže trojku – 14:20. Nan vraća trojku – 14:23.

7. minut – Grigonis postiže trojku – 9:14. Bolomboj zakucava – 11:14. Mitoglu još jednom pogađa za tri, ukupno 12 poena – 11:17.

5. minut – Mitoglu postiže trojku, njegovih sedam vezanih poena – 7:11. Mitrović smanjuje na 9:11.

4. minut – Giedraitis u kontri zakucava – 7:4. Mitoglu smanjuje – 7:6. Mitoglu je ponovo precizan – 7:8.

3. minut – Grigonis smanjio na 5:4.

2. minut – Mitoglu je strelac prvih poena za Panatinaikos – 2:2. Bolomboj pogađa prvu trojku na meču – 5:2.

1. minut – Handa sa penala postiže prve poene na meču – 2:0.

Crvena zvezda je počela sa petorkom Hanga, Smart, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj. Na drugoj strani su Grant, Nan, Grigonis, Ernangomez i Lesor.

Uvrede za Lesora

Košarkaši obe ekipe izašli su na zagrevanje. Tom prilikom su navijači Zvezde skandirali uvredljive povike Matijasu Lesoru, prošlogodišnjem košarkašu Partizana.