Izvor: Kurir.rs
26.08.2023 u 21:04
1

Fudbaleri Voždovca savladali su Crvenu zvezdu rezultaton 3:2 u utakmici 5. kola Superlige Srbije.

Voždovac je priredio svojevrsnu senzaciju i naneo prvi poraz crveno-belima u sezoni.

Voždovac je odigrao sjajno prvo poluvreme i u potpunosti nadigrao favorizovanog rivala

Zmajevi su se organizovano branuli ui čekali priliku iz kontre

Golove za Voždovac postigli su Burmaz u 5. i Nešković u 44. minutu

Slična priča i u nastavku.

Treći gol postigao je Teodorović u 61. minutu

Zvezda je smanjila preko Rpdića u 74. minutu

Kanga sa penala u 90. minutu postiže drugi gol.

Zvezda je napadala do kraja, ali domaćin je izdržao i zasluženo slavio.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

90 + 4 minut – Odličan pokušaj Kabića, zamalo pored gola

90. minut – Utakmica je produžena za 8 minuta

90. minut – GOOL 3:2, KANGA! Penal za Zvezdu Olajinka je šutirao a sa gol linije rukom odbranio Đurđević Penal i crveni karton, Kanga siguran.

84. minut – Umesto Stamenića u igri je Šljivić

80. minut – Fantastičan šut Rodića zamalo preko prečke

78. minut – Zvezda juri drugi pogodak koji bi je potpuno vratio u meč

74. minut – Umesto Krasoa, u igri je Kabić

70. minut – Pokušao je Dragović, lopta odlazi tik pored leve stative

66. minut – Pokušava Zvezda da smanji rezultat, ali jalovi su to napadi.

61.minut – GOOL, 3:0 TEODOROVIĆ! Velika greška Dragovića, Teodorović to koristi i lobuje istrčalog Glazera

58. minut – Spetljao se Lučić pred golom Voždovca

55. minut – Kanga neprecizan sa penaltika

53. minut – Pokušava Kraso brani Katić

51. minut – Inicijativa Zvezde i u nastavku, Voždovac se organizovano brani.

– Dvostruka izmena u Zvezdi , umesto Degeneka i Kangve, u igri su Rodić i Kanga

46. minut – Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme produženo je za tri minuta

44. minut – GOOL , 2:0, NEŠKOVIĆ! Odmah kazna, brza kontra Voždovca , Nešković je izbacio Mijailovića fintom a onda šutira u dalji ugao nemoćnog Glazera.

43. minut – Neverovatno

41. minut – Pokušava Zvezda, šutevima iz daljine da razbije blok domačina. Probao je Mitrović, brani Katič.

37. minut – Sjajna akcija Zvezde, centrirao je Kangva, Olajinka skočio i šutirao glavom ali pogađa prečka

30. minut – Pokušava Zvezda, kruži oko šesnaesterca, ali bez pravih prilika. Voždovac opasan iz kontre.

26. minut – Dragović je u poslednji čas izblokirao šut Novevskog

24. minut – Tajm aut zbog velike vrućine

23. minut – Lučić pokušava posle kornera, opet preko gola.

20. minut – Lopta je posle odbitka došla do Bukarija, koji iz prve hvata volej, ali šutira preko gola.

18. minut – Brza akcija Zvezde, šutirao je Bukari, neprecizno.

16. minut – Odlična kontra Voždovca, šutira Jočić, Glazer brani.

15. minuta – Pokušao je Stamenić sa distance, zamalo pored gola.

9. minutu- Zvezdu je potpuno šokiralo rano vođstvo domaćina, pokušavaju nešto, ali jalova inicijativa za sada

5. minut – GOOL, 1:0, BURMAZ! Potpuno neočekivano Voždovac je poveo, pogrešio je Degenek u opasnoj zoni, a Burmaz to iskoristio i matirao Glazera.

3. minut- Inicijativa Zvezde od starta, domaćin dobar u defanzivi

1. minut – Utakmica je počela

SASTAVI:

Voždovac: Katić – Zečević, Damjanović, Đurđević, Đuričić – Jočić, Matić, Mitrović, Novevski, Nešković – Burmaz.

Crvena zvezda: Glazer – Degenek, Dragović, Mijailović – Mitrović, Bukari, Kangva, Stamenić – Lučić, Olajinka, Kraso.

1 thought on “VOŽDOVAC – CRVENA ZVEZDA: Voždovac pobedio Zvezdu i naneo joj prvi poraz posle skoro dve godine u Superligi”

1. I vama pred vratima zaigra mecka komsinice, toliko i vi vredite iako ste ulozili mnogo vise u sebe od komsije CB..Nevalja se sladuti na tudjoj nevolji jer ona odmah stize kod cas..,idemo dalje u nove poraze!!!!!