Izvor: Kurir.rs
03.09.2023 u 22:09
1

U utakmici 6. kola Superlige Srbije fudbaleri Partizana pobedili su IMT na "krovu" nakon velikog preokreta rezultatom 3:2.

Ofanzivno su domaći fudbaleri ušli u utakmicu i već u petom minutu stigli do prednost. Tada je nakon jednog šuta fudbalera IMT-a Jovanović odbio loptu do Vukića, koji je bez većih problema zatresao mrežu Partizana.

Od tog momenta, preuzeli su fudbaleri Partizana inicijativu na terenu, kontrolisali su igru, ređali šanse ali golova nije bilo. Severina je u 27. minutu imao odličnu šansu, odlično je šutirao brzonogo krilo Parnog valjka, ali je raspoloženi Gordić fenomenalnom paradom izbacio loptu u korner.

Crno-beli najbolju šansu u prvom delu igre imali u 36. minutu! Kanute je na sjajan način izveo slobodan udarac, šutirao je po zemlji u dalji ugao, ali se Gordić ispružio koliko je mogao i vrhovima prstiju uspeo da izbacio loptu u korner.

Do sudijskog zvižduka za kraj poluvremena promene rezultata nije bilo, ali smo zato u nastavku videli još dva pogotka.

Igrao se 55. minut kada je IMT duplirao prednost. Imao je Partizan inicijativu u ovim momentima, stvarao je šanse koje nije iskoristio, i onda kako to obično biva – usledila je kazna! Radočaj je uputio sjajan centaršut u srce kaznenog prostora Parnog valjka, nakon čega je Kodžić na fenomenalan način matirao Jovanovića i duplirao prednost.

Pet minuta kasnije uspeo je Aranđel Stojković da zatrese mrežu IMT-a, ali je nakon provere snimka gol poništen.

Crno-beli su inicijativu na terenu krunisali golom u 70. minutu. Sjajno je Saldanja u toj situaciji primio loptu, ušao u protivnički šesnaesterac i rutinski matirao Gordića.

A onda, u poslednjim trenucima meča usledila je prava ludnica na „krovu“. Najpre je Natho u 90. minutu poravnao rezultat sa „bele tačke“, da bi Nikolić u šestom minutu nadoknade vremena odlučio pitanje pobedika.

Uživo,

IMT – Partizan: 2:3 (1:0)

Tok utakmice:

Drugo poluvreme:

Završena je utakmica.

96. minut – GOOOOOL! Strelac je Nemanja Nikolić, neverovatan preokret Partizana!

90. minut – GOOOOL!

87. minut – Saldanja se posle kornera našao u odličnoj situaciji, ali je loše odreagovao i uspeo da promaši zicer

85. minut – Sve je manje vremena za Partizan

78. minut – Sjajno je Radočaj vukao loptu po desnom boku, pratio ga je Belić, ali je brzonogi fudbaler IMT-a ipak uspeo da opali po lopti, i pogodi prečku

70. minut – GOOOOOL! Partizan je uspeo da smanji zaostatak, strelac je Saldanja! Sjajno je napadač crno-belih primio loptu, ušao u protivnički šesnaesterac i rutinski matirao Gordića

60. minut – Crno-beli su uspeli da postignu pogodak, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen!

55. minut – GOOOOOL! IMT je duplirao prednost! Imao je Partizan inicijativu u ovim momentima, stvarao je šanse koje nije iskoristio, i onda kako to obično biva – usledila je kazna! Radočaj je uputio sjajan centaršut u srce kaznenog prostora Parnog valjka, nakon čega je Kodžić na fenomenalan način matirao Jovanovića i duplirao prednost

52. minut – Saldanja je dobio žuti karton zbog grubog starta

47. minut – Još jedna velika prilika za Partizan! Nakon gužve u kaznenom prostoru IMT-a, lopta je došla do Kalulua, koji je sjajno šutirao ali je za malo bio neprecizan

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme!

45. minut – Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade!

41. minut – Ponovo je Kalulu šutirao, ovog puta je to učinio neprecizno

36. minut – Ovo je bilo opasno! Kanute je na sjajan način izveo slobodan udara, šutirao je po zemlji u dalji ugao, ali se Gordić ispružio koliko je mogao i vrhovima prstiju uspeo da izbacio loptu u korner

34. minut – Još jedan udarac Partizana u okvir gola! Sada je Kalulu opalio po lopti sa nekih 20 metara, ali pravo u raspoloženog golmana

27. minut – Ovog puta je Severina šutirao mnogo bolje i pošteno namučio Gordića, koji je fenomenalnom paradom izbacio loptu u korner

26. minut – Severina je uhvatio volej posle jednog odbitka, ali je lopta prošla pored desne stative Partizanovog gola

18. minut – Sada je Severina šutirao, ali to nije bio težak zadatak za golmana IMT-a

13. minut – Luković je isprobao svoj udarac iz velike udaljenost, ali je lopta otišla daleko od protivničkog gola

7. minut – Prva prilika za Partizan na današnjoj utakmici! Saldanja je posle sjajne akcije šutirao iskosa, ali pravo u golmana Gordića

5. minut – GOOOOL! Vodi IMT rezultatom 1:0! Posle odlične strane po desnom boku, usledio je šut ka golu Jovanovića, golman crno-belih je odbio loptu do Vukića, koji bez većih problema pogađa mrežu Parnog valjka.

4. minut – Spetljali su se fudbaleri domaće kontre u napadu nakon sjajne kontre i tako uprskali odličnu priliku

1. minut – Počela je utakmica, prvi sa centra kreću fudbaleri IMT-a